Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wizyta Roberta von Thorn w Starosarmacji

Przeszłości prowincji żałobny rapsod.

Moderator: Starosarmacja: władze

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Wizyta Roberta von Thorn w Starosarmacji

Postprzez RCA 20 gru 2017, o 18:26

Obrazek

Ekscelencjo Namiestniku,
Starosarmatki, Starosarmaci!
Tropicanki, Tropicańczycy!

Dzień dobry!

Jest mi niezwykle miło ponownie móc przybywać na gościnną ziemię Starosarmacji. Co prawda tym razem nie do Soli, a do Grodziska. Co prawda też nie jako Konsul Sclavinii, a jako pretendent do sarmackiego tronu. Ale to szalenie miłe uczucie znów tu z Wami być. Przybyłem do Grodziska ponieważ chcę odświeżyć naszą znajomość, dać się Wam lepiej poznać i opowiedzieć Wam dlaczego tak ważna jest dla mnie Starosarmacja. Chcę też, korzystając z okazji, zaprezentować Wam swoją kandydaturę i poprosić o przychylność przy wyborczych urnach w dniach nadchodzącej elekcji Księcia Sarmacji.

Starosarmacja to najbardziej sarmacki ze wszystkich regionów i samorządów wchodzących w skład Rzeczpospolitej. Z Sarmacją związałem się przeszło piętnaście lat temu, w lipcu 2002 roku. Zaprosił mnie tu Jego Książęca Wysokość Piotr Mikołaj i szybko w nowej rzeczywistości się odnalazłem. Byłem jedną z osób, jestem jedną z osób, które od niemal pierwszych dni istnienia Sarmacji budują ją, zmieniają ją, ożywiają ją. Wiadomo — były lepsze i gorsze sytuacje. Był okres buntu, był okres budowy konkurencyjnego państwa. Te czasy jednak minęły. Niezależnie też od tego, a może też dzięki temu, zostałem związany z Sarmacją na dobre i na złe, po wsze czasy.

Sarmacja ma bogatą i niebanalną historię. Od pierwszego dnia swego istnienia odciskała piętno na polskim mikroświecie. Czyni to do dziś. Szybko stała się największym krajem, szybko stała się najliczniejszym. To u nas działał funkcjonalny system gospodarczy. To u nas debaty polityczne (i nie tylko) stały na wysokim poziomie. To w końcu u nas panowała nieskrępowana niczym wolność tworzenia. To w końcu też my wpływaliśmy na inne kraje, które niejednokrotnie się na nas starały wzorować.

Różnorodność, która budowała Sarmację półtorej dekady temu, daje o sobie znać do dnia dzisiejszego. Wtedy prowincje i regiony, o których dziś mało kto pamięta — Nowicja, Miria, Sangia, Acjo, Złote Wybrzeże, Trzyczaszkowo, Morvan, Gellonia, Baranie Pole, Armeria, Wagaria, Terytorium Koronne, Tropicana; a dziś wspaniałe samorządy — Kraj Korony Królestwo Baridasu, Królestwo Teutonii, Konsulat Sclavinii i Starosarmacja z Tropicaną. Zawsze siłą Sarmacji były inwestycje w różnorodność. Chcę by tak pozostało. Jest dla mnie niebywale istotne by tworzyć pola do nieskrępowanej działalności dla każdego, kto chce coś pozytywnego do naszego kraju wnieść.

Dziś Starosarmacja jest bezpośrednim spadkobiercą tej starej Sarmacji. Dumną prowincją, pełną ciepłych wspomnień i śladów po wspaniałych inicjatywach. Jeśli pozwolicie mi na zostanie sarmackim księciem zrobię co w mej mocy by pamięć o tych dniach wzmocnić, rozpocząć prace nad ujednoliceniem historii naszego kraju, zachowaniem tego co zachowane być powinno. Chcę także wesprzeć i aktywnie działać na rzecz odbudowy tej różnorodności, która niegdyś Sarmację (Starosarmację) budowała i uczynić z tego samorządu potentata na turystycznej mapie v-świata.

Starosarmacja to także administracyjne serce Rzeczpospolitej. To tu mieści się książęcy Pałac. To stąd wywodzi się Senat. I właśnie ów Senat, jako wyraziciela i przedstawiciela woli sarmackiej arystokracji, chcę ponownie uaktywnić i poprosić o pomoc w podejmowaniu wielu trudnych decyzji. Jest dla mnie oczywistym, że jego siedziba może być tylko jedna — Czarnolas. Jest dla mnie też swoistym wzorcem przyjęty w Starosarmacji ustrój Sejmiku — chciałbym na podobny wzór zorganizować prace Trybunału Honorowego.

Chcę poświęcić swą uwagę, siłę i determinację na to by Starosarmacja znów rozkwitła. Mieści się na jej terenie wiele lenn, które dziś często pozostają niezagospodarowane. A to przecież małe wulkany narracji i potencjalnej aktywności. Moim celem będzie ożywienie tego elementu, doprowadzanie do żywego budowania Sarmacji siłą małych ojczyzn, które każdy będzie na swój sposób budował. Ale też bez obaw. Lenna to nie obowiązek, to przywilej i nagroda. Rozumiem to i doceniam. Nie będę osłabiał siły Sarmacji zbyt daleko idącym rozdrobnieniem.

Przybywając dziś do Grodziska chcę Was poprosić o Wasz głos pierwszej preferencji w czasie rozpoczynającego się lada dzień głosowania. Jeśli są jakiekolwiek tematy, które Was interesują względem mojej osoby, chcecie poznać odpowiedź na pytania, które pomogą Wam zdecydować czy warto na mnie głosować. Jestem do Waszej dyspozycji. Byłbym dumny i szczęśliwy gdybyście zdecydowali się powierzyć mi koronę Sarmacji i siebie mej opiece.

Niech żyje Sarmacja!
Robert hrabia von Thorn
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Wizyta Roberta von Thorn w Starosarmacji

Postprzez Zombiakov 20 gru 2017, o 20:50

21fjek.jpg
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez RCA 20 gru 2017, o 20:56

Diuk jak zwykle w gotowości i z ripostą pierwsza klasa ;)

Biorę to za dobrą monetę :)

O taką:

Obrazek

Postprzez Zombiakov 20 gru 2017, o 21:28

RCA napisał(a):Diuk jak zwykle w gotowości i z ripostą pierwsza klasa ;)

Raczej autoironia na Kraj StaroSarmacki.
A i trochę przesytu kampania czuję już w kościach.
Długość wyścigu do tron trochę nie przystaje do ogólnej aktywności obywatelskiej.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez RCA 31 gru 2017, o 14:02

Obrazek

Ekscelencjo Namiestniku,
Starosarmatki, Starosarmaci!
Tropicanki, Tropicańczycy!

Dzień dobry!

Raptem kilka godzin dzieli nas od zakończenia 2017 roku, a tuż za progiem czeka już na swą kolej 2018. Mam nadzieję, i życzę Wam tego z całego serca, że Starosarmacja i Tropicana, a wraz z nimi także Czernolas, Gellonia, Trzyczaszkowo i inne historyczne ziemie rdzennej Sarmacji, będą się dalej prężnie rozwijać, inicjatywy pojawiać, a liczba aktywnych i zaangażowanych mieszkańców sięgnie dawno nie widzianych poziomów. Życzę Wam szczęścia i sukcesów, determinacji i aktywności. By dalej Wam się chciało. Wszystkiego najlepszego na 2018 rok!

Chcę Wam również gorąco podziękować za przyjęcie, gościnę i pytania, które mi w kończącej się powoli elekcji zadawaliście. Mam nadzieję, że chociaż część z Was przekonałem do tego by to moje nazwisko wskazać na karcie do głosowania jako pierwsze. Chciałbym móc dostąpić zaszczytu reprezentowania Was jako Wasz Książę, zależy mi na Waszych głosach. Elekcja rozpocznie się za nieco ponad 4 dni, emocje powoli dają się we znaki, a mimo, że już dziś Wam dziękuję chcę zagwarantować, że w dalszym ciągu jestem dla Was w 100% dostępny. Więc jeśli macie jakiekolwiek pytania, i chcecie pogadać — piszcie do mnie. Drzwi dla każdego są otwarte. I to niezależnie od wyniku głosowania.

Niech żyje Sarmacja!
Robert hrabia von Thorn

Powrót do Archiwum