Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Szukamy gospodarza Feru

Przeszłości prowincji żałobny rapsod.

Moderator: Starosarmacja: władze

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Szukamy gospodarza Feru

Postprzez rybczak 11 maja 2017, o 18:04

Drodzy,

W dniu wczorajszym odwołałem Burmistrza Feru. W związku z tym miasto poszukuje nowego gospodarza. Sytuacja najłatwiejsza nie jest gdyż miasto stanęło w obliczy katastrofy. Co mogę dodać... Jest to szansa na pokazanie się Księstwu, na nabranie doświadczenia na stosunkowo ważnym (przez większość czasu pozbawionym presji) stanowisku co może zaprocentować w przyszłości. Taka aktywność nie przejdzie niezauważona, gwarantuję to. Dlatego zachęcam zwłaszcza nowych mieszkańców - spróbujcie! Przy okazji można co nieco zarobić a pieniądze w nowym systemie będą potrzebne.
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany, Kuriozalny Bezczelny Cham

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Re: Szukamy gospodarza Feru

Postprzez Grimknur 16 cze 2017, o 01:39

A co dokładniej chodzi w byciu Burmistrzem miejscowości? Niestety w tej kwestii jestem zielony, a chciałbym wiedzieć jak to działa od strony systemu, jakie są obowiązki, jakie są przywileje, jak to w ogóle jest. Ogólnie to w zasadzie nic nie wiem o działaniu miasteczek, działaniu dzielnic i temu podobnych. Jeśli jest jakiś poradnik, ewentualnie wiadomość na pocztą konną też byłaby w porządku.

Ogólnie to bym mógł sobie nawet spróbować sił w takim zadaniu, ale nie wiem czy podołam, więc najpierw wolałbym uzyskać więcej informacji. Miałem to zrobić pocztą konną, ale pisząc na forum jest szansa, że zwiększę zainteresowanie i dam też wyjaśnienie innym, młodym. :)
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek

Postprzez rybczak 16 cze 2017, o 16:52

W zasadzie zadania Burmistrza podzieliłbym na takie trzy grupy:
  1. Systemowe - kupowanie zup do kantyny i dbanie o stan konta. To w zasadzie nie wymaga wiele pracy, wystarczy pamiętać że jak się długo nie będzie uzupełniać kantyny to miasto może zostać objęte kwarantanną i zniknąć z listy miejscowości.
  2. Narracyjne - tutaj to wiadomo, że chodzi o klimat i historię danego miasta. Tutaj bardzo dobrym przykładem jest to co dzieje się obecnie wokół Grodziska.
  3. Społeczne - do tej grupy można by zaliczyć nakłanianie starych mieszkańców do powrotu, innych Sarmatów do przeprowadzki, zachęcanie młodych mieszkańców do zamieszkania a obecnych mieszkańców do aktywności. Przy dobrych wiatrach można społeczność miejską kilkuosobową przekuć w dzielnicę co daje jeszcze większe możliwości narracyjne i prawne.

Burmistrzowie są wynagradzani według tych zasad. Przywileje? Możliwość kierowania i kształtowania małej, ale znaczącej części naszej prowincji. A Fer to bardzo dobre miejsce do rozwijania swoich pomysłów i popuszczenie wodzy fantazji...

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Grimknur 17 cze 2017, o 04:56

Temat wisi już od miesiąca i nikt się nie zgłosił, więc cóż, może będzie to jakaś szansa dla mnie. Niniejszym zgłaszam swoją kandydaturę na to stanowisko. Nie mogę obiecać, że poradzę sobie idealnie, ale będę się starał jak umiem.
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek

Postprzez rybczak 17 cze 2017, o 10:14

Informuję o powołaniu Jana Grimknura na stanowisko Burmistrza Feru.

Namiestnik Starosarmacji

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Archiwum