Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[WSPBI] Wprowadzenie do projektu, przetargi

Przeszłości prowincji żałobny rapsod.
Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

[WSPBI] Wprowadzenie do projektu, przetargi

Postprzez Cudzoziemiec 1 5 sie 2016, o 09:11

Wasza Książęca Mość,
Jaśnie Oświecony Namiestniku,
PT Starosarmaci,


** to jest wątek oficjalny, to jest wątek oficjalny, to jest wątek oficjalny **

kilka dni temu, a jak kalendarz pokazuje, tydzień temu już to było, zanęciłem Was wizją uruchomienia przez Resort Skarbu specjalnego programu, którego celem jest pobudzenie Waszej kreatywności i wnieść do naszej małej ojczyzny elementy rozbudowujące ją. Nie tylko prawo, zmiany władz, etc. Bawmy się też w budowę małego raju od strony infrastruktury. Nie mamy, co prawda, systemu gospodarczego, ale mamy naszą wyobraźnię. Ostatnio reakcyjny teutoński szpieg (wiemy, że szpieg, szpiegujemy go) zapytał kiedy dokończona zostanie elektryfikacja gellońskiej wsi... to doskonałe pytanie jest, które uzasadnia to co tu chcemy teraz zrobić!

Mamy więc nowy miesiąc, nowe siły i nowe cele i wyzwania, a jako Kierownik Resortu Skarbu Rady Koronnej Starosarmacji niniejszym inicjuję Wielki Starosarmacki Program Budowy Infrastruktury — WSPBI.

Jak to ma działać? Zasady są bardzo proste:
 • co jakiś czas pojawiać się będzie ogłoszenie, w tym wątku, że planowany jest jakiś element budowy infrastruktury; takie ogłoszenie, m.in, zawierać będzie pewną początkową otoczką narracyjną, która stanowić ma punkt wyjścia do dalszej budowy;
 • ponadto ogłoszenie zawierać będzie wyznaczone kryteria przetargowe, takie jak cena, elementy graficzne, narracja uzupełniająca, itp.;
 • kilka dni po ukazaniu się zapowiedzi przetargu, ogłoszony zostanie, również w tym wątku, sam przetarg na realizacje danej inwestycji;
 • po złożeniu ofert przetargowych Resort Skarbu będzie powierzał realizację inwestycji podmiotowi, który przetarg wygra, a ten przejmie plac budowy i rozpocznie prace — oczywiście wedle wymagań przetargowych (głównie więc odpowiednia oprawa graficzna, narracja);
 • po zakończeniu realizacji wypłacane będzie wynagrodzenie wykonawcy.
Co dzięki temu zyskamy? Zaczniemy od jednego Bardzo Ważnego Pomnika, a potem będą drogi, mosty, koleje, rozbudowujemy lotnisko w Poddębicach, zbudujemy i rozbudujemy infrastrukturę sportową, komunikacyjną, wypoczynkową.

Każda inwestycja, a następnie zrealizowany element, który mam nadzieję zacznie żyć własnym życiem, zyska swój dedykowany wątek na forum. Od Was zależy co będzie dalej. Stoimy przed fajną szansą na rozwój narracji, zatem sztandarowym hasłem zapytuję: POMOŻECIE?!
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: [WSPBI] Wprowadzenie do projektu, przetargi

Postprzez Cudzoziemiec 1 5 sie 2016, o 09:41

WSPBI Przetarg #1: budowa Pomnika Wielkiego Radcy


 1. Lokalizacja: Czarnolas, park w dzielnicy Żuławina, ograniczony działami 169, 170, 173:178, zaznaczony okręgiem na obrazie poniżej:
  Obrazek
 2. SIWZ: wykonawca zobowiązany zostanie do narracyjnego prowadzenia dziennika budowy, w wydzielonym wątku w dziale "Tu się toczy życie Starosarmacji" (tu link do wątku), ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń z budową związanych, użytych materiałów, warunków pogodowych, geologicznych, etc.; przedstawienia zdjęć z poszczególnych etapów budowy jak i finalnego efektu, który nie powinien odbiegać od projektu pomnika.
 3. Projekt pomnika:
  Obrazek
 4. Kryteria przetargowe: komisja oceniająca złożone zgłoszenia do realizacji zadania będzie oceniać w skali 1-5 następujące elementy: próbkę narracji opisującej start budowy (waga: 50%), przedstawiony planowany czas realizacji zadania (waga: 10%), cenę realizacji zadania, czyli wynagrodzenie oczekiwane (waga: 40%).
 5. Zgłoszenia: zawierające oznaczenie wykonawcy oraz propozycje zgodnie z kryteriami przetargowymi składać należy w tym miejscu.
 6. Czas zgłoszeń: od dnia dzisiejszego, do końca dnia 7 sierpnia, rozstrzygnięcie nastąpi w dniu 8 sierpnia.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: [WSPBI] Wprowadzenie do projektu, przetargi

Postprzez Cudzoziemiec 1 6 sie 2016, o 07:56

W temacie przetargu uzupełniono początkową narrację, myślę, że teraz łatwiej będzie się wpisać w ciąg wydarzeń i budowę naszą rozpocząć.

Gorąco zachęcam! Tu nie trzeba umieć tworzyć grafiki! Tu wystarczy odrobina wyobraźni :)
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: [WSPBI] Wprowadzenie do projektu, przetargi

Postprzez Cudzoziemiec 1 7 sie 2016, o 09:39

W tym momencie wpłynęła tylko jedna oferta przetargowa. Nikt nic więcej?
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: [WSPBI] Wprowadzenie do projektu, przetargi

Postprzez Cudzoziemiec 1 9 sie 2016, o 19:22

Resort Skarbu Rady Koronnej Starosarmacji, po rozpatrzeniu jedynej oferty, która wpłynęła, postanawia przyznać prawo do realizacji inwestycji oferentowi.

Warunki realizacji zlecenia zostały przedstawione w wątku inwestycji i oczekują na potwierdzenie przez oferenta.
Avatar użytkownika
 


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość