Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Miesiąc Trzyczaszkowa - okazja do zdobywania odznak!

Przeszłości prowincji żałobny rapsod.
Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Miesiąc Trzyczaszkowa - okazja do zdobywania odznak!

Postprzez Winheart 29 maja 2014, o 08:43

Najdrożsi Obywatele i Mieszkańcy GiSu!

Na czerwiec zaplanowaliśmy cykl rozmaitych atrakcji mających na celu przybliżenie Sarmatom, ale również i nam - Mieszkańcom GiSu uroki części naszej prowincji zwanej kiedyś Marchią Trzyczaszkowską. Okazji do wykazania się będzie wiele - chciałabym jednak przypomnieć, że niemal każdą aktywność można połączyć z próbą na odznakę za aktywność. I tak poniżej prezentuję listę odznak, o które można się starać wraz z przykładowymi wytycznymi (oczywiście w kontekście czerwcowego wydarzenia :) )

 1. Dziennikarstwo
  1. Gryzipiórek - 5 artykułów na ustalony temat, minimum 300 słów - na czerwiec przewidujemy cykl artykułów fabularnych, przygodowych o grupie podróżników, którzy poszukują skarbów ukrytych w Marchii - klimaty mroczne, cmentarzyska, potwory - można popuścić wodze wyobraźni - miejsc w Trzyczaszkowie do opisania jest naprawdę sporo, więc i nspiracji nie zabraknie - w razie potrzeby podeślę zgromadzone przeze mnie informacje historyczne mogącą ułatwić pracę pretendentowi do tejże odznaki
 2. Malarstwo/grafika
  1. Fan Pędzli - sytuacja analogiczna jak w przypadku Gryzipiórka - 5 mrocznych grafik - strzygi, gnomy, smok i skarby Demona, krajobraz nekropolii, ruiny zamków, miejscowości, zapomniane kurorty na Złotym Wybrzeżu
 3. Poezja
  1. Wierszokleta - minimum 5 wierszy o ustalonej tematyce - klimat ten sam - mroczny. Miast było w Trzyczaszkowie sporo (Gniew, Czekany, Trzyczaszkowo, Złote Wybrzeże, Tesylia oraz Prawda - myślę, że nie pominęłam żadnego - można nawiązywać w wierszach do miast lub po prostu do klimatu)
 4. Historia
  1. Początkujący Historyk - odnalezienie archiwalnych informacji o 5 wydarzeniach historycznych - tłumaczyć chyba nie muszę - informacji znaleźć można sporo, kto kiedy rządził, kto kiedy stworzył, kiedy MT przestała istnieć itd. Świetna okazja do wykazania się przez fanów szperania w archiwach!
 5. Geografia
  1. Geo Ludzik - opis jednej z GiSowskich krain, zawierający informację o ukształtowaniu terenu, szacie roślinnej, klimacie, surowcach oraz ciekawych miejscach - to chyba nie wymaga specjalnych wyjaśnień - należy wspomnieć o wulkanie, o linii brzegowej, o dawnych rejonach z którymi Marchia graniczyła etc. Można również skoncentrować się na jakimś wycinku terenu MT, np. Puszczy Bobołaków czy Złotym Wybrzeżu - jestem otwarta na propozycje
 6. Rozrywka
  1. Rozbrykany Sarmata - organizacja jednego wydarzenia rozrywkowego na forum prowincji i uczestnictwo w co najmniej 2 wydarzeniach zainicjowanych przez inne osoby - otwarcie procesu próby zalecam nie tylko organizatorom zabawy na forum, ale również jego uczestnikom - może to być np. dzień Zoombie podczas którego wszyscy uczestnicy wstawiają sobie w awatar postać nieumarłego i w wyznaczonym temacie prawią o tych stworach, może być polowanie na wilkołaka czy cokolwiek innego na podobnej zasadzie. Liczę na Waszą kreatywność. Wydarzeń w czerwcu może być kilka.
 7. IRC
  1. Bywalec IRCowy - uczestnictwo w 3 imprezach IRCowych - na pewno będzie impreza na zakończenie miesiąca, ale być może wypadną i inne więc proponuję pootwierać próby i zbierać pomału te imprezy :)
 8. Zwierzęta GiS
  1. Zwierzolub - opis 3 gatunków zwierząt występujących na terenach GiSu wraz z fotografiami lub rysunkami - mroczny klimat, mroczne zwierzęta - potwory, których normalni ludzie woleli by nie widzieć. Zdjęcia mogą pochodzić z sieci - nie musicie robić ich sami ;)
 9. Rośliny GiS
   Trawka - opis 3 gatunków roślin z GiSu z ilustracją - analogicznie jak w przypadku zwierząt
 10. Narracja
  1. Początkujący Narrator - organizacja imprezy IRCowej o charakterze narracyjnym - podobnie jak w przypadku eventów na forum - oczywiście imprezę na IRCu należy wcześniej ogłosić, by wszyscy chętni mogli się pojawić na tejże
 11. Życie prowincji
  1. PodGiSdek - realizacja 3 zadań na rzecz GiSu - np. opracowanie relacji podsumowującej cały miesiąc, przygotowanie ŁamGiSówki, nadzór nad pracami etc. Jakby komuś brakowało pomysłów to podpowiem.

Na pozostałe sprawności oczywiście również można otwierać próby. Prosiłabym również kogoś uzdolnionego graficznie o stworzenie okrągłych odznak do naszych kategorii, oczywiście w ramach próby (cała kategoria Malarstwo/grafika - może zostać zaliczona w ten sposób - w sensie wszystkie stopnie).

Zapraszam do zabawy i drżyjcie przed złem, które wylezie z ciemności już 1 czerwca!
Premier Gellonii i Starosarmacji
Calisto diuczessa Norvegicus-Chojnacka
(-) Calisto diuczessa Norvegicus-Chojnacka
Sołtys Nadziei
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość