Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Znowu zbliża się święto!

Przeszłości prowincji żałobny rapsod.
Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Re: Znowu zbliża się święto!

Postprzez Winheart 25 kwi 2014, o 08:14

Patryk I Labacki napisał(a):
.....Jestem przekonana, że strona do 25 maja powstanie :D

Pytanie tylko którego roku :mrgreen:

i To jest właśnie słuszne pytanie 8-)
(-) Calisto diuczessa Norvegicus-Chojnacka
Sołtys Nadziei
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Winheart 27 kwi 2014, o 19:14

christosza napisał(a):Proponowałbym zorganizować coś niesztampowego. Artykuły, wiersze, konkursy itp. są ok, ale... to jest, że tak powiem, uroczystościowa norma. Oczywiście ww. także mogą zaistnieć, ale w moim odczuciu warto poświęcić trochę czasu na coś, co zaangażuje wszystkich obywateli prowincji i stanie się swego rodzaju ikoną, drogowskazem pokazującym, że można, jeśli się chce. Wymagać to będzie skrajnej upierdliwości po stronie organizatorów, ale jest wykonalne.

Musimy się zastanowić:
- co wymaga małego nakładu pracy po stronie jednostki biorącej udział w projekcie? (np. nagranie jednego słowa, wybazgranie czegoś w paincie, podesłanie zdjęcia)?
- co konkretnie wykonamy wybranym środkiem przekazu?
- kto ogarnie to organizacyjnie?
- ile czasu potrzebujemy przy uwzględnieniu czynnika ludzkiego i zebrania elementów w całość?

Na razie wymyśliłam coś takiego:
  1. Wiersz patriotyczny - każdy mieszkaniec prowincji miałby napisać jedno zdanie i np. wysłać je do mnie pocztą konną - oczywiście nie informując innych o treści swojego zdania. Z tych nie do końca powiązanych zdań mogłabym zredagować jakąś logiczną całość.
  2. Obraz stworzony z nadesłanych przez mieszkańców zdjęć - zasada podobna - każdy wybiera jakieś zdjęcie - może być to np. krajobraz lub zwierze, lub coś co w jakiś sposób mu się kojarzy z Księstwem Sarmacji i udostępnia to na forum, następnie osoba odpowiedzialna za redakcję (mogę być ja) łączy zdjęcia ze sobą w sposób nieprzewidywalny malując obraz

Były czasy, że ze znajomymi nakręciliśmy sarmacką sztukę, ale na chwilę obecną nie mam takich możliwości, gdyby jednak ktoś chciał stworzyć słuchowisko, to mogę naskrobać jakiś scenariusz.
Sołtys Nadziei
Obrazek

Postprzez Winheart 6 maja 2014, o 10:58

Przypominam, że czekamy na Wasze pomysły tyczące jakiejś atrakcji z okazji Rocznicy powstania KS!
Sołtys Nadziei
Obrazek

Postprzez Krzysztof Hans 6 maja 2014, o 14:36

Ja proponuje pewien projekt a mianowicie coś na wzór Our Sound (Eurowizji) tyle że w głębi Sarmacji. Proponowałbym zatem integracje kraju poprzez muzykę :)
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Eldoratu w Sclavinii (K. Sarmacji) i Rottery w Dalmencji (R. Trizondalu)
- Poseł na Sejm Wielki Księstwa Sarmacji

Postprzez piwniczak 6 maja 2014, o 17:05

Ja myślałem o nagraniu z ładnym wprowadzeniem, gdzie później każdy chętny mówi czym jest dla niego Sarmacja, ale tylko kilkoma słowami. Do tego nastrojowa muzyczka.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez leszcz 6 maja 2014, o 18:51

tradycyjnie jakiś wierszyk może?
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Winheart 7 maja 2014, o 08:52

christosza napisał(a):Ja myślałem o nagraniu z ładnym wprowadzeniem, gdzie później każdy chętny mówi czym jest dla niego Sarmacja, ale tylko kilkoma słowami. Do tego nastrojowa muzyczka.

A jesteś w stanie zająć się koordynacją i montażem??

leszcz napisał(a):tradycyjnie jakiś wierszyk może?

Winheart napisał(a):Wiersz patriotyczny - każdy mieszkaniec prowincji miałby napisać jedno zdanie i np. wysłać je do mnie pocztą konną - oczywiście nie informując innych o treści swojego zdania. Z tych nie do końca powiązanych zdań mogłabym zredagować jakąś logiczną całość.
Sołtys Nadziei
Obrazek

Postprzez leszcz 7 maja 2014, o 17:18

Winheart napisał(a):
leszcz napisał(a):tradycyjnie jakiś wierszyk może?

Winheart napisał(a):Wiersz patriotyczny - każdy mieszkaniec prowincji miałby napisać jedno zdanie i np. wysłać je do mnie pocztą konną - oczywiście nie informując innych o treści swojego zdania. Z tych nie do końca powiązanych zdań mogłabym zredagować jakąś logiczną całość.

to także ciekawa koncepcja, aczkolwiek myślę o maksymalnie otwartej formule. bo im bardziej zamknięta, im bardziej określona, tym mniej ludzi będzie zainteresowanych, jak im się będzie formę narzucać. żeby jeszcze jakaś twórczość też była:)
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Winheart 7 maja 2014, o 17:44

W sumie masz rację.
Sołtys Nadziei
Obrazek

Postprzez Winheart 15 maja 2014, o 08:59

Ponieważ część naszych prowincjonalnych pomysłów zyskała zasięg ogólnosarmackich proponuję wykorzystać pomysł z Wierszem pisanym przez wszystkich. W związku z powyższym proszę Was, drodzy Mieszkańcy o nadsyłanie do mnie listownie jednego zdania związanego z Sarmacją. Termin nadsyłania prac to 22 maj 2014 godzina 20.00. Zachęcam wszystkich do udziału. Napisanie jednego zdania nie jest zbyt trudne, a może z tego powstać całkiem interesujący projekt!

Pokażmy Księstwu, że potrafimy stworzyć razem coś wyjątkowego!
Zapraszam do zabawy!
Sołtys Nadziei
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum