Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Książęca Wizyta

Przeszłości prowincji żałobny rapsod.

Moderator: Starosarmacja: władze

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Książęca Wizyta

Postprzez Ivusia 22 cze 2013, o 14:32

Wielcy Dziedzice,

Dostałam depeszę od Księcia Księstwa Sarmacji, iż w niedługim czasie zamierza odwiedzić Gellonię i Starosarmację.
Piszę zatem do was Wielcy Sarmaci, byśmy wspólnie zorganizowali to święto, którym jest niewątpliwie wizyta Jego Książęcej Mości. Co prawda termin nie jest jeszcze znany, lecz jak zapewne rozumiecie, przedsięwzięcie to wymaga natychmiastowych działań. Proszę was więc o pełną mobilizację i chęć do działania, gdyż wizyta ta, będzie miała niebagatelny wpływ na naszą, wspólną historię.

Na pewno warto tutaj rozważyć spotkanie na IRCu i szereg wcześniejszych artykułów na temat miejscowości, które odwiedzi Książę. Już teraz proszę was o przyozdobienie okiennic flagami i wizerunkami JKMa.

Książę pragnie konkursu na temat wiedzy o GiS, alepuję tutaj do naszego ministra ds. Kultury Tytusa Aureliusza by się tym zajął a znawców tematyki o merytoryczną pomoc - mruga do przedstawicieli Uniwersytetu Starosarmackiego.

Nieoceniony Christosza, zaproponował słuchowisko czytane o Ciepłym i Puchatym. To fenomenalny pomysł, który warto byłoby wykorzystać. Czy jest ktoś na tyle odważny, gotowy się tego podjąć?

Oto kilka pomysłów:
- IRC (impreza wieńcząca podróż Księcia)
- Radio
- Słuchowisko Ciepłe i Puchate
- Wręczenie kluczy do miast
- Narracja z przebiegu odwiedzin Księcia
- Okolicznościowe grafiki
- Opisy miast
- Spisanie historii, przed powstaniem GiSu
- Koncert filharmonii Grodziskiej
- Aktywne profile miast
- Uśmiechy na twarzach
- Oficjalne przemówienia
- Liczne niespodzianki

Proszę piszcie w temacie czego jesteście w stanie się podjąć a także własne pomysły. Nie możemy zawieść JKM.
Jesteś ostrym zawodnikiem.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Ivusia

Re: Książęca Wizyta

Postprzez Tytus 22 cze 2013, o 15:21

Nie ma problemu, żebym podjął się organizacji konkursu wiedzy o GiS. Tylko mam pytanie, jaką formę taki konkurs miałby mieć. Czy rozgrywany byłby on na IRC-u np., czy jakoś na FC.
W sumie na IRC nie byłoby to głupie, bo najbardziej sprawdzałoby wiedzę, skutecznie uniemożliwiając ściąganie. Mam na myśli zadanie pytanie przez organizatora i punkt zdobywa osoba, która odpowie najszybciej.
Co do pytań (najlepiej wraz z odpowiedzią :P) to proszę je kierować do mnie na PW, im więcej tym lepiej. Przede wszystkim tę prośbę kieruję do długich stażem mieszkańców GiS, którzy w niektórych, historycznych wydarzeniach brali udział.

Co do narracji to wpierw dobrze byłoby ułożyć jakiś harmonogram wizyty Księcia, żeby wiedzieć np. którą miejscowość odwiedza kiedy JKM.
(—) adm. Tytus markiz Aureliusz-Chojnacki
Szef Sztabu KSZ
Ostatni Premier Gellonii i Starosarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Ivusia 23 cze 2013, o 09:27

Tak, dlatego chciałabym aby właściciele miast wypowiedzieli się w tym wątku przedstawiając pewne oferty, które oczywiście poszerzymy programami okolicznościowymi. Optuję jednak, by ircowy finał odbył się w naszej pięknej perełce - Grodzisku. Mam tutaj pytanie do naszego niezastąpionego Starosty Grodziska Jacka von Horna - Czy Gwardia Grodziska mogłaby przygotować maleńki pokaz swoich umiejętności pomagając w ochronie Najmiłościwszego Gwaranta Stabilności KS czyli Księcia? Uważam, że warto byłoby przedstawić JKM co potrafią Nasi Najwspanialsi Gwardziści.

Oczywiście chciałabym w tym miejscu dodać, że jako Premier GiSu zapewniam zaplecze finansowe. Nie krępujcie się zatem w wymyślaniu. Stworzymy wszystko w jedność i pokażemy piękno regionu jak i naszych serc.
Do dzieła Dziedzice! :)
Ivusia

Postprzez leszcz 23 cze 2013, o 17:17

Mimo wszystko przydałby się jakiś termin.

Śnięty Leszcz postara się przygotować okolicznościową grafikę. Goniec może też przygotować narracyjnie sprawozdania z wizyty, ale tu potrzebny jest terminarz i wstępny opis atrakcji.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Ivusia 23 cze 2013, o 20:01

1) Książę podał iż najwcześniejszy termin spotkania na IRCu to około za dwa tygodnie
2) Dwór zaoferował, narracyjne opisy wizyt w miastach, ale ciągle jest otwarty na propozycję.

Zatem otwieram debatę na temat harmonogramu.

Co warto pokazać? A o czym lepiej nie wspominać?

Postarajmy się złożyć harmonogramy a później możemy je połączyć w jeden.
Ivusia

Postprzez Tytus 23 cze 2013, o 20:43

Podbijam moje pytanie odnośnie do konkursu i formy jego realizacji.
(—) adm. Tytus markiz Aureliusz-Chojnacki
Szef Sztabu KSZ
Ostatni Premier Gellonii i Starosarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Irmi 24 cze 2013, o 17:24

Droga i Szanowna Pani Premier,

Ochroną Księcia zajmie się 1 Grodziski Pułk Straży Przybocznej. Proszę powiedzieć nam na kiedy mam przygotować swój pułk, który dba o ochronę samej głowy Księstwa Sarmacji.

Z poważaniem
ppor. Irmina de Vellior-Buddus, dowódca 1 GPSP
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Ivusia 26 cze 2013, o 08:45

Tytus Aureliusz napisał(a):Podbijam moje pytanie odnośnie do konkursu i formy jego realizacji.

Zdecydowanie optuję za konkursem via kanał IRC #Sarmacja, z tegoż względu, że ograniczy to pewne ściaganie, dwa będzie dynamicznie a trzy przyciągnie to uwagę większej rzeszy osób, która to zwykła przebywać wieczorami na tym kanale.

Co do harmonogramu, czas go w końcu ustalić.

Poniedziałek - narracja - wręczenie kluczy
Wtorek - narracja - wręczenie kluczy
Środa - narracja - wręczenie kluczy
Czwartek - narracja - wręczenie kluczy

Dwór obiecał, że pomoże w narracji, ale przydałoby się, aby gazety pisały o aktualnych wydarzeniach. Nie może być jednak tak, że zaspamujemy całą stronę KS, dlatego apeluję tutaj o pewną zmowę i deklaracje co do pisania artykułów. Czy ktoś podejmie się wywiadów z gawiedzią? Jako, że miast mamy kilka natomiast nie działają dwa i zero kontaktu z ich starostami to proponuję, aby każdego dnia, Starości innych miast wręczyli JKM klucze do swoich miejscowości.
Potrzebna jest aktualizacja budynków, zabytków. Zajmuje się tym Tytus Aureliusz, dlatego warto by było przedstawić mu swoje, własne propozycje http://mdn.sarmacja.org/antologia/ Wszystko to będzie na tej stronie, ale warto by było również i pewne atrakcje przedstawić na profilach swoich miast.

Mam pytanie, czy ktoś zna się na tworzeniu filmów? Moglibyśmy spróbować takowy stworzyć, albo słuchowisko. Ciepłe i Puchate to jedno, ale wywiad głosowy to coś!

Piątek - dyskusja
Sobota - dyskusja

Piątek i Sobota są dyskusyjne, gdyż nie znamy jeszcze terminu imprezy IRCowej, aczkolwiek już teraz przewidujemy wielką, fetę w Grodzisku, gdzie miło by było gdyby odbył się koncert, grało radio. Można też ponagrywać jakieś własne wypowiedzi, które zostaną puszczane przez radio. Chętnie coś nagram. Oczywiście wówczas konkurs. Tutaj mam pytanie do naszego, wspaniałego Ministra Kultury i Sztuki, czy wpłynęły już propozycje pytań? Oczywiście w ten dzień masa, masa zdjęć. To ma być wielkie święto i promocja dla GiS.

Mam pytanie odnośnie strony internetowej GiSu. Czy można ją jakoś uaktualnić żeby przynajmniej nie było rzucających się w oczy warningów?

Raz jeszcze proszę o angażowanie się w projekty:
Zbieramy deklaracje jak i propozycje!
- IRC (impreza wieńcząca podróż Księcia) - Wszyscy
- Radio - Załatwione
- Słuchowisko Ciepłe i Puchate
- Wręczenie kluczy do miast - Starości
- Narracja z przebiegu odwiedzin Księcia - Gazety, Dwór
- Okolicznościowe grafiki - Jack von Horn, Henryk ciast. Leszczyński, Tytus Aureliusz
- Opisy miast - Paulina Ivette Buddus
- Spisanie historii, przed powstaniem GiSu
- Koncert filharmonii Grodziskiej

- Aktywne profile miast - Grodzisk działa, WO działa, Fer i Czarnolas troszkę do tyłu, ale działają
- Uśmiechy na twarzach - ładnie się uśmiechacie, ładnie :)
- Oficjalne przemówienia
- Liczne niespodzianki - Proszę o zgłaszanie niespodzianek tajemnymi kanałami przez PW

PS: OD paru lat nie podawałam w KS swojego nr GG, ale gdyby ktoś z Państwa chciał się ze mną skontaktować [przez kilka dni, może nie być łatwo mnie złapać na IRCu, to proszę piszcie do mnie na gg - 5501911, zwykle niewidoczny]

Pozdrawiam Was i bardzo Wam dziękuję, że angażujecie się w tą wielką wizytę. Jesteście wspaniali! :)
Premier Gellonii i Starosarmacji,
Paulina Ivette Buddus
Ivusia

Postprzez Irmi 26 cze 2013, o 11:34

Szanowna Pani Premier,

Jako iż nie mieszkam w GiS a łączą nas stosunki przyjazne prosze powiedzieć co ewentualnie mogłabym zrobić aby Wam pomóc w tych jakże ważnych odwiedzinach?
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Ivusia 26 cze 2013, o 12:52

irminka napisał(a):Szanowna Pani Premier,

Jako iż nie mieszkam w GiS a łączą nas stosunki przyjazne prosze powiedzieć co ewentualnie mogłabym zrobić aby Wam pomóc w tych jakże ważnych odwiedzinach?

Szanowna Pani,

W imieniu mieszkańców oraz obywateli GiSu, bardzo dziękuję za propozycję. Bardzo miłym jest widzieć tak ważne dla całego GiSu deklaracje przyjaźni jakimi są niewątpliwie słowa Naszych Baridajskich Przyjaciół. Byłabym niezmiernie wdzięczna, gdyby pomogła Pani pomóc prowadzić audycję radiową, gdyż niezwykła różnorodność gatunków muzycznych, którą posiada Wielmożna w swojej niezliczonej ilości plików z muzyką a także talent oratoryjny i gorrrąca, Baridajska krew są gwarantem cudownej i przemiłej zabawy. :)
Co Pani uważa o tym pomyśle?

Łączę wyrazy szacunku,
Premier Gellonii i Starosarmacji
Paulina Ivette Buddus
Ivusia

Następna strona

Powrót do Archiwum