Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Czy ktoś podszywa się pod Emila Potockiego?

Główny ośrodek życia publicznego w sclavińskiej stolicy

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWniosek o grunt
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Czy ktoś podszywa się pod Emila Potockiego?

Postprzez Emil Potocki 3 lis 2018, o 23:34

Witam obecnych Sclavińczyków!

Przedstawię się Wam jako Emil Potocki, Ojciec Założyciel Sclavinii, w czasach RN Edward Wielopolski, dawny minister, Król, etc. etc.

Postanowiłem przejrzeć forum Sarmacji, której częścią Sclavinia jest obecnie, i zauważyłem że ktoś używa moje stare konto, imię i nazwisko. Oświadczam Wam, drodzy Sclavińczycy, że nie jest to prawdziwy Ojciec Założyciel Sclavinii, ale uzurpator.

Nie zamierzam powrócić na stałe do Sclavinii, przynajmniej na razie, ale nie trwajcie w błędzie. Osoba prezentująca się jako Emil Potocki wcale nim nie jest i mogę to łatwo udowodnić. Guedesie, jeżeli chcesz, możesz być arbitrem w tej sprawie. Nikt nie zna naszej historii jak Ty, i wiem, że będziesz potrafił to rozstrzygnąć.
(-) Emil Potocki,
Ojciec Założyciel Sclavinii
Dawny Król Sclavinii
El Caudillo de Sclavinia
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Czy ktoś podszywa się pod Emila Potockiego?

Postprzez Emil Potocki 3 lis 2018, o 23:48

Kilka faktów z dawnej RN i Sclavinii na potwierdzenie kim jestem:
1. Do RN dołączyłem za namową Michała Stoyałowskiego, którego poznałem przez starą grę polityczną PRPG.
2. W RN sprawowałem funkcję Admina, która pozbawiła mnie inicjatywy ustawodawczej w myśl ówczesnej konstytucji. Było to w fazie gdy wciąż byliśmy po części grą polityczną a la PRPG.
3. Nasze pierwsze forum było hackowane więc przenieśliśmy się na nowe, jeżeli dobrze pamiętam jedno z nich było hostowane na mojeforum.net a drugie na jun.pl
4. Byłem jednym z administratorów Banku Sclavinii przed unią i współpracowałem z Izzakiem Amadejem (wciąż pamiętam jego realne imię i nazwisko).
5. Pamiętam Guedesa de Limę z czasów RN (ówczesny pseudonim jeżeli się nie mylę Loku). Był niezłomnym marketingowcem naszej grupy, który zamieszczał najwięcej reklam a jego avatarem na początku był herb Wisły.
6. Moimi pierwszymi opowiadaniami publikowanymi w RN a potem Sclavinik były historie z serii Emiliana Aemiliusa, rzymskiego legionisty, wzorowane na moich postach z nieistniejącego już serwisy Historica.pl
7. Pamiętam naszą wojnę z WR i żarty z Zeusa. Zresztą większość z nas (ja nie) wywodziła się z WR.
8. Dość ważną częścią RN był przez pewien czas nasz sojusz w internetowej grze Travian.

Większość z Was nie będzie wiedziała o co chodzi, ale wierzę, że ludzie tacy jak Guedes de Lima, Jan Dmowski y Potocki, Michał Stoyałowski, Iontz, Izaak Amadej, Loewenbraeu i inni będą.

EDIT:
Załączam obraz, który przez lata widniał w moim avatarze (po Wieniawie-Długoszowskim):
[img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/af/François-Xavier_Fabre_%28Studio%29_-_Portrait_de_Lucien_Bonaparte.jpg[/img]
Ostatnio edytowano 4 lis 2018, o 00:29 przez Emil Potocki, łącznie edytowano 3 razy
(-) Emil Potocki,
Dawny Król Sclavinii
El Caudillo de Sclavinia

Postprzez Emil Potocki 3 lis 2018, o 23:59

Bawi mnie też w postach „Emila Potockiego” kwestia „Ostatecznej Krucjaty”. Fakt, była częścią mojej tytulatury, szczególnie na samym początku, gdy proklamowana została Republika, szybko przesuwająca się na prawo (mieliśmy nawet Narodową Parię Faszystowską, którą kierował Benito Graziani), ale która nie była szczególnie istotna dla naszej tożsamości.

Ostateczna Krucjata Sclavińska przeciwko komunizmowi była tytułem honorowym, wyznaczającym nasze konserwatywne korzenie. Tak jak mój tytuł „Caudillo”, który był całkowicie pozakonstytucyjny.

EDIT: Do „Emila Potockiego”, który posługuje się moim nickiem „Ekaton” mam pytanie - skąd się on wziął? Źródło tego słowa jest proste i łatwo weryfikowalne.
(-) Emil Potocki,
Dawny Król Sclavinii
El Caudillo de Sclavinia

Postprzez Ludwik Tomović 4 lis 2018, o 00:05

Ciekawa sprawa, ale pozwól że pozostanę trochę sceptyczny.

Mam jednak nadzieję że sprawa się wyjaśni i będziemy mieć niezbite dowody i stuprocentową pewność kto jest kto.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

/-/
dr net. mat Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Prezes SFSP
Trener LKS-NK Troyanowitze Krasnystok
Były Naczelnik Krasnegostoku
Były trener FC San Silvestro, LKS Krasnystok i Wielonarodowej Kadry Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Emil Potocki 4 lis 2018, o 00:10

Ludwik Tomović napisał(a):Ciekawa sprawa, ale pozwól że pozostanę trochę sceptyczny.

Mam jednak nadzieję że sprawa się wyjaśni i będziemy mieć niezbite dowody i stuprocentową pewność kto jest kto.

Oczywiście. Mam na tyle dobrą pamięć, że mogę podać wiele faktów znanych tylko wąskiemu gronu założycieli RN i Sclavinii, że Ci, którzy pamiętają nasze korzenie, nie powinni mieć problemu z rozpoznaniem kto jest kim.

Poza tym, „Emil Potocki” jest niemalże moim realnym imieniem i nazwiskiem. Nazwsko bardzo nieznacznie się różni. Zresztą ludzie tacy jak Wojtek C**** (Guedes), Krzysztof K**** (Izaak Amadej) czy Sebatian O***** (Jan Dmowski y Potocki) je znają.
(-) Emil Potocki,
Dawny Król Sclavinii
El Caudillo de Sclavinia

Postprzez Emil Potocki 4 lis 2018, o 01:07

Przeglądam historię postów „Ekatona” i zobaczcie sami - przedstawia się jako zupełnie inna osoba w dziale „Przywitaj się” - search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&author_id=2610&start=2050

A tu jego wniosek o obywatelstwo:
viewtopic.php?f=161&t=13203&p=132323#p132323

Andronichus Bryennios, nie Emil Potocki

viewtopic.php?f=424&t=12784&p=164705#p164705

W tym temacie rzekomo rozmawiał ze mną o powrocie.

viewtopic.php?f=546&t=20399&p=229078#p229078

Tak samo tu

viewtopic.php?f=261&t=13741&p=230572#p230572

Twierdzi, że widział Sclavinię „za Emila”

A zaraz już używa mojego imienia i nazwiska:

viewtopic.php?f=386&t=20612&p=230748#p230748

Trochę mnie nie było w Mikroświecie i muszę przyznać, że ta historia jest fascynująca.
(-) Emil Potocki,
Dawny Król Sclavinii
El Caudillo de Sclavinia

Re: Czy ktoś podszywa się pod Emila Potockiego?a

Postprzez Emil Potocki 4 lis 2018, o 02:06

Interesujący temat: viewtopic.php?f=546&t=24336

Ten, kto używa mojego imienia i nazwiska zna dość dobrze moją historię. Pragnę jednak zwrócić uwagę na kilka elementów:

1. „Klony” o których mowa, były bardzo istotnym elementem przed secesją. Szereg nowych osób dołączył nagle do RSiT i do naszej partii, wszyscy deklarowali się jako „wolnorynkowi faszyści”. Uważam, że była to zaplanowana inicjatywa, aby nas ośmieszyć. Późniejsze „śledztwo” wśród „klonów” początkowo podało nawet moją ówczesną dziewczynę, którą zaprosiłem - dopiero po czasie przyznali, że nie była bikontem. To samo dotyczyło mojej przyjaciółki, co upewniło mnie, że Trizondalscy admini nie mają pojęcia o tym jak weryfikować bikonta i wykorzystują sytuację politycznie, co zaowocowało secesją.
2. Co do Jana Dmowskiego y Potockiego - brak może mało istotnej rzeczy, ale ważnej dla historii - polityczną współpracę nawiązaliśmy po tym jak ogłosiłem, że poszukuję sekretarza, a Jan był najlepszm kandydatem. Adopcja miała miejsce później.
3. Nigdy nie oskarżyłbym Guedesa o to, że nie dbał o moje imię albo Sclavinię o to, że nie kultywuje historii. Nikt nie zrobił tyle, co Guedes, i Sclavinia jest chyba jedynym państwem, które tak dba o swoje dziedzictwo. Nawiasem mówiąc, pamiętam jak w zamierzchłych czasach Guedes promował czeskie dziedzictwo (między innymi znak graniczny Sclavinii z napisem „Pozor Hranica” - mam nadzieję, że mam go jeszcze na moim starym komputerze). Ja osobiście promowałem bardziej wschodnią kulturę, co przejawiało się między innymi w Rosyjskim napisie „Pobeda Budet za Nami” na forum królestwa.
4. Nigdy nie byłem wulgarną osobą i nie używałem grubiańskich zwrotów jak te, których używa uzurpator.

W linkowanym temacie mowa jest o przyczynach secesji. Pozwólcie, że sam podam wam moje prawdziwe powody i opowiem jak to było.

1. Wspomniane bikonta i nagonka wokół nich. Zaprosiłem wielu znajomych do Sclavinii (w tym osoby wyłącznie anglojęzyczne). Momentalnie nastąpiło także nasilenie podejrzanych kont, które w mojej opinii miały na celu ośmieszenie mojej parti - przede wszystkim wszyscy „wolnorynkowcy” deklarowali się potem jako faszyści, co było dziwnie zbieżne z poglądami radykalnych socjaistów Trizondalskich. Trizondalskie „śledztwo” w tej sprawie było bardzo nieprofesjonalne i wiele prawdziwych osób padło jego ofiarą.
2. Secesja dokonana została szybko, mimo że zdaniem Trizondalczyków była uprzednio zaplanowana. Nie miałem zamiaru rozbijać RSiT, ale polityczna nagonka przechyliła szalę - z dnia na dzień dyskurs polityczny nasiąkał nadem a podejrzenia godziły w wielu zasłużonych Sclavińczyków. Przez wiele dni pracowałem prawie nie śpiąc, przygotowując prawo dla nowego państwa - w ciągu kilku dni mieliśmy bardzo bogaty system prawny, co podsyciło podejrzenia, że secesja była uprzednio zaplanowana.
3. Sclavinia miała początkowo być libertariańską republiką z Pałacem Republiki jako siedzibą wszelkiej władzy i Konsulatem wzorowanym na rewolucyjnej Francji. Moim jedynym przeciwnikiem w wyborach na Pierwszego Konsula był Jan Dmowski y Potocki.
4. Królestwo było odpowiedzią na słabnącą aktywność i czymś, czego chciałem uniknąć. Kult mojej osoby i nacjonalistyczna atmosfera nie była tyle moją koncepcją na nowy kraj, ale bardziej efektem zbieżnej ideologii obywateli - jako tradycyjni konserwatyści potrzebowali osoby wokół której mogliby się zjednoczyć.
5. Królestwo nie zdobyło nigdy prawdziwie oddanych obywateli i niestety nie było w stanie przetrwać. Ja osobiście nie byłem w stanie dłużej go ciągnąć. Nie uważam jednak deklaracji niepodległości za błąd.
6. Przepraszam za moje zniknięcie. Silna realioza skutecznie uniemożliwiła mi prowadzenie państwa.

Na koniec dodam jeszcze tylko, że dumny jestem widząc, że po tak wielu latach Sclavinia wciąż istnieje i kultywuje swoje tradycje. Nie jestem tylko pewien czy moja „Ultima Cruzada” jest na pewno czymś, co należy kultywować.
(-) Emil Potocki,
Dawny Król Sclavinii
El Caudillo de Sclavinia

Postprzez RCA 4 lis 2018, o 07:16

Bardzo ciekawa i ważna sprawa. Tym bardziej, że istniało i nadal istnieje podejrzenie, że ta osoba, to nie Emil. Warto się nad tym pochylić.

Postprzez Michał 4 lis 2018, o 08:10

Szanowny Panie,

zapraszam z rozmową na kanał prywatny poczty w serwisie Księstwa Sarmacji. Jej konkluzje bez wątpliwości będziemy mogli przekazać innym tutaj, jeżeli wraz ze mną uzna to Pan za stosowne.

Pozdrawiam.
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez M. Kawowy 4 lis 2018, o 09:10

Muszę się do czegoś przyznać. Tak naprawdę to ja jestem Emilem. Można się rozejść, CWSW.
markiz Młynek Kawowy

Obrazek
M. Kawowy

Następna strona

Powrót do Plac Złoty w Eldoracie