Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Listosłanie: Sclavinia - Baridas

Dział archiwalny administracji lokalnej Sclavinii

Listosłanie: Sclavinia - Baridas

Postprzez Michał 26 lip 2016, o 13:06

Czołem!

Jak zapewne część z Was miała okazję zobaczyć, chodzi mi po głowie propozycja współpracy z Baridasem, obustronnie korzystna:

DATA, MIASTO ADRESATA

Listosłanie

[ADRESAT] do [ODBIORCA*]

Obrazek

[PRZYKŁADOWA TREŚĆ LISTU]

Cześć! Nazywam się Odolan Pankrock i pochodzę z Jastrzębca, mam 16 lat. Chciałbym dowiedzieć się czegoś na temat Baridasu - jak wam się tam żyje? Mógłbyś mi opowiedzieć co nieco na temat Kraju Korony? Zawsze ciekawiło mnie jak to jest mieszkać w Ciuad de Bravo. Mój kuzyn był tam na wakacjach w poprzednim roku i mówił, że jest naprawdę wspaniale, a życie nocne kwitnie podobno jak puszcze Bantu!

Jaka jest historia Ciuad de Bravo i kto jest jego założycielem? Czy istnieją jakieś przepisy które zabraniają importu bananów i słodkości przez granicę morską między Baridasem i Sclavinią, czy mogę dowolnie zamówić sobie skrzynkę czekoladowych bananów? Mam na nie straszną ochotę i będę bardzo wdzięczny za odpowiedź!

[/PRZYKŁADOWA TREŚĆ LISTU]

ŻYCZENIA

/—/ PODPIS

Obrazek

Kod: Zaznacz cały
[quote][right][b]DATA, MIASTO ADRESATA[/b][/right]

[center][size=150][b]Listosłanie

[ADRESAT] do [ODBIORCA*][/b][/size][/center]
[center][img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/xEtRk3gt.png[/img][/center]

[justify][[b]PRZYKŁADOWA TREŚĆ LISTU[/b]]

Cześć! Nazywam się Odolan Pankrock i pochodzę z Jastrzębca, mam 16 lat. Chciałbym dowiedzieć się czegoś na temat Baridasu - jak wam się tam żyje? Mógłbyś mi opowiedzieć co nieco na temat Kraju Korony? Zawsze ciekawiło mnie jak to jest mieszkać w Ciuad de Bravo. Mój kuzyn był tam na wakacjach w poprzednim roku i mówił, że jest naprawdę wspaniale, a życie nocne kwitnie podobno jak puszcze Bantu!

Jaka jest historia Ciuad de Bravo i kto jest jego założycielem? Czy istnieją jakieś przepisy które zabraniają importu bananów i słodkości przez granicę morską między Baridasem i Sclavinią, czy mogę dowolnie zamówić sobie skrzynkę czekoladowych bananów? Mam na nie straszną ochotę i będę bardzo wdzięczny za odpowiedź!

[[b]/PRZYKŁADOWA TREŚĆ LISTU[/b]][/justify]
[right][b]ŻYCZENIA

/—/ PODPIS[/b][/right]
[center][img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/xEtRk3gt.png[/img][/center][/quote]

* - Możemy nie pisać do nikogo konkretnego, wtedy wystarczyłoby wpisać zamiast odbiorcy Sclavińczyków/Baridajczyków. Formularz jest taki o prosty i pozwoliłby nam na komunikowanie się w jakimś nowoutworzonym dziale wewnątrz naszego forum bez narażania się na utratę punktów aktywności w postaci rywalizacji przez pisanie w innej prowincji niż nasza; bo uwaga, będziemy aktywnie odpisywać! :)

---

Listosłanie - krótki instruktaż:

1. Napisz list adresowany do przedstawiciela Sclavinii albo Baridasu na forum drugiego samorządu!
  2. Poczekaj na odpowiedź, która pojawi się na forum Twojego samorządu w odrębnym temacie!
  3. To naprawdę takie proste!

I voila. Chyba warto spróbować!

---

Cała sprawa opiera się o wzajemne odpisywanie i będzie cieszyć się popularnością dopóty, dopóki będziemy regularni i będziemy mieli na to chętnych. Ja się na pomysł napaliłem, ale przydałby nam się jakiś odrębny minidział na forum, żeby nie zrobić spamu listami; co Wy na to?
/—/ Michał Pséftis, daw. Bryennios.
Więzień Jego Książęcej Mości

Re: Listosłanie: Sclavinia - Baridas

Postprzez Hohenzollern 26 lip 2016, o 14:07

26.07.2016, Almera, Królestwo Baridasu.

Listosłanie

Frideric et Hohensollern do Sclavińczyków

Obrazek

Fare Aryon!

Drodzy Sclavińczycy! Nazywam się Fryderyk von Hohenzollern jestem Jaśnie Wielmożnym Markizem oraz panem w hrabstwie Zollerm, mieszczącym się w Królestwie Baridasu. Na wstępie mego listu, chce powiedzieć że przebywam obecnie w biurze Baridajskiej Akcji Integralistycznej w Almerze, i pisząc ten list popijam sclavińską kawę marki Libescla. Z tego miejsca chciałbym Wam gorąco pogratulować podźwignięcie się z kolan. Wydarzenia ostatnich tygodni, dobitnie pokazały że Sclavinia jeszcze nie umarła. Wychodzi z kryzysów politycznych i aktywnościowych obronną ręką. Co cieszy i raduje moje serce jak i dusze wielu baridajczyków. Ponieważ silna Sclavinia to również silny Baridas, a silne Królestwo, to potężna Rzeczpospolita Sarmacka! Zdarzenia mające miejsce w waszym samorządzie przejdą do historii jako "Noc Żywych Sclavińczyków". Z powodu faktu że wielu z was wybudziło się z martwych i podążyła na ratunek swojej małej ojczyzny. Co świadczy o waszym oddaniu i patriotyzmie. Jest postawą godną naśladowania!

Nie miejcie jednak za złe osobie Wicehrabiego von Thorna, oraz innym Starosarmatom że wyszli z takim a nie innym projektem, myślę że mieli dobre intencje. Gdyby nie ich działania nie wybudziliście się z letargu, a tak powstaliście z grobów niczym mityczna terakotowa armia. Na całe szczęście utrzymaliście swoją niezależność. Nie mniej o losach Sclavinii powinnic decydować Sclavińczycy, i tak też się stało. Teraz pozostaje wam pozostać wśród żywych i odbudowywać wasz wspaniały kraj. Z tego miejsca liczę że ta oddolna inicjatyw listosłania, wymiany korespondencyjnej między Baridajczykami a Sclavińczykami będzie początkiem szerszej współpracy między naszymi samorządami. Płyńmy jednym kursem ku chwale Księstwa Sarmacji. Adres zwrotny w razie poszukiwań działów w Baridasie.

Gorąco pozdrawiam i zapraszam na wakacje do Baridasu.

Baridas sano alta!

/—/ Frideric et Hohensollern.

Obrazek
Ostatnio edytowano 26 lip 2016, o 14:38 przez Hohenzollern, łącznie edytowano 5 razy
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kristian Arped 26 lip 2016, o 14:30

26 lipca 2016, Ciuad de Bravo, Królestwo Baridasu

Listosłanie

Kristian Arped do Guedesa de Limy

Obrazek

Drogi Guedesie,

Choć kiedyś postanowiłem sobie, że — w miarę możliwości — unikać będę wypowiadania się na forum innego samorządu, to wspaniała akcja listosłania, zapoczątkowana przez Sclavińczyków, nie daje mi innego wyboru. Darzę Wasz samorząd, historię i kulturę wielkim szacunkiem. Podobnie jak moja ojczyzna przeżywaliście unifikacje i secesje.

Jestem z zamiłowania historykiem, szczególnie jeżeli chodzi o mikronacje. Próbowałem znaleźć jakieś opracowania dotyczace dziejów Wirtualnej Rzeczypospolitej, niestety — bez skutku. Wiem, że posiadasz ponadprzeciętną wiedzę na temat sclavińskich meandrów historii, więc proszę, byś w ramach możliwości zredagował takowe opracowanie lub podesłał odnośnik do istniejącego, którego musiałem przeoczyć.

Niech trwa Ostateczna Krucjata!

Kristian Arped

Obrazek

Postprzez Arsacjusz 26 lip 2016, o 22:12

26 lipca 2016, Królewskie Miasto Almera

Listosłanie

Arsacjusz Arped do Sclavińczyków

Obrazek

Drodzy Sclavińczycy,

jestem rad, że przezwyciężyliście kryzys. Jak wspomniał Prześwietny Hrabia Michał Bryennios, od utraty niezależności dzielił Was tylko jeden krok. Do ojczyzny powróciły osoby, które chcą sławić ideę Ostatecznej Krucjaty. Świadczy to o ich przywiązaniu do Sclavinii. Jestem pod wrażeniem Waszej samorządowej kultury. Chciałbym ją dokładnie poznać.

Cieszę się ze współpracy między naszymi samorządami. Mam nadzieję, że zawsze będzie tak pomyślna. Na pewno pomaga w zacieśnianiu stosunków, na czym nam wszystkim zależy.

Arsacjusz Arped

Obrazek
(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
Scire leges non hoc est verba earum tenere, sed vim ac potestatem

Postprzez Führanka 27 lip 2016, o 19:59

27 lipca 2016, Árnovike

Listosłanie

Adrien E.E.J. Alatriste do Sclavińczyków

Obrazek

Dage Liánar Sclavinia,

Zapytam tak z ciekawości, kiedyś widziałem temat odnośnie języka w którym przedstawiłem swoje stanowisko pisząc, że do Sclavinii najbardziej pasowałaby łacina albo esperanto. Czy były podejmowane jakieś dalsze kroki w tej sprawie?

Pozdrawiam serdecznie,

/—/ Adrien E.E.J. Alatriste

Obrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Führanka 28 lip 2016, o 21:00

28 lipca 2016, Árnovike

Listosłanie

Adrien E.E.J. Alatriste do Guedes de Lima

Obrazek

Farear Esai Guedes de Lima,

http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=424&t=17777&start=40 w tym temacie toczyła się dyskusja na temat języka. Jeśli chodzi o mnie to nadal podtrzymuję swoje zdanie. Do Sclavinii najbardziej pasowałby język łaciński bądź esperanto. Ewentualnie język sztuczny bazujący na jednym bądź drugim.

/—/ Adrien E.E.J. Alatriste

Obrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Hohenzollern 29 lip 2016, o 16:46

Hohenzollern napisał(a):
29.07.2016, Almera, Królestwo Baridasu.

Listosłanie

Frideric et Hohensollern do Martin Schlesinger-Asketil

Obrazek

Fare Aryon!

Wykorzystując oddolną inicjatywę Listosłania, piszę do Prześwietnego Hrabiego aby nieco bliżej was poznać jak i wasze poglądy. Mimo mej długiej działalności w Księstwie Sarmacji, jak dotąd nie miałem okazji z hrabią dyskutować na tematy stricte polityczne, czy też w ogóle debatować na jakikolwiek temat - a przynajmniej sobie tego nie przypominam. Cóż starość nie radość! Nie mniej jednak to co zauważyłem do tej pory. To fakt iż Prześwietny pan dał się poznać jako osoba skrupulatna, uczynna oraz posiadającą szeroką wiedzę prawniczą. Wasze doświadczenie oraz wiedza w zakresie prawa przypomina nie co osobę, Julianusa Salwiusza wybitnego rzymskiego prawnika. Nie ukrywam że ostatnie działania Prześwietnego Hrabiego w zakresie kodyfikacji prawa budzą respekt. Dlatego dziwi mnie że Prześwietny jakoś nigdy nie był związany trwale z żadną aktywną partią polityczną. Czy to obrzydzenie do polityki, do pustych przepychanek słownych zraziło Hrabiego? Czy też może fakt braku stronnictwa które w iluś tam procentach odzwierciedlało by poglądy hrabiego? Nie mniej dziwi że osoba z takim asortymentem nie odnalazła się scenie politycznej Księstwa Sarmacji. Czy według was jest potrzebne ożywienie polityczne w Rzeczpospolitej, a jeśli tak to w jaki sposób miało by się one dokonać.

To co rzuca się też w oczy to że Hrabia jest aktywny samorządowcem. Działa równie skuteczne na rzecz spraw regionu. Co budzie jeszcze większy szacunek. Rzadko się spotyka osobę w pełni aktywną w większości szczeblach biurokracji, poczynając od organów sprawiedliwości, politykę centralną oraz działalność lokalną. Jak Prześwietny potrafi pogodzić te wszystkie obowiązki to mnie szalenie ciekawi?

Obrazek
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 5 sie 2016, o 16:48

05.08.2016, Almera, Królestwo Baridasu.

Listosłanie

Frideric et Hohensollern do Guedes de Lima

Obrazek

Fare Aryon!

Czcigodny Baronie, również jak wy martwię się oddolną inicjatywą listosłania. Dobrze że Baron wspomina o tej inicjatywie, przypomnienia są dobre, ponieważ pomagają dostrzec ciekawe tematy.

Natomiast jeśli planujecie wakacje w Królestwie Baridasu. Polecam znane na cały mikroświat plażę Republiki Południowego Baridasu, w szczególności zaś miasto Ciuad de Bravo! Wszędzie tam dojedziecie na rowerze, bądź tramwajem. Gdy już przybędziecie na miejscową plażę, zostaniecie poczęstowani koktajlem krewetkowym, rumem z bananami, oraz rzecz jasna najlepszym sortem koki, dzięki której odnajdziecie w sobie niewyobrażalne pokłady energii oraz oddacie się relaksacji. Wieczorem czeka was wiele atrakcji jak całotygodniowe karnawały. Natomiast jeśli wolicie nieco chłodniejsze klimaty, to zapraszam na północ Królestwa. Jeżeli lubicie zwiedzać, interesuje się Baron architekturą, to doskonałym wyborem będzie Królewskie Miasto Almera, gdzie znajdziecie monstrualne budowle gotyckie, renesansowe kaplice, oraz staromodne burżuazyjne kamienice pamiętające czasy świetności Republiki Baridasu. Tu również zapalicie niepowtarzalny almerski tytoń, którego nigdzie indziej w Sarmacji nie dostaniecie. W razie czego służę pomocą jeśli szukacie przewodnika.

Obrazek
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Archiwum samorządowe