Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Obwieszczenie Waffen-OK

Dział archiwalny administracji lokalnej Sclavinii

Obwieszczenie Waffen-OK

Postprzez M. Kawowy 20 sty 2015, o 13:08

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej!

Teutończycy! Scholandczycy! Sarmaci! Trizondalczycy! A nawet Sclavińczycy! Umiłowana zbieranino z wielu krajów! Pozwólcie, że na pocztatku powołam się na samego siebie. Powiadam Wam - będzie się nazywało Bereza i wybudujemy tam Pałac Ostatecznej Krucjaty. Albo coś równie fajnego. To moje własne słowa sprzed niejakiego czasu, których nie cofam.

Wzywam Was do wspólnego zajazdu na miasto Nowy Kotwicz, przywłaszczone sobie bezprawnie przez Sami-Wiecie-Kogo. Albowiem nie może ujść bezkarnie kwestionowanie Ostatecznej Krucjaty u samych jej podstaw. Skoro już mają istnieć w Sclavinii miasta niesystemowe, jako się rzekło, jednym z nich ma być Bereza. Bereza Kotwicka, niech będzie. W imię Odolana, uczyńmy Nowy Kotwicz Berezą Kotwicką, odbierając go z rąk uzurpatora. Kto jest ze mną?

Głównodowodzący Waffen-OK kładzie na stół 20k libertów i monetę Odolan, wybitą własnoręcznie przez nieocenionego konsula Michała Bryenniosa. By je zdobyć, należy popełnić artykuł (nieduży, acz co najmniej 250 wyrazów + ilustracja) relacjonujący zajazd na bezprawnie okupowany Nowy Kotwicz i jego przemianowanie na Berezę Kotwicką. Zachęcam również, by w tym wątku zgłaszać gotowość do zajazdu i chęć wzięcia w nim udziału. Wiecie, współbieżna narracja (takich fajnych wytrychów słownych uczą na uniwerku; co prawda nie rotryjskim, tylko dreamlandzkim).

Kto jest ze mną?

Obrazek
M. Kawowy

Re: Obwieszczenie Waffen-OK

Postprzez Yutte 20 sty 2015, o 13:37

Konsul Pónkrokk zgłasza się! I zgłaszam do zajazdu nieregularne oddziały sclavińskich dżentelmenów. W kupie siła! :D

Obrazek
(-) Yutte bar. Pónkrokk

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Karolina 20 sty 2015, o 13:50

Nie chcę, rzecz jasna, kwestionować Ostatecznej Krucjaty, ale Bereza Kotwicka nie lepsza byłaby w okolicach NK, zamiast w samym mieście? Tradycja i historia to jednak tradycja i historia.
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Karolina
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Leszke 20 sty 2015, o 13:51

Oczy mnie mylą, czy widzę waffen-OK? Ktoś to przemyślał w ogóle?
Leszek diuk de Ruth

Postprzez Yutte 20 sty 2015, o 14:19

LCdR napisał(a):Oczy mnie mylą, czy widzę waffen-OK? Ktoś to przemyślał w ogóle?

Leszku, Młynek już nie raz używał tego sformułowania. Z tego co pamiętam. I waffen znaczy bodajże broń. Rozumiem, że kontekst ale samo to słowo...

PS. Czy przemyślał to pytaj Młynka ;)
(-) Yutte bar. Pónkrokk

Obrazek

Postprzez Michał 20 sty 2015, o 15:10

Aż mi się łezka w oku zakręciła...

Bereza Kotwicka pod Nowym Kotwiczem jako warownia sclavińskości i Ostatecznokrucjatowości jest wspaniałą ideą. Zbudujmy ją przy morzu! Koniecznie przy morzu!
/—/ Michał Pséftis, daw. Bryennios.
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Leszke 20 sty 2015, o 15:19

Yutte Pónkrokk napisał(a):Leszku, Młynek już nie raz używał tego sformułowania.

No to źle, że nikt mu nie zwrócił uwagi.

Z tego co pamiętam. I waffen znaczy bodajże broń. Rozumiem, że kontekst ale samo to słowo...

Wiem, że to broń, sprawdziłem. Chodzi jednak właśnie, jak zauważyłeś, o kontekst i ten niesławny zestaw "waffen + dwuliterowy skrótowiec".
Leszek diuk de Ruth

Postprzez Remigiusz L. 20 sty 2015, o 17:31

Kogo będziecie osadzać w Berezie?
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek

Postprzez Wincenty Wałachowski 20 sty 2015, o 17:51

Remigiusz L. napisał(a):Kogo będziecie osadzać w Berezie?

Wrogów Ostatecznej Krucjaty, pokroju pana Wiadomo Kogo.
(-) Wincenty Wałachowski
Wincenty Wałachowski
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Guedes de Lima 20 sty 2015, o 18:39

Bereza Kotwicka pod Nowym Kotwiczem brzmi zacnie. Nowy Kotwicz zostawmy w spokoju ale za utworzeniem Berezy jestem zdecydowanie za!
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Archiwum samorządowe