Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wątek wybadywujący

Główny ośrodek życia publicznego w Sclavinii

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Obrazek
Konsulat Sclavinii
Serwis internetowyRejestr obywateli sclavińskichInformator o wolnych stanowiskach
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Wątek wybadywujący

Postprzez Andro 4 cze 2019, o 19:34

Czołem TYTANOM KRUCJATY*!

Szykując się powoli do powrotu do mikroświata, po załatwieniu większości spraw które do załatwienia miałem i poukładaniu sobie paru innych, jak to zwykle szukam sobie niszy. Oczywiście pierwszą przeze mnie zauważoną jest kultura; nie chcę bawić się w politykę ani centralną, ani samorządową, bo widać jak to wychodzi. Wyjątkiem mógłby być niezobowiązujący udział w debacie, jeżeli w Radzie głos mogą zabrać osoby spoza niej.

Będąc Ministrem Kultury miałem trochę pomysłów na inicjatywy centralne w MK i samorządowe, jeszcze w czasie mojej krótkotrwałej działalności w Królestwie Baridasu. Mam tutaj taki zeszycik z wypisanymi pomysłami na festyny ludowe, ale mam też trochę bardziej ambitny pomysł; budowę sclavińskiego folkloru oddolnie.

Ale, ale. Powiecie pewnie: Michale Androniku, przecież Ty faszyzujesz, zrobisz pewnie jakieś militarystyczne bordello. Z tym faszyzowaniem to prawda, ale mam też wizję różnych "epopei ludowych". Jeżeli graliście w Bard's Tale i pamiętacie historię o Nuckelavee albo wczytywaliście się w Pieśń o Nibelungach, to wiecie co mam na myśli. Może będzie to związane z próbą ułożenia sclavińskiej historii przedinternetowej.

Wybadywadywanie wymienione w nazwie wątku służy przede wszystkim zadaniu paru pytań:

1) Ile osób działa obecnie, aktywnie, w Sclavinii: na tle politycznym, kulturowym, postopisaniowym co parę dni?
2) Jaką mamy konstytucję, jaki klimat: czy Ostateczna Krucjata żyje w ludziach?
3) Czy jesteśmy w stanie pracować bez chwili wytchnienia w następnym zrywie ku chwale Benewolentnego Przywódcy, Konsula Romańskiego?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Jeszcze, gdybyście mieli jakieś propozycje działania, chcieli coś zrobić, współpracować — moje pióro jest do dyspozycji.

(lub jakiegokolwiek innego wyznawanego ruchu Świętej Kontrrewolucji, proszę nie czuć się urażonymi jeżeli sprzeniewierzyłem się w jakiś sposób waszym wewnętrznym ideałom poprzez określenie was bojownikami nie tego ruchu; jednak może dacie się w takim razie zwerbować do Ostatecznej Krucjaty, jeżeli nie jesteście jeszcze jej powiernikami? Jej potężny, autorytarny charakter narzuca, aby członkowie zgromadzenia byli Wielonarodowi; tak więc...)
/—/ Szymon Grański

Zmęczony dekadencją liberalizmu?
Dołącz do Purpurowej Krucjaty.
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu

Re: Wątek wybadywujący

Postprzez Helwetyk 4 cze 2019, o 20:23

Andro napisał(a):Ile osób działa obecnie, aktywnie, w Sclavinii: na tle politycznym, kulturowym, postopisaniowym co parę dni?

W tym gronie jestem na pewno, póki realioza nie uderzy znienacka, ja, choć — ma się rozumieć — zakładałem inaczej… Na powyższe pytanie najlepiej jednak odpowie skrypt — niebieski ✔ wskazuje, że dany obywatel wypowiedział się przynajmniej raz w ciągu ostatniego tygodnia. (Dramatu nie ma).

Andro napisał(a):Jaką mamy konstytucję, jaki klimat: czy Ostateczna Krucjata żyje w ludziach?

W moim odczuciu, wraz z emigracją PRZYWÓDCY, Ostateczna Krucjata uległa eutanazji. Obecnie mamy tradycyjną dyktaturę (pozdrawiam).
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
były funkcjonariusz publiczny
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Roland 6 cze 2019, o 17:04

CWSW!

CSML, ABCD.

NTOK!
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Guedes de Lima 6 cze 2019, o 19:43

XYZ
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii

Postprzez Roland 6 cze 2019, o 21:49

Guedes de Lima napisał(a):XYZ

To coś nowego? Bo w księgach objawionych tego nie ma.
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Ludwik Tomović 6 cze 2019, o 22:10

CWSW!
No próbuję coś tam działać ;)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

/-/
dr net. mat Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Prezes SFSP
Trener LKS-NK Troyanowitze Krasnystok
Były Naczelnik Krasnegostoku
Były trener FC San Silvestro, LKS Krasnystok i Wielonarodowej Kadry Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Konsulat Sclavinii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Piotr III Łukasz 7 cze 2019, o 13:00

Roland napisał(a):
Guedes de Lima napisał(a):XYZ

To coś nowego? Bo w księgach objawionych tego nie ma.

Ktoś chciał być sprytny i zabawny a tu się okazało, że wszystko coś znaczy :)
NTOK!
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii

Postprzez Guedes de Lima 8 wrz 2019, o 20:20

Wszystko ma swój przekaz podprogowy. :roll:
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Powrót do Eldorat — stolica Konsulatu