Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ożywienie sclavińskiej kultury

Główny ośrodek życia publicznego w sclavińskiej stolicy

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWniosek o grunt
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Re: Ożywienie sclavińskiej kultury

Postprzez Helwetyk 5 sie 2018, o 11:10

M. Kawowy napisał(a):Jaki jest problem z nazwą Waffen-OK? […] Chciałbym jednak prosić o zachowanie Waffen-OK z siedzibą w Berezie Kotwickiej. To się wpisuje w Ostateczną Krucjatę, wielonarodowość i metafaszyzm, czyli to, co najcenniejsze w Sclavinii.

Nie ma tu, jak sądzę, mowy o likwidacji czegokolwiek. Natomiast — wydaje mi się — „problemem” Waffen-OK jest to, że zupełnie nowi ludzie musieliby, a przynajmniej powinni, odnaleźć się w narracji, której nie tworzyli; w tym wymiarze brakuje nam ciągłości instytucjonalnej. (To samo zresztą, w dość zauważalnym stopniu, dotyczy samej idei Ostatecznej Krucjaty, której brakuje ideologów).
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
Marszałek Sejmu, b. dyrektor Mennicy Eldorackiej, były funkcjonariusz publiczny
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Naczelna Izba Architektury

Postprzez M. Kawowy 5 sie 2018, o 11:20

To jest, powiedziałbym, ogólny problem mikronacji pod koniec drugiej dekady XXI wieku. Co ciekawe, według moich obserwacji, nieobecny wcześniej. IMHO kiedyś w wyniku obserwacji forum po prostu samodzielnie dekodowało się obowiązujące obyczaje i rekonstruowało historię, żeby wziąć udział w tym, co się dzieje. Chyba masz rację, że teraz się to nie dzieje tak po prostu.

Przeczytałem sobie to, co napisałem wyżej. Na wszystkich Diuków, brzmię jak 80-latek. No, mniejsza. Jak byś ocenił stopień zrozumienia/przywiązania do filarów, które wymieniłem w poprzednim poście, wśród aktualnych Sclavińczyków? Wgl jak stoimy pod względem demografii?
markiz Młynek Kawowy

Obrazek
M. Kawowy

Postprzez Helwetyk 5 sie 2018, o 11:34

M. Kawowy napisał(a):IMHO kiedyś w wyniku obserwacji forum po prostu samodzielnie dekodowało się obowiązujące obyczaje i rekonstruowało historię, żeby wziąć udział w tym, co się dzieje.

Powyższe podkreślenie moje. Za ideologię Ostatecznej Krucjaty odpowiadały zawsze dwie osoby: Ty i Emil Potocki. W chwili, gdy ograniczyliście aktywność, zabrakło nurtu, pod który można byłoby się podpiąć.

M. Kawowy napisał(a):Jak byś ocenił stopień zrozumienia/przywiązania do filarów, które wymieniłem w poprzednim poście, wśród aktualnych Sclavińczyków?

W szkolnej skali, dopuszczająco. Pewne zewnętrzne oznaki pozostają, ale z treścią jest… jak jest.

M. Kawowy napisał(a):Wgl jak stoimy pod względem demografii?

Wskaźniki się ostatnio poprawiły, ale — moim zdaniem — ogólny stopień aktywności i zaangażowania pozostawia pole do poprawy. Powinno być nas, aktywnych obywateli, co najmniej dwudziestu w wymiarze samej prowincji — na co nasz wpływ jest zdecydowanie ograniczony.
ObrazekObrazekObrazek
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu

Postprzez Seweryn 5 sie 2018, o 19:01

M. Kawowy napisał(a): Dobrze jest, kiedy kultura mikronacji nie jest brana zupełnie z czapy, ale ma odzwierciedlenie w naszych interakcjach. Chciałbym jednak prosić o zachowanie Waffen-OK z siedzibą w Berezie Kotwickiej. To się wpisuje w Ostateczną Krucjatę, wielonarodowość i metafaszyzm, czyli to, co najcenniejsze w Sclavinii.

Z góry nie zakładam niszczenia Waffen-OK i stworzonej przez JW ideologii. Poruszyłem ten temat, żeby coś zrobić ze sclavińską kulturą. Chciałbym wiedzieć jakie zdanie nt. kultury mają Sclavińczycy i spróbować ją trochę rozruszać. Nużą mnie jałowe dyskusje, udział w akcjach za pomocą jednego postu (nie hejtuję samej inwencji, ale chciałbym czegoś więcej) i opieranie się w 90 % na działalności Konsula. I żeby znaleźć jakieś rozwiązanie w kwestii kultury i szeroko pojętej aktywności Konsulatu, to albo zaczniemy korzystać z dziedzictwa Ostatecznej Krucjaty w należyty sposób albo jej osiągnięcia spiszemy, oprawimy w złotą ramkę, nagrodzimy odpowiednio twórców i wszystkich działaczy tamtego okresu, a potem (jak się będzie chciało) przejdziemy do nowej ery.
(—) Seweryn Siepacz-Rębajło
Asesor Trybunału Koronnego
Trybunał Koronny
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Helwetyk 5 sie 2018, o 19:29

Siepacz napisał(a):Nużą mnie jałowe dyskusje, udział w akcjach za pomocą jednego postu (nie hejtuję samej inwencji, ale chciałbym czegoś więcej) […].

Żeby była jasność — ja również. Ten wątek ma na celu umożliwienie podtrzymania ustawowej aktywności w warunkach, gdy specjalnie nie ma innych tematów. (A z kolei z tego ustawowego wymogu nie chciałbym rezygnować, ponieważ to dobry wskaźnik pozwalający na ustalenie, kto w ogóle zagląda do prowincji).
ObrazekObrazekObrazek
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu

Postprzez Seweryn 5 sie 2018, o 19:33

Myślałem w ten sam sposób o tym wątku. Na razie musimy korzystać z tego rozwiązania... oby nie na dłuższą metę.
Trybunał Koronny
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez MarceliDeBO 20 sie 2018, o 11:52

Tak a propos kwestii aktywności to przeglądałem nasze forum i wydaje mi się, że potrzebuje ono małych porządków, żeby być jak najbardziej intuicyjne i zachęcające do aktywności. Taki pierwszy rzut oka i ramka z najważniejszymi linkami, która pokazuje się po wejściu do działu czy wątku, wymaga aktualizacji - link Wniosek o grunt powinien chyba odsyłać do tej informacji, a nie pierwszego wpisu w wątku, a link Pobierz pensję obywatelską jest już niepotrzebny, bo proces pobierania pensji został zautomatyzowany.

Dodaktowo zastanawiam się czy mimo wszystko nie powinniśmy kumulować aktywności w jednym miejscu i dokonać przeglądu struktury forum Sclavinii. Aktualnie mamy 5 forów do ogólnych tematów:
  • Życie Sclavinii
    Główny ośrodek sclavińskiego życia publicznego
  • Życie Sangii i Eldoratu
    Gubernia Sangii oraz stolica Konsulatu — Eldorat
  • Życie Mirii i Nowego Kotwicza
    Gubernia Mirii i miasta Nowy Kotwicz oraz Krasnystok
  • Życie Nowicji i Jastrzębca
    Gubernia Nowicji i miasto Jastrzębiec
  • Życie Valhalli i Carnuntum
    Gubernia Valhalli i miasto Carnuntum
Czy to nie za dużo w tych trudnych pod względem aktywności czasie? Swoją drogą w aktualnie obowiązujących przepisach nie mamy już podziału na gubernie (!).

Jeszcze jedna kwestia - mamy forum Prokuratorię, ale przepisy Dekretu Konsula z mocą ustawy — Przepisy wprowadzające Małą Konstytucję i Dekret o Rządzie Konsulatu Sclavinii zniosły ten urząd i mamy teraz Ministra Finansów w ramach urzędu obsługującego Konsula.
Obrazek
Marszałek Koronny na Dworze Jego Książęcej Mości Piotra III Łukasza
Wicekonsul Konsulatu Sclavinii i Minister Edukacji i Nauki Konsulatu Sclavinii,
Rektor-Senior Akademii Sclavińskiej, Dziekan Collegium Medicum AS
Redaktor naczelny Nietygodnika Sarmackiego, Kustosz Instytutu Zdrowia Powszechnego
Sejm Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii

Postprzez Seweryn 20 sie 2018, o 15:14

Zmianami o których mowa w 2 akapicie mógłbym się, z racji urzędu, zająć, ale nie chciałbym komuś "zabierać zabawek " ani wprowadzać zmian na forum bez konsultacji. W działalność w Mirii angażuje się Ludwik, a przed chwilą pojawił się wątek w Gubernii Valhalli, także trzeba zmiany wpierw przemyśleć.
Trybunał Koronny
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Arsacjusz 20 sie 2018, o 15:27

MarceliDeBO napisał(a):
Jeszcze jedna kwestia - mamy forum Prokuratorię, ale przepisy Dekretu Konsula z mocą ustawy — Przepisy wprowadzające Małą Konstytucję i Dekret o Rządzie Konsulatu Sclavinii zniosły ten urząd i mamy teraz Ministra Finansów w ramach urzędu obsługującego Konsula.

Zgadzam się. Miałem już kiedyś poprosić o zmianę, jednak prokrastynacja zrobiła swoje… Proponuję:
— nazwa działu: „Siedziba Ministra Finansów”,
— opis: „Miejsce urzędowania Ministra Finansów”.
(—) Arsacjusz Arped
książę krwi Baridasu
Królestwo Baridasu

Postprzez Ludwik Tomović 20 sie 2018, o 15:29

Czy ja wiem czy to fora do tematów ogólnych?
Jednak jak coś się dzieje konkretnie w danym mieście to lepiej żeby to było w odpowiednim dziale a nie ogólnym.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

/-/
dr net. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Prezes SFSP
Trener LKS-NK Troyanowitze Krasnystok
Były Naczelnik Krasnegostoku
Były trener FC San Silvestro, LKS Krasnystok i Wielonarodowej Kadry Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Konsulat Sclavinii

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plac Złoty w Eldoracie