Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Pytania do kandydatów

Główny ośrodek sclavińskiego życia publicznego

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWsparcie dla nowych mieszkańcówWniosek o gruntPobierz pensję obywatelską
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Re: Pytania do kandydatów

Postprzez Roland 13 sty 2018, o 09:57

Postawicie piwo i będziemy kwita :D
(—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Roland 13 sty 2018, o 09:59

Yennefer napisał(a):A ja jestem zdania, że można wprowadzić dodruk celowy. Tak jak na chwilę obecną można wnieść o celowa emisję znaczka z zyskiem na konto. Prościej, skuteczniej, możliwej do zrobienia.

To już dyskusja nie związana z wyborem Konsula. Podobne rozwiązanie było kiedyś i zostało zaorane.

Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Yennefer 13 sty 2018, o 10:00

Możliwe, jednakże gdyby konsul złożył taki projekt w sejmie byłaby możliwość wrócenia do tego systemu. A taki system popieram serduszkiem swym całym.
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Roland 13 sty 2018, o 10:05

A ja całym swym serduszkiem popierałbym wolę przyszłego Konsula do wprowadzenia własnej waluty Konsulatu, która wiele by mi ułatwiła w projektowaniu modelu finansowania Odolanisa, tak by nie wybebeszyć finansów Sclvinii. Zwitar Eldoracki towarem pierwszej potrzeby!

Kościół Diuczej Wiary

Postprzez MarcelideBO 13 sty 2018, o 11:32

Roland napisał(a):Można dowolnie maglować kandydatów. Ja tam tematów nie zawłaszczam dla siebie :)

Jak jest zgoda to trzeba korzystać. :)

Tak, więc chciałbym zapytać Kandydatów o rzeczy następujące:
    1) Czy planują Kandydaci przeprowadzenie: reform, likwidacji bądź łączenia urzędów, zmian w podziale terytorialnym? Jeśli tak to jakich?
    2) Czy planują Kandydaci zmiany w organizacji pracy Rady poprzez uzależnienie możliwości głosowania czy siły głosu od - na przykład - opłacenia należnych podatków gruntowych, liczby posiadanych i opłacanych gruntów czy udziału w poprzednich głosowaniach?
    3) Jakie Kandydaci mają spojrzenie na kwestię finansów Konsulatu? Konkretnie mam na myśli podatki i wynagrodzenia.

I korzystając z okazji pytania dodatkowe do Kandydata:
OvS napisał(a):Liczyłem na "nie można". :(
Odpowiem po 22, wczoraj nie dałem rady niestety.

- Zapowiedziany przez Kandydata projekt ustawy o finansach nadal nie doczekał się publikacji. Czy i kiedy zostanie opublikowany? Czy istnieje ryzyko, że Kandydat będzie sprawował urząd w skokach aktywności?
    - Czy jako Konsul będzie Kandydat aktywny mniej/bardziej/porównywalnie jak w Akademii?
    - Posiada Kandydat specyficzny sposób bycia, którego ja absolutnie nie zamierzam oceniać, ale czy nie obawia się Kandydat, że może to mieć przełożenie na aktywność i demografię Konsulatu?
    - No i pytanie o datę mojej dymisji, na które nie doczekałem się odpowiedzi w innym wątku. 8-)

Z góry dziękuję Kandydatom za udzielone odpowiedzi,
Obrazek
I Rektor Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Dziekan Collegium Medicum
Konsulat Sclavinii

Postprzez Helwetyk 13 sty 2018, o 13:07

von Vihren napisał(a):Ale czy to wciąż „problemy” o które było pytanie? Moim zdaniem to po prostu zadania do zrobienia, i nie ukrywam o niektórych z nich nie wiedziałem.

Dla mnie to jest (był) problem o tyle, że zdecydowanie zbyt długo czasu zajęło mi ustalenie, kto za co odpowiada. Przy czym — siłą rzeczy mam wypracowane kontakty, czego już nie sposób powiedzieć o nowych mieszkańcach.

OvS napisał(a):Sensu largo: największym problemem jest niewykorzystywany potencjał. Mamy ciekawy samorząd, wyróżniający się na tle innych, ale nie potrafimy tego sprzedać, a nawet nie próbujemy. Mamy SEG, za który wielu dałoby się pokroić, a obecnie jego rola sprowadza się do tego, że możemy się pochwalić tym, że mamy SEG. Z nowszych rzeczy: mamy okręgi administracyjne, które dają wiele możliwości, ale jakoś jeszcze nikt na nie nie wpadł. I tak dalej.

Z błogosławieństwem nowo wybranego Konsula i Głównego Architekta chciałbym powrócić do prac nad SEG. Nie ukrywam, że istnienie regionów nieco zmienia mi koncepcję (wypadałoby, aby każde z czterech, a może i pięciu — Republika Scholandzka… — miast miało grunty), ale może coś się z tego urodzi. :-)

Yennefer napisał(a):Finanse Konsulatu obecnie są bardzo ograniczone. W związku z budową Systemu Odolanis najlepszym rozwiązaniem dla nas wszystkich będzie wprowadzenie stałego dodruku. Nie można się go obawiac. Jak zapatrujecie się na przedłożenie w sejmie projektu nowelizujacego ustawę o finansach? Czego wolelibyscie w takim projekcie nie ujrzec? Jakie, waszym zdaniem, będą nowe możliwości dzięki otwartemu obiegowi Liberta?

Ze swojej strony, wolałbym trzymać się jak najdalej od polityki centralnej. Jestem na tym etapie, że całkowicie straciłem cierpliwość do szukania kompromisów. Nasze systemy mogą działać zarówno w oparciu o liberta — w takiej postaci, w jakiej funkcjonuje on obecnie — jak i w oparciu o wewnętrzną walutę systemową, wymienianą na liberty po płynnym kursie (tak, jak napisał hr. Heach-Romański).

Jeżeli chodzi o finanse, jedyne, co będę mocno postulował, to powrót do prawdziwego podatku gruntowego — to jest wprowadzenia wymogu posiadania gruntu dla posiadania praw politycznych. W miarę możliwości, z głosami ważonymi. Koło musi się kręcić.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
Konsul Sclavinii, król-senior Baridasu,
dyrektor Mennicy Eldorackiej, były funkcjonariusz publiczny
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Krzysztof Hans 13 sty 2018, o 20:10

To teraz ja:
Pytanie 1: Z jakimi problemami aktualnie, zdaniem kandydatów, Konsulat się boryka i jak te problemy kandydaci chcą rozwiązać?

Jeżeli chodzi o mnie to moim zdaniem podstawowym problem Konsulatu Sclavinii jest zbyt duża liczba wakatów i zbyt mało pomysłów na aktywność. Poza tym żadnyvh problemów nie widzę no może poza tym o czym Helwetyk wspomniał.

Pytanie 2: Jak kandydaci zapatrują się na dalszą trwałość przyjaźni Sclavińsko-Baridajskiej? Czy chcieliby kandydaci rozwinąć współpracę, jeśli tak - w jaki sposób?

Moim zdaniem Sclavinia powinna rozwijać przyjaźń i współpracę z każdym regionem i nie tylko. Więc Baridas powinien być nie jedynym beneficjentem takiej współpracy. Współpracować możemy poprzez rozmowę ze sobą czy wspólne pomysły na narracje.

Pytanie 3: Finanse Konsulatu obecnie są bardzo ograniczone. W związku z budową Systemu Odolanis najlepszym rozwiązaniem dla nas wszystkich będzie wprowadzenie stałego dodruku. Nie można się go obawiac. Jak zapatrujecie się na przedłożenie w sejmie projektu nowelizujacego ustawę o finansach? Czego wolelibyscie w takim projekcie nie ujrzec? Jakie, waszym zdaniem, będą nowe możliwości dzięki otwartemu obiegowi Liberta?

Jeżeli chodzi o kwestie finansowe warto przypomnieć sobie jak w tej kwestii działały inne mikronacje i spróbować sprowadzić te rozwiązania na nasz grunt. Myślę że warto wprowadzić jasno widoczne budżety regionalne oraz jeden centralny które to byłyby zbierane ze składek mieszkańców i postów na forum a także aktywności na stronie. Trzeba wspólnie pochylić się nad tym zagadniem i wypracować najlepsze rozwiązanie.

Pytanie 4: Czy planują Kandydaci przeprowadzenie: reform, likwidacji bądź łączenia urzędów, zmian w podziale terytorialnym? Jeśli tak to jakich?

Tak. Omawiane zmiany są planowane - przede wszystkim funkcje Przewodniczącego Rady i Prokuratora Sclavinii zostaną włączone w zakres działania Prokonsulów.

Pytanie 5:
Czy planują Kandydaci zmiany w organizacji pracy Rady poprzez uzależnienie możliwości głosowania czy siły głosu od - na przykład - opłacenia należnych podatków gruntowych, liczby posiadanych i opłacanych gruntów czy udziału w poprzednich głosowaniach?

Póki co na razie nie planuje ale docelowo możnaby się nad tym zastanowić.

Pytanie 6: Jakie Kandydaci mają spojrzenie na kwestię finansów Konsulatu? Konkretnie mam na myśli podatki i wynagrodzenia.

Powiem wprost. Podatki powinny zostać lekko zmniejszone lub przynajmniej stabilne zaś wynagrodzenia powinny iść lekko w górę.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Eldoratu w Sclavinii (K. Sarmacji) i Rottery w Dalmencji (R. Trizondalu)
- Poseł na Sejm Wielki Księstwa Sarmacji

Postprzez OvS 14 sty 2018, o 14:15

1) Czy planują Kandydaci przeprowadzenie: reform, likwidacji bądź łączenia urzędów, zmian w podziale terytorialnym? Jeśli tak to jakich?

Od mieszania herbata nie stanie się słodka, dlatego proponuję dosypanie cukru. Szerzej wypowiedziałem się tu.
Wakaty na tych stanowiskach nikomu nie wadzą, zamiast je likwidować, można je wykorzystywać w celu dawania nowym mieszkańcom fajnego miejsca, w którym mogą robić dużo i wiele się nauczyć, nie mając możliwości zepsucia czegokolwiek.
2) Czy planują Kandydaci zmiany w organizacji pracy Rady poprzez uzależnienie możliwości głosowania czy siły głosu od - na przykład - opłacenia należnych podatków gruntowych, liczby posiadanych i opłacanych gruntów czy udziału w poprzednich głosowaniach?

Tak, zapowiedziałem to już dawno, planuję powrót do systemu takiego jak podczas II Konsulatu u WKW Helwetyka z kilkoma modyfikacjami.
3) Jakie Kandydaci mają spojrzenie na kwestię finansów Konsulatu? Konkretnie mam na myśli podatki i wynagrodzenia.

Cóż... odsyłam do linku podanego w odpowiedzi na pierwsze pytanie.
- Zapowiedziany przez Kandydata projekt ustawy o finansach nadal nie doczekał się publikacji. Czy i kiedy zostanie opublikowany? Czy istnieje ryzyko, że Kandydat będzie sprawował urząd w skokach aktywności?

Przez gorący okres na uczelni nie miałem czasu ostatnio na aktywność większą niż klepnięcie kilku zdań na forum, będzie tak jeszcze przez tydzień, potem już z górki. Przy czym zaznaczam, że mimo to i tak jestem najaktywniejszym z kandydatów. ;)

Projekt ustawy być może pojawi się jeszcze dziś, najpóźniej jutro, w zależności od tego, jak się wieczór ułoży. Spokojnie.

- Czy jako Konsul będzie Kandydat aktywny mniej/bardziej/porównywalnie jak w Akademii?

Powiem wprost i szczerze, że w Akademii jestem, aby mieć platformę do pisania artykułów na temat kilku zagadnień dotyczących spraw międzynarodowych, co miało być niespodzianką. Z powodów wymienionych wyżej nie udało mi się jeszcze dokończyć niczego, a praca dydaktyczna mnie nie pociąga, z tego powodu zdecydowałem też nie ingerować w pracę innych i nie zabierać głosu.

Jako Konsul będę aktywny tak, jak jestem aktywny jako ja.

- Posiada Kandydat specyficzny sposób bycia, którego ja absolutnie nie zamierzam oceniać, ale czy nie obawia się Kandydat, że może to mieć przełożenie na aktywność i demografię Konsulatu?

Konsulatem rządziłem już czterokrotnie i nie przypominam sobie, żeby mój sposób bycia wpływał negatywnie na demografię i aktywność. Osobiście jednak uważam, że wyraźna osobowość to lepszy sposób na aktywność niż bycie bezbarwną maszynką do zgadzania się ze wszyskimi.

PS. mam drobną prośbę do JKW Helwetyka, która jednak wiele dla mnie znaczy. Może WKW poprawić autora drugiej cytowanej wypowiedzi w swoim ostatnim poście? :P
Otto wicehrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz

Postprzez OvS 14 sty 2018, o 14:19

A właśnie, prawie zapomniałem.

- No i pytanie o datę mojej dymisji, na które nie doczekałem się odpowiedzi w innym wątku.

Rozkaz wysłania do Berezy już jest gotowy w pliku wreszciekułła.txt w moim fapfolderze.
Otto wicehrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz

Postprzez MarcelideBO 14 sty 2018, o 14:21

OvS napisał(a):A właśnie, prawie zapomniałem.
- No i pytanie o datę mojej dymisji, na które nie doczekałem się odpowiedzi w innym wątku.

Rozkaz wysłania do Berezy już jest gotowy w pliku wreszciekułła.txt w moim fapfolderze.

Taki Erasmus dla ulubieńców... Miło. 8-)
Obrazek
I Rektor Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Dziekan Collegium Medicum
Konsulat Sclavinii

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie Sclavinii