Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Pytania do kandydatów

Główny ośrodek sclavińskiego życia publicznego

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Re: Pytania do kandydatów

Postprzez von Vihren 13 sty 2018, o 01:40

Yennefer napisał(a):Jak kandydaci zapatrują się na dalszą trwałość przyjaźni Sclavińsko-Baridajskiej? Czy chcieliby kandydaci rozwinąć współpracę, jeśli tak - w jaki sposób?

Również jestem zwolennikiem przyjaźni. Co do konkretów, nie wiem, nie jest dobrze zaznajomiony z tym tematem.
Obrazek
Dziekan Wydziału Nauk Przyrodniczych Akademia Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda.
Gubernator Mirii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii

Postprzez Yennefer 13 sty 2018, o 07:05

Finanse Konsulatu obecnie są bardzo ograniczone. W związku z budową Systemu Odolanis najlepszym rozwiązaniem dla nas wszystkich będzie wprowadzenie stałego dodruku. Nie można się go obawiac. Jak zapatrujecie się na przedłożenie w sejmie projektu nowelizujacego ustawę o finansach? Czego wolelibyscie w takim projekcie nie ujrzec? Jakie, waszym zdaniem, będą nowe możliwości dzięki otwartemu obiegowi Liberta?
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Konsulat Sclavinii
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez OvS 13 sty 2018, o 08:44

Eee, serio?
Otto wicehrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz
Konsulat Sclavinii
Prefektura Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Yennefer 13 sty 2018, o 09:01

OvS napisał(a):Eee, serio?

Serio.
Konsulat Sclavinii
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez OvS 13 sty 2018, o 09:23

Ostatnia wiadomość, jaką znalazłem, o założeniach Odolanisa, pochodzi z 6 maja ubiegłego roku. Od tamtej pory w tym temacie przypominam sobie jedynie obietnice kontynuowania prac sprzed pół roku. Nikt z nas nie wie, jak on ma wyglądać, jak wygląda teraz, kiedy ujrzy światło dziennie i czy w ogóle są prace kontynuowane, a już jest pytanie o to, czy przewrócę do góry nogami sarmacką ekonomię, bo to ponoć najlepsze rozwiązanie?

Więc jeśli serio: widocznie jestem słabym kardynałem na konsula, bo nie przepowiadam przyszłości, nie czytam w myślach, niestety też nie lewituję i nie zamieniam wody w wino.
Konsulat Sclavinii
Prefektura Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Yennefer 13 sty 2018, o 09:36

Więc ja może rozjasnie, przy obecnym stanie finansów Sclavinii a także przy obecnej ustawie o finansach publicznych, możliwie szeroki wachlarz systemu będzie albo znacznie pomniejszony, albo utrudnione (wydłużone) zostanie napisanie systemu o napisanie dodatkowego modułu finansowego, co oznaczać będzie przymus wprowadzenia własnej waluty. Finanse publiczne Konsulatu nie są w stanie uciągnąć samoczynnie moduł gospodarczy Odolanisa, no chyba, że z Odolanisa chcecie pobierać pensję wysokości 50-100 Libertów. Polecam sprawę głębszemu przemyśleniu.
Konsulat Sclavinii
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 13 sty 2018, o 09:46

A można prosić wobec tego prosić o jakiekolwiek wyliczenia, na których bazują powyższe twierdzenia? Poza tym moduł Odolanisa może zawsze zyskać status IUS.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Król Sclavinii, suweren Teutonii, etc. etc.
Książę Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Postprzez Roland 13 sty 2018, o 09:53

Doceniam troskę o Odolanisa, ale już dawno pogodziłem się z faktem, że bez rozwiązania w postaci własnej waluty i proporcjonalnej dywidendy nic nie ugram. Swobodny dodruk i palenie liberta przez Sejm raz próbowałem przepchnąć, nie wyszło.

Ale nie ukrywam - tego typu inicjatywy muszą najzwyklej w świecie być opłacalne dla użytkownika by ten chciał się w nie angażować. Prosty przykład - karczma. Jej opłacalność jest ogromna, dlatego cieszy się sporym zainteresowaniem, ale co z tego, jeśli nieustannie słychać głosy, że zbyt obciąża ona budżet RM?

Z perspektywy czasu uważam jednak, że zmiany na szczeblu centralnym pod projekt samorządowy są na wyrost. Nie tylko ja "coś tam piszę".
(—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez OvS 13 sty 2018, o 09:55

Czyli rozumiem, że twórca Odolanisa tym samym zwalnia mnie od odpowiedzi na pytanie, na które odpowiedzi znać nie mogę i, okazuje się, nie powinienem?

Dzięki. :P
Konsulat Sclavinii
Prefektura Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Yennefer 13 sty 2018, o 09:57

A ja jestem zdania, że można wprowadzić dodruk celowy. Tak jak na chwilę obecną można wnieść o celowa emisję znaczka z zyskiem na konto. Prościej, skuteczniej, możliwej do zrobienia.
Konsulat Sclavinii
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie Sclavinii