Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Pytania do kandydatów

Dział archiwalny prowincji

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Re: Pytania do kandydatów

Postprzez Viktor 13 sty 2018, o 01:40

Yennefer napisał(a):Jak kandydaci zapatrują się na dalszą trwałość przyjaźni Sclavińsko-Baridajskiej? Czy chcieliby kandydaci rozwinąć współpracę, jeśli tak - w jaki sposób?

Również jestem zwolennikiem przyjaźni. Co do konkretów, nie wiem, nie jest dobrze zaznajomiony z tym tematem.
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Yennefer 13 sty 2018, o 07:05

Finanse Konsulatu obecnie są bardzo ograniczone. W związku z budową Systemu Odolanis najlepszym rozwiązaniem dla nas wszystkich będzie wprowadzenie stałego dodruku. Nie można się go obawiac. Jak zapatrujecie się na przedłożenie w sejmie projektu nowelizujacego ustawę o finansach? Czego wolelibyscie w takim projekcie nie ujrzec? Jakie, waszym zdaniem, będą nowe możliwości dzięki otwartemu obiegowi Liberta?
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez OvS 13 sty 2018, o 08:44

Eee, serio?
Otto wicehrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz

Postprzez Yennefer 13 sty 2018, o 09:01

OvS napisał(a):Eee, serio?

Serio.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez OvS 13 sty 2018, o 09:23

Ostatnia wiadomość, jaką znalazłem, o założeniach Odolanisa, pochodzi z 6 maja ubiegłego roku. Od tamtej pory w tym temacie przypominam sobie jedynie obietnice kontynuowania prac sprzed pół roku. Nikt z nas nie wie, jak on ma wyglądać, jak wygląda teraz, kiedy ujrzy światło dziennie i czy w ogóle są prace kontynuowane, a już jest pytanie o to, czy przewrócę do góry nogami sarmacką ekonomię, bo to ponoć najlepsze rozwiązanie?

Więc jeśli serio: widocznie jestem słabym kardynałem na konsula, bo nie przepowiadam przyszłości, nie czytam w myślach, niestety też nie lewituję i nie zamieniam wody w wino.

Postprzez Yennefer 13 sty 2018, o 09:36

Więc ja może rozjasnie, przy obecnym stanie finansów Sclavinii a także przy obecnej ustawie o finansach publicznych, możliwie szeroki wachlarz systemu będzie albo znacznie pomniejszony, albo utrudnione (wydłużone) zostanie napisanie systemu o napisanie dodatkowego modułu finansowego, co oznaczać będzie przymus wprowadzenia własnej waluty. Finanse publiczne Konsulatu nie są w stanie uciągnąć samoczynnie moduł gospodarczy Odolanisa, no chyba, że z Odolanisa chcecie pobierać pensję wysokości 50-100 Libertów. Polecam sprawę głębszemu przemyśleniu.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 13 sty 2018, o 09:46

A można prosić wobec tego prosić o jakiekolwiek wyliczenia, na których bazują powyższe twierdzenia? Poza tym moduł Odolanisa może zawsze zyskać status IUS.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji

Postprzez Roland 13 sty 2018, o 09:53

Doceniam troskę o Odolanisa, ale już dawno pogodziłem się z faktem, że bez rozwiązania w postaci własnej waluty i proporcjonalnej dywidendy nic nie ugram. Swobodny dodruk i palenie liberta przez Sejm raz próbowałem przepchnąć, nie wyszło.

Ale nie ukrywam - tego typu inicjatywy muszą najzwyklej w świecie być opłacalne dla użytkownika by ten chciał się w nie angażować. Prosty przykład - karczma. Jej opłacalność jest ogromna, dlatego cieszy się sporym zainteresowaniem, ale co z tego, jeśli nieustannie słychać głosy, że zbyt obciąża ona budżet RM?

Z perspektywy czasu uważam jednak, że zmiany na szczeblu centralnym pod projekt samorządowy są na wyrost. Nie tylko ja "coś tam piszę".
(—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kościół Diuczej Wiary

Postprzez OvS 13 sty 2018, o 09:55

Czyli rozumiem, że twórca Odolanisa tym samym zwalnia mnie od odpowiedzi na pytanie, na które odpowiedzi znać nie mogę i, okazuje się, nie powinienem?

Dzięki. :P

Postprzez Yennefer 13 sty 2018, o 09:57

A ja jestem zdania, że można wprowadzić dodruk celowy. Tak jak na chwilę obecną można wnieść o celowa emisję znaczka z zyskiem na konto. Prościej, skuteczniej, możliwej do zrobienia.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum Życia Sclavinii