Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[WYBORY] Nie kandyduję - Guedes de Lima

Główny ośrodek sclavińskiego życia publicznego

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

[WYBORY] Nie kandyduję - Guedes de Lima

Postprzez Guedes de Lima 11 sty 2018, o 22:04

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej!

To już prawie jedenaście lat, kiedy moje wirtualne życie nierozerwalnie związane jest ze Sclavinią. Kiedy w marcu 2007 roku miałem ten zaszczyt założyć ją razem z Michałem Stoyałowskim, Emilem Potockim i Erazmem Efeskim, nie myślałem, że ponad dekadę później, nadal będę wśród żywych i aktywnych mieszkańców mojej wirtualnej Ojczyzny. Miałem jednak marzenie, które się spełniło. Chciałem, by mikronacja którą zakładamy, przetrwała i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych w mikroświecie. To się udało! Konsulat Sclavinii, dzięki wysiłkowi wielu wspaniałych osób, jest jednym z najaktywniejszych regionów Księstwa Sarmacji. Księstwa, które mnie oczarowało latem 2007 roku, kiedy to jako Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej podpisałem treść traktatu inkorporacyjnego. Od dekady powtarzam, że Księstwo jest gwarantem bezpieczeństwa Sclavinii. Choć na przestrzeni lat miałem wielu oponentów, a i sama Sclavinia podążała różnymi drogami – od współtworzenia Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu po niepodległe II Królestwo Sclavinii pod rządami Emila Potockiego y Bahamonde, to suma summarum los chciał, by powróciła na łono Księstwa Sarmacji, które po raz drugi w historii krainy Białego Jednorożca wyciągnęło swoją pomocną dłoń. Błędy młodości zostały wybaczone.

Dlaczego zatem nie kandyduję na urząd Konsula Sclavinii? W końcu pełnienie tej funkcji to zaszczyt o czym świadczy chociażby wspomnienie tak wybitnych byłych już Konsulów jak Jego Książęca Mość Robert Fryderyk, Jego Książęca Wysokość Helwetyk Romański czy Hrabia Roland Heach-Romański. Zgłosiło się czterech kandydatów do konsularnego fotela. Każdy z nich inny. Każdy na swój sposób ciekawy i oferujący Konsulatowi coś innego. Nie raz kontrowersyjnego, lecz budującego aktywność – aktywność, której tak często brakuje w mikroświecie. Obywatele Konsulatu Sclavinii mają w kim wybierać. Nie jest Wam potrzebny piąty kandydat, by dokonać wyboru zgodnego z własnym sumieniem. Nie kandyduję, gdyż od dłuższego już czasu czuję się skompromitowany jako polityk. Jako Ojciec Założyciel Sclavinii opowiadałem się za połączeniem krainy Białego Jednorożca ze Starosarmacją. Choć intencje miałem dobre to z perspektywy czasu czuję olbrzymie wyrzuty sumienia względem mojej wirtualnej Ojczyzny. Ratować chciałem nieaktywny samorząd. Mimo lat doświadczenia nie brałem pod uwagę, że karta może się odwrócić. Odwróciła się. Z tego miejsca mogę jedynie powiedzieć, że dzisiejszą samodzielność Konsulatu zawdzięczamy heroicznej postawie Malchera Estery Nawa, który sprzeciwiał się takiemu rozwiązaniu. To on w czasie kryzysu aktywności obronił sclavińską samodzielność i odmienność. Nie mogę kandydować. Obiecałem to w przeszłości Wam i złożonej obietnicy dotrzymam. Swoją codzienną pracą na innych polach wirtualnego życia chcę odwdzięczyć się Sclavinii za to co uczynić Jej chciałem w nie tak dalekiej przeszłości.

Obrazek
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Dziekan Wydziału Historii i Nauk Humanistycznych
Właściciel Unicorn Media Corporation
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Re: [WYBORY] Nie kandyduję - Guedes de Lima

Postprzez MarcelideBO 11 sty 2018, o 22:53

Zasercować nie mogę... :(
Obrazek
Rektor Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Dziekan Collegium Medicum
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Roland 11 sty 2018, o 22:57

Trybunał Jednego Rożka w duchu OK wyraża dezaprobatę dla uchylania się od odpowiedzialności :D
(—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Zhao 11 sty 2018, o 23:01

MarcelideBO napisał(a):Zasercować nie mogę... :(

Ja zasercowałem, bo dzięki temu będzie więcej Przeglądów Politycznych. Prześwietny Pan Dziekan będzie miał też więcej czasu na Akademię :).
(—) Yupeng v-hr Beijin-Zhao
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu

Postprzez Guedes de Lima 11 sty 2018, o 23:25

Roland napisał(a):Trybunał Jednego Rożka w duchu OK wyraża dezaprobatę dla uchylania się od odpowiedzialności :D

Niepokojąco brzmi jeden rożek w duchu OK. :mrgreen: Wolałbym uchylić się od odpowiedzialności w tej sprawie.

Zhao napisał(a):

Ja zasercowałem, bo dzięki temu będzie więcej Przeglądów Politycznych. Prześwietny Pan Dziekan będzie miał też więcej czasu na Akademię :).

W tym roku mam zamiar dobić do 200 numerów Przeglądu Politycznego. I to jeszcze zanim wybije kalendarzowa wiosna.

P.S. Kiedy jest kalendarzowa wiosna?
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Dziekan Wydziału Historii i Nauk Humanistycznych
Właściciel Unicorn Media Corporation
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Roland 11 sty 2018, o 23:32

Guedes de Lima napisał(a):

21 marca
(—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Remigiusz L. 11 sty 2018, o 23:36

Wg tropicańskiego opinio communis nigdy jej nie będzie :P

Jeżeli jako nieSclavińczyk mogę sobie pozwolić na wyrażenie opinii, to nie powinien sobie Hrabia zbytnio wyrzucać projektu fuzji z STS. Oczywiście mówię tu jako przedstawiciel potencjalnego okupanta, ale z tego co pamiętam ta fuzja miała być bardziej formalna niż faktyczna, Sclavinia miała przecież nawet zachować własne podforum. Okazało się, że pomysł hrabiego był chybiony, Sclavinia doskonale sobie sama poradziła, ale primo, nie robi to jeszcze z hrabiego zdrajcy, secundo, to właśnie projekt fuzji ściągnął większość Sclavińczyków z powrotem do aktywności, więc kto wie czy tego odrodzenia aktywnościowego Sclavinia nie zawdzięcza w dużej mierze hrabiemu ;)
Niemniej też liczę na jak najwięcej "Przeglądów" :D
Remigiusz Vladimirowicz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Sejm Księstwa Sarmacji
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 12 sty 2018, o 07:36

Drogi Guedesie,

z perspektywy czasu nie uważam, by nasz cel jakim było zjednoczenie Sclavinii i Starosarmacji był błędem. Przyniósł to co miał przynieść — ożywienie. A że ostatecznie zrealizowało się to bez zmian granic to tym lepiej przecież. Być może ten ruch był potrzebny by niektórym osobom pokazać, że Sclavinia wciąż ich potrzebuje i jest dla nich ważna. O ile więc nie pochwalam sposoby w jakim wspomniany Malcher podszedł do sprawy (powrót z grobu i szybki do niego powrót) to w sumie dobrze się stało, że postawił się jak Rejtan :)

Niekiedy aktywność potrzebuje iskry, która na nowo zaprószy ogień działań.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Król Sclavinii, suweren Teutonii, etc. etc.
Książę Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Postprzez von Vihren 12 sty 2018, o 12:10

Mam dokładnie te same odczucia.
Obrazek
Dziekan Wydziału Nauk Przyrodniczych Akademia Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda.
Gubernator Mirii
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii

Postprzez Yennefer 12 sty 2018, o 20:23

Phi, phi, phi... A powinieneś, powinieneś...
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Konsulat Sclavinii
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Życie Sclavinii