Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

AMA — Ofaues

Główny ośrodek sclavińskiego życia publicznego

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWsparcie dla nowych mieszkańcówWniosek o gruntPobierz pensję obywatelską
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

AMA — Ofaues

Postprzez OvS 11 sty 2018, o 13:51

Skoro już wszyscy pozakładali wątki, to nie będę gorszy, choć boli mnie przez to moje nonkonformistyczne serduszko.

Jak w temacie, skoro mamy kampanię, a ja nieszczęśliwym trafem biorę w niej udział, pytajcie o co chcecie.

I od razu odpowiem na pierwsze pytanie, niezadane, acz pewnie pomyślane: później, do jutra nie mam czasu na wymyślanie obietnic bez pokrycia, a co dopiero na artykuł z nimi.
Otto wicehrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: AMA — Ofaues

Postprzez Helwetyk 11 sty 2018, o 14:01

OvS napisał(a):Jak w temacie, skoro mamy kampanię, a ja nieszczęśliwym trafem biorę w niej udział, pytajcie o co chcecie.

Pozwolę sobie rzucić kilka haseł (podkreślam, nie są to hasła tendencyjne) z prośbą o zajęcie stanowiska: Akademia Sclavińska, podział administracyjny, finanse, wspieranie aktywności, systemy informatyczne.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
Konsul Sclavinii, król-senior Baridasu,
dyrektor Mennicy Eldorackiej, były funkcjonariusz publiczny
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Ludwik Tomović 11 sty 2018, o 14:03

Czy Wicehrabia lubi gumę Turbo żuć?
Czy Wicehrabia lubi dziewczynki z warkoczykami?
/-/
Ludwik Tomović
Pierwszy Zastępca Prezydenta Trizondalu
Arcyksiążę Trilandu
Prezydent Federacji Slawonii
Burmistrz San Silvestro
Trener NK Spartak Njitica i NK Teplice
Były Naczelnik Krasnegostoku
Były trener FC San Silvestro, LKS Krasnystok i Wielonarodowej Kadry Sclavinii

Postprzez OvS 11 sty 2018, o 15:12

Ludwik Tomović napisał(a):Czy Wicehrabia lubi gumę Turbo żuć?

1. Niestety ich już nie ma w sklepach, więc teraz muszę palić papierosy, by hodować raka.
2. Odmawiam odpowiedzi, gdyż moja dziewczynka może zaglądać do tego wątku.

A co do kilku nietendencyjnych haseł od WKW, odniosę się wieczorem, gdyż to materiał na dłuższy post.

Postprzez IUdR 11 sty 2018, o 15:38

OvS napisał(a):
Ludwik Tomović napisał(a):Czy Wicehrabia lubi gumę Turbo żuć?

(... ) Niestety ich już nie ma w sklepach, (...)

Są.
Ignacy Urban „Olivka” de Ruth,
diuk Altborka, diuk-małżonek Markony
Biedartysta, monarchofaszysta, krajkoronny szowinista, Lord Odmiany.

Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji
Trybunał Koronny
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez MarcelideBO 11 sty 2018, o 17:10

Helwetyk napisał(a):Pozwolę sobie rzucić kilka haseł (podkreślam, nie są to hasła tendencyjne) z prośbą o zajęcie stanowiska: Akademia Sclavińska, podział administracyjny, finanse, wspieranie aktywności, systemy informatyczne.

Dołączam do pytania o AS, szczególnie interesuje mnie data mojej dymisji. :mrgreen:
Obrazek
Rektor Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Dziekan Collegium Medicum
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii

Postprzez OvS 14 sty 2018, o 13:45

Dobra.

Pozwolę sobie wybrać sam kolejność poruszanych nietendencyjnych haseł, żeby wszystko było ładne i płynne.

Najpierw krótko kwestia finansów. O mojej wizji wypowiedziałem się w sąsiednim wątku, w szczególności tutaj, ponadto nie mam nic więcej do obiecania, gdyż wszystkie kroki w kierunku uregulowania sprawy zostaną podjęte niezależnie od wyborów, inicjatywę ustawodawczą i tak posiadam, nic mi więcej nie potrzeba. W każdym razie, zakładam niekaranie podatkami aktywności (wszelkie daniny od tantiem, lenn i tak dalej), w zamian podatek dający korzyści obywatelowi, gdy go płaci czyli większą wagę głosu, powrót do złotej ery rozdawnictwa i dużych wypłat, zbicie stanu konta tak, aby dostawać subwencję, dużą swobodę w operowaniu pieniędzmi.

Co do systemów informatycznych, zacznę od tego, że jestem programistycznym analfabetą, więc sam nic nie zrobię, zresztą, nawet gdybym się na tym znał, podejrzewam, że prędzej skończyłaby mi się kadencja, niż rozszyfrowałbym kod SEG czy Odolanisa. Dlatego obietnic wyborczych wolałbym w tej kwestii nie składać, bo choć to bardzo popularne obiecać coś, co wygląda fajnie, ale musiałby zrobić to ktoś inny, to jednak nie w moim stylu. Najwyżej przegram. :P Swoje pomysły jednak mam, głównie mające na celu zautomatyzowanie uciążliwych czynności, czyli na przykład byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby w Odolanisie powstał wykaz ładny funkcjonariuszy, obliczający wynagrodzenia i powiadamiający o ewentualnym końcu kadencji. Ale, jak już mówiłem, nie ode mnie to zależy.

Zgaduję, że WKW pewnie też jest ciekaw, jak mocno, jako Konsul, ingerowałbym w pracę sclavińskich architektów. Otóż tak mocno, jak praca sclavińskich architektów ingerowałaby w Sclavinię. Co do zasady jednak, preferuję swobodę (właściwie, to trochę motto moich planów i zamysłów), jednak chciałbym wiedzieć, choć z grubsza, co jest planowane i ewentualnie móc to omówić, zwłaszcza gdy działania będą w jakiś sposób inwazyjne wobec obecnego stanu rzeczy.

Anyway, nasze systemy to jeden z największych plusów Konsulatu, jestem mocno za, a zwłaszcza za ich wykorzystywaniem oraz rozwojem, jednak nie mam zamiaru naciskać.

Cieszy mnie, że jedno z haseł nosi nazwę "wspieranie aktywności", gdyż w moim mniemaniu "góra" powinna zajmować się przede wszystkim wsparciem, a nie czymś, co kojarzy mi się z jednym ze starych skeczy Kabaretu Moralnego Niepokoju, w którym prowadzący teleturnieju rzuca rozkaz "bawimy się!". Przejdę teraz do haseł, które się wiążą z tym zagadnieniem, a potem da się klamrę.

Ogólnie, już od dosyć dawna byłem przeciwnikiem rozdrabniania Sclavinii, dawno temu zdarzyło nawet mi się jeździć pługiem po Krasnymstoku. Obecnie jednak mamy aż cztery okręgi, które działają, powiedzmy, średnio. Nie mam zamiaru jednak, jak inni kandydaci, jeździć z buldożerem, dałbym temu rozwiązaniu szansę, gdyż według mnie okręgi są świetnymi sandboxami, które mogą służyć właściwie do wszystkiego. Chcesz mieć Jastrzębiec? Gubernator może dać ci i 3 Jastrzębce, a ciebie ogłosić ich cesarzem-imperatorem? Jesteś nowy i chciałbyś wyspę, żeby zrobić na niej więzienie dla czarnoksiężników z dementorami? Pisz do gubernatora, a dostaniesz. Jeśli tak na to spojrzeć, mamy naprawdę fajne narzędzie, więc dobrze by było zacząć korzystać, niż bez końca mieszać. W każdym razie, choć są to teoretycznie jednostki administracyjne, niepotrzebnie tak je postrzegamy, bo z administracją mają niewiele wspólnego. Zacznijmy traktować je jako piaskownice i nagle okaże się, że poszukiwane tak rozwiązanie już istnieje.

A co do Akademii, cóż, działa. I świetnie. I nie mam zamiaru ingerować w jej działanie, zwłaszcza że na chwilę obecną jest samowystarczalna, choć przyda się dokładać jej trochę do portfela, co założyłem też w pisanym właśnie projekcie ustawy o finansach.

I nie, nie planuję wyrzucenia rektora. Chyba że paranoja będzie postępować, wtedy urlop zdrowotny się przyda :)

Podsumowując, tak jak i w innych kwestiach, w aktywności stawiam na swobodę. Jako zadanie dla siebie widzę zapewnianie tej swobody, ewentualnie delikatne stymulowanie, na przykład plebiscytem na artykuł miesiąca dla gazet z siedzibą w Sclavinii. Chciałbym również spróbować przywrócić do życia Głos Sclavinii, poprzez otwarcie go dla mieszkańców.

Cóż, to chyba wszystko, wyszło trochę chaotycznie, więc jeśli coś potrzebuje wyjaśnienia albo dopowiedzenia — śmiało.

Postprzez Helwetyk 14 sty 2018, o 15:11

OvS napisał(a):Zgaduję, że WKW pewnie też jest ciekaw, jak mocno, jako Konsul, ingerowałbym w pracę sclavińskich architektów. Otóż tak mocno, jak praca sclavińskich architektów ingerowałaby w Sclavinię. Co do zasady jednak, preferuję swobodę (właściwie, to trochę motto moich planów i zamysłów), jednak chciałbym wiedzieć, choć z grubsza, co jest planowane i ewentualnie móc to omówić, zwłaszcza gdy działania będą w jakiś sposób inwazyjne wobec obecnego stanu rzeczy.

Abstrahując od przywrócenia podatku gruntowego oraz potencjalnego (nad tym tematem mocno się zastanawiam) eksperymentu z wewnętrzną walutą nie analizuję — w moim odczuciu — żadnych radykalnych pomysłów. Na odcinku systemu nie tyle chodzi mi o zmiany tego, co jest, a o nowe możliwości działania — choć na pewno mile widziana byłaby sytuacja, w której wszystkie sclavińskie instytucje są obecne w SEG, z powodów czysto narracyjnych. :-)

OvS napisał(a):Cieszy mnie, że jedno z haseł nosi nazwę „wspieranie aktywności”, gdyż w moim mniemaniu „góra” powinna zajmować się przede wszystkim wsparciem, a nie czymś, co kojarzy mi się z jednym ze starych skeczy Kabaretu Moralnego Niepokoju, w którym prowadzący teleturnieju rzuca rozkaz "bawimy się!".

W tym miejscu muszę — naprawdę, muszę — zaznaczyć, że trochę tak czuję się w kontekście regionów. Chcąc nie chcąc, mieszkając w Eldoracie, mieszkam w Sangii. Do guberni eldorackiej zapewne miałbym neutralny stosunek, ale co, na Powagę, mam wspólnego z regionem, który istniał szesnaście (sic!) lat temu, a i to przez chwilę… Mam zbiór luźnych przemyśleń związanych z regionami na odcinku systemu, ale póki co mam w ogóle problem z ustaleniem faktycznego zainteresowania ich istnieniem.

OvS napisał(a):Nie mam zamiaru jednak, jak inni kandydaci, jeździć z buldożerem, dałbym temu rozwiązaniu szansę, gdyż według mnie okręgi są świetnymi sandboxami, które mogą służyć właściwie do wszystkiego. […] Zacznijmy traktować je jako piaskownice i nagle okaże się, że poszukiwane tak rozwiązanie już istnieje.

Co do założeń, zgoda. Z tym, że obecna formuła jest taka, że celowo opowiedziano się za nawiązaniem do (pre)historii, co na samym początku zakłada pewien bagaż, a na myśl o tym, że Eldorat miałby być piaskownicą (tu wstawić dowolnie nielubiane nazwisko), widły mi się w kieszeni otwierają.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
Konsul Sclavinii, król-senior Baridasu,
dyrektor Mennicy Eldorackiej, były funkcjonariusz publiczny
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez OvS 14 sty 2018, o 15:33

Do guberni eldorackiej zapewne miałbym neutralny stosunek, ale co, na Powagę, mam wspólnego z regionem, który istniał szesnaście (sic!) lat temu, a i to przez chwilę…

Jakby tak się chwilę zastanowić, dla wszystkich innych, czyli obecnych w KS trochę krócej, niż od chwili powstania, ta nazwa nie niesie ze sobą żadnego bagażu, jest tylko napisem ze starych map.

(...) a na myśl o tym, że Eldorat miałby być piaskownicą (tu wstawić dowolnie nielubiane nazwisko), widły mi się w kieszeni otwierają.

Każda wolność ma jakieś granice. :P

Postprzez MarcelideBO 14 sty 2018, o 15:53

Helwetyk napisał(a):Na odcinku systemu nie tyle chodzi mi o zmiany tego, co jest, a o nowe możliwości działania — choć na pewno mile widziana byłaby sytuacja, w której wszystkie sclavińskie instytucje są obecne w SEG, z powodów czysto narracyjnych. :-)

Myślałem nad tym... Kampus potrzebowałby z 6 działek - 5 administracyjnych i obszar zielony (park przy WNP). No, ale bez ustawy o finansach nasz budżet zjadłyby podatki gruntowe... :shock:
Obrazek
Rektor Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Dziekan Collegium Medicum
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii

Następna strona

Powrót do Życie Sclavinii