Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Podsumowanie połowy kadencji Konsula

Główny ośrodek sclavińskiego życia publicznego

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Podsumowanie połowy kadencji Konsula

Postprzez RCA 4 gru 2017, o 13:29

CWSW!

Minął właśnie półmetek mojej konsularnej kadencji. Za około 40 dni przyjdzie mi ogłosić wybory Konsula V kadencji. To bardzo mało czasu, a dzisiejszy dzień to doskonała okazja by dokonać małego podsumowania dotychczasowej konsularnej pracy.

O ile początkowo wydawałem dla Was specjalny Dziennik to niestety realowe wrzutki nie pozwoliły mi na to by go kontynuować w formie, w jakiej go sobie wymarzyłem. Niemniej wydaje mi się, że działam na tyle transparentnie, że nie jest problemem ocena czy wiedza o moich czynnościach. W tym dniu chcę jednak odnieść się do obietnic, które Wam składałem i przedstawić krótkie ich podsumowanie.

Obiecałem Wam dużą aktywność, wsparcie Waszych działań, pomoc w miarę moich skromnych możliwości. Wiem, że z tą aktywnością bywa różnie i ma ona charakter skokowy, ale tak się złożyło, że zmieniła się też moja realna praca, przez co bywają dni, że jestem całkowicie wyjęty z wirtuala. Staram się jednak obietnicy tej dotrzymywać i raczej nic sobie do zarzucenia tu nie mam. Mogłoby jednak być lepiej. Zawsze może. Jeśli natomiast zawiodłem w temacie oferowanego wsparcia i pomocy to proszę wskażcie mi to, a ja zrobię co mogę by to naprawić.

Trochę nie udała nam się organizacja wizyty Jego Książęcej Mości w Sclavnii. Wydarzenia w Grodzisku, katastrofa w Pałacu i inne czynniki sprawiły, że Książę ostatecznie do nas nie dotarł. Może to się jeszcze zmieni, może nie. Czas pokaże. Obiecywałem także rozpoczęcie rozmów z namiestnikiem Starosarmacji, i to się już udało. Rozmowy się toczą, pierwsze uzgodnienia poczyniliśmy, czekam teraz na odpowiedź namiestnika na kolejne sprawy, w tym kwestię budowy połączenia drogowo-hyperloopowego Eldorat-Grodzisk. Obiecywałem, że to nastąpi i dotrzymuję swego słowa.

Chciałem wyznaczyć aktywnego i gwarantującego ciągłość władzy prokonsula. Jednak bliższa analiza przepisów prawa w naszym kraju pokazała mi, że nie ma takiej potrzeby. Prokonsula powołuje się tylko gdy Konsul miał iść na dłuższą nieobecność i obiecuję, że gdyby do tego miało dojść odpowiednią osobę powołam. Na ten jednak moment skupiłem się na powoływaniu osób, które mają skonsumować wprowadzony podział administracyjny. Udało się to względem trzech elektoratów, czwarty obsadzony zostanie lada dzień. Teraz to już od Gubernatorów zależy powodzenie tej reformy. Ufam, że wkrótce się rozkręcą.

Obiecałem, że doprowadzę prace nad uzgodnieniami nazw geograficznych w KNP do końca. Udało się to zrobić. Niezbędne materiały potrzebne do przygotowania właściwych i poprawnych map zostały przekazane do radcy UAP. Ufam, że za jakiś czas takimi mapami będziemy już dysponowali. Niestety nie udało mi się natomiast porozmawiać z radcą UAP o Odolanisie. Może się to zmieni, może nie. Moja obietnica rozmów i pomocy nadal jest w mocy.

W czasie mej inauguracji mówiłem o chęci doprowadzenia do połączenia KNP i SIH w ramach jednej uczelni wyższej. Wykorzystałem do tego istniejące przepisy dotyczące Akademii Sclavińskiej i dziś możemy poszczycić się rozpoczynającą swą działalność wyższą uczelnią. Jest to dla mnie bardzo ważne osiągnięcie, bardzo ważny cel, który udało się zrealizować. Nie byłoby to możliwe bez pomocy wielu osób, każdego z Was, a szczególnie nowego Rektora Akademii. Bardzo za Waszą pomoc dziękuję.

W kolejnych tygodniach zamierzam się zatem skoncentrować na tych elementach, które wyprostowania wymagają — pobudzenie regionów, dołożenie starań by AS ruszyła z kopyta, dokończeniu rozmów ze Starosarmacją i uruchomieniem procesu inwestycyjnego dla połączenia Eldorat-Grodzisk. Dodatkowo, we współpracy z Prokuratorem von Spee-Asketilem chcę doprowadzić do zabezpieczenia finansów Sclavinii poprzez przebudowanie modelu finansowego naszego kraju. Rozmowa o tym toczy się już na forum. Owoce wkrótce.

13 stycznia 2018 r. zarządzę wybory Konsula V kadencji. I w tym miejscu chcę złożyć nieodwołalną deklarację. Swoje zrobiłem, swoje dokończę, lecz na V kadencję kandydować nie zamierzam. Widzę wśród nas wielu doskonałych kandydatów, ufam, że wykorzystacie ten czas na zaplanowanie sobie kampanii i kolejnych miesięcy na sprawowanie funkcji Konsula. Liczę na Was i na ciekawe debaty.

Obrazek
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Re: Podsumowanie połowy kadencji Konsula

Postprzez Guedes de Lima 4 gru 2017, o 21:50

Vivat Konsul ! Vivat Sclavinia ! Vivat Konsulat !
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Dziekan Wydziału Historii i Nauk Humanistycznych
Właściciel Unicorn Media Corporation
Dumny Sclavińczyk

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez MarcelideBO 5 gru 2017, o 22:53

Wspaniały to czas dla Sclavinii i wspaniała współpraca. Mam nadzieję, że Pan Konsul zmieni zdanie w sprawie reelekcji. Obiecuję nad tym pracować... :-)
Obrazek
Rektor Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Dziekan Collegium Medicum

Język, nauka i prawo są największymi dobrami ludzkości.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 6 gru 2017, o 09:30

chcę złożyć nieodwołalną deklarację

Także ten ;)
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Guedes de Lima 9 gru 2017, o 12:56

Warto już teraz zastanowić się na przyszłością Konsulatu. Bądźmy szczerzy, trudno będzie dorównać poziomem takim Konsulom jak Roland czy Robert. Być może jakiś poradnik legislacyjny ułatwiłby kontynuowanie dzieła potencjalnemu następcy?
Dumny Sclavińczyk

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Marek 9 gru 2017, o 16:01

Brawa, brawa
(-) Marek diuk Chojnacki (A7718)
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Roland 9 gru 2017, o 18:38

Guedes de Lima napisał(a):
Warto już teraz zastanowić się na przyszłością Konsulatu. Bądźmy szczerzy, trudno będzie dorównać poziomem takim Konsulom jak Roland czy Robert. Być może jakiś poradnik legislacyjny ułatwiłby kontynuowanie dzieła potencjalnemu następcy?

By być Konsulem potrzeba tylko 3 rzeczy: pomysłu na Sclavinię; trochę wolnego czasu na sprawowanie urzędu; systematyczności. Sztuka legislacyjna nie jest wymagana. Jeśli ma się pomysł, zawsze można go wrzucić luźno, a w przepisy zawsze ktoś pomoże go ubrać. I proszę nie myśleć, że bycie Konsulem to tylko i wyłącznie tworzenie prawa. Na chwilę obecną wszystkie istotne dla Samorządu sprawy mamy już skodyfikowane. W sumie rolę Konsula-legislatora załatwiłem w czasie swoich dwóch kadencji.

Obecnie być Konsulem to znaczy: administrować samorządem (typowa papierologia stosowana) oraz kreować aktywność lub wspierać kreację aktywności w Sclavinii. Do tego nadaje się każdy. Ale istotnie, należy zastanowić się nad losem Sclavinii. Już w styczniu obchodzić będziemy rok od restauracji Konsulatu. Mimo, że w czasie tego roku trafiło nam się dwóch niezgorszych włodarzy to pamiętać należy, że nie mieli oni w wyborach konkurencji. Obecna sytuacja demograficzna w Sclavinii cieszy. Mamy kilku aktywnych mieszkańców. Być może kolejne wybory zaowocują przyjemną dla oka kampanią wyborczą i możliwością wyboru między różnymi spojrzeniami na Wielonarodową Ojczyznę.
(—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Guedes de Lima 12 gru 2017, o 12:40

Roland napisał(a):Być może kolejne wybory zaowocują przyjemną dla oka kampanią wyborczą i możliwością wyboru między różnymi spojrzeniami na Wielonarodową Ojczyznę.

Czego sobie i wszystkim mieszkańcom Konsulatu życzę. Już zapomniałem jak wielkie emocje wiążą się z kampanią wyborczą i całą otoczką wokół niej.
Dumny Sclavińczyk

Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 12 gru 2017, o 13:22

Jest przynajmniej kilka osób w Sclavinii, które mogą z powodzeniem pociągnąć nasz kraj. I wierzę, że każda z nich powalczy.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Powrót do Życie Sclavinii