Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Polexit czy potrzebny?????

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką

Re: Polexit czy potrzebny?????

Postprzez AG640 11 sie 2017, o 11:12

Konrad Friedman napisał(a):A czemu połowa młodych jest taka nieogarnięta?

Żeby dyskutować na pewne tematy, trzeba niestety wyrosnąć z wieku nastoletniego i uniezależnić się trochę od mamy i taty. A przede wszystkim, doedukować się trochę. Co to w ogóle za żonglowanie pojęciami których się nie rozumie? Eurosceptyk to ONRowiec, nacjonaliści to ci, co wierzą w Boga, za chwile się dowiemy, że Wenezuela jest państwem wolnorynkowym i kapitalistycznym.

Dobrze powiedziane
Friedrich Von Schröder-Schulte
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
AG640

Postprzez AG640 11 sie 2017, o 11:32

AG640 napisał(a):Gówno wiesz o Islamie skoro piszesz takie bzdury.

Ale z tego, jak słusznie zauważono, się wyrasta. I warto coś wiedzieć o sprawach, wobec których używa się tak kategorycznych stwierdzeń.

In shā' Allāh.[/justify]

Nie chciałem nikogo to moje zdanie i proszę to uszanować
Trochę o islamie czytałem sam mam członka rodziny który wyznawał islam
Chodziło o imigrantach islamskich ze afryki i bliskiego wszchodu
Ale jeśli nic nie wiem to wyjaśnij mi mój błąd mogę się do niego przyznać
Ostatnio edytowano 11 sie 2017, o 11:34 przez AG640, łącznie edytowano 1 raz
AG640

Postprzez RCA 11 sie 2017, o 11:34

AG640 napisał(a):Nie chciałem nikogo to moje zdanie i proszę to uszanować
Trochę o islamie czytałem sam mam członka rodziny który wyznawał islam
Chodziło o imigrantach islamskich ze afryki i bliskiego wszchodu

Nie wiem o co chodziło, i szczerze mówiąc nie interesuje mnie to. Wypowiedział Pan bardzo generalną opinię, błędną opinię, niesprawiedliwą opinię i wykazał tym samym, że nie ma Pan pojęcia o Islamie — zarówno jako o religii, jak i kulturze.

Nie bronię nikomu mieć własnego zdania, ale gdy w przestrzeni publicznej padają i będą padać tak nieuprawnione opinie jak to, że Islam jest religią wojny... to będę odpowiadał i nie będą te odpowiedzi miały nic wspólnego z poszanowaniem odrębnego zdania. Kłamstwu nie jestem bowiem winny szacunku, a ostrej reakcji.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, etc. etc.

Skontaktuj się z Księciem Sarmacji
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez AG640 11 sie 2017, o 11:55

Panie RCA
Znam kulturę i religie islamu
Mi bardzo się podoba ale
Mówię tak bo sam islam się kreuje na właśnie religie wojny

Jaka religia robi zamachy ???
O jakiej słuchasz w wiadomościach ????
W ISIS to jaka jest religia ???
W jakiej religi napisane jest że za zabicie niewiernego trafisz do nieba ?????
ludzie jakiego wyznania gwałci zabija i robi zamieszki w europie zachodniej ????
Morze judaizm a morze chrześcijaństwo

Miejsce na twoją odpowiedź
......................................
AG640

Postprzez RCA 11 sie 2017, o 12:12

AG640 napisał(a):Znam kulturę i religie islamu

Nie, nie zna Pan.

AG640 napisał(a):Mówię tak bo sam islam się kreuje na właśnie religie wojny

Że co proszę? Proszę mi wskazać konkretne które sury albo aje Koranu kreują Islam na religię wojny. Konkretnie, bez uciekania się w nic nie znaczące frazesy.

AG640 napisał(a):Jaka religia robi zamachy ???

Zamachów nie robią religie. Zamachy robią ludzie. Również Ci, którzy twierdzą, że wyznają Islam, ale i Ci co twierdzą, iż wyznają Chrześcijaństwo. Nie zna Pan przykładów terroryzmu chrześcijańskiego? To podpowiem: Breivik, IRA, Baskowie. Ot parę przykładów nowożytnych.

AG640 napisał(a):O jakiej słuchasz w wiadomościach ????

O każdej. Chociaż najmniej chyba o Buddyzmie. Ale o nim czytam dzięki koledze, który jest Buddystą.

AG640 napisał(a):W ISIS to jaka jest religia ???

Wypaczona wersja Islamu, ergo nic co z Islamem ma coś wspólnego. I co to zmienia?

AG640 napisał(a):W jakiej religi napisane jest że za zabicie niewiernego trafisz do nieba ?????

Poza frazesem, umie Pan kontekst podać? Albo którąś surę która tak mówi? Albo cokolwiek z Koranu, co sugeruje właśnie taki obrót spraw?

Ja Panu podam też parę cytatów.
"Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach (Jezus Chrystus) – (ŁK 19,27)"

"Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany. A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością – Księga Wyjścia 21, 20-21."

"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli – Księga Kapłańska (20,13)."

"Lecz jeśli oskarżenie to okaże się prawdziwym, bo nie znalazły się dowody dziewictwa młodej kobiety, wyprowadzą młodą kobietę do drzwi domu ojca i kamienować ją będą mężowie tego miasta, aż umrze, bo dopuściła się bezeceństwa w Izraelu, uprawiając rozpustę w domu ojca. Usuniesz zło spośród siebie. (Księga Powtórzonego Prawa 22:20-21)"

Wystarczy by zrozumieć?

AG640 napisał(a):ludzie jakiego wyznania gwałci zabija i robi zamieszki w europie zachodniej ????

Każdego. Także Wielcy Biali Wspaniali Turbosłowianie.

AG640 napisał(a):Morze judaizm a morze chrześcijaństwo

Morze to może być bałtyckie, albo śródziemnomorskie. Gwałcą wszyscy. I robią zamieszki wszyscy.

Nie mogę się doczekać pańskiej odpowiedzi.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk

Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez AG640 11 sie 2017, o 12:45

Dobrze powiem że źle to powiedziałem i przyznaje się do błędów
Ale mam dowód na to że koran mówi o zabijaniu

I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!

Koran 2:191

Niechże walczą na drodze Boga ci, którzy za życie tego świata kupują życie ostateczne! A kto walczy na drodze Boga i zostanie zabity albo zwycięży, otrzyma od Nas nagrodę ogromną.

Koran 4:74
AG640

Postprzez Yennefer 11 sie 2017, o 12:56

AG640 napisał(a):
Yennefer napisał(a):Jeśli PiS jest od któregokolwiek ugrupowania lepsze bądź gorsze to ja jestem święta...

Trochę lepszy PIS jest np za rządów mamy coś takiego jak Nadwyżka budżetowa prawie 6 mld zł w 2017 nasze wojska stały się lepsze wykupują spułki jak np Bank Pekao i jeszcze jedno program 500 +

Taaak... czytajmy gazety i sluchajmy programów w TV i Na pewno będziemy lepiej wszystko wiedzieć...
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AG640 11 sie 2017, o 13:05

Masz pewność że to prawda co tam mówią zwłaszcza w telewizji
AG640

Postprzez RCA 11 sie 2017, o 13:47

AG640 napisał(a):Ale mam dowód na to że koran mówi o zabijaniu

Tak jak i Biblia, co przedstawiłem w kilku cytatach z Biblii wyżej.

Odniosę się do tych ajatów, które z Koranu Pan podał.

I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!

Koran 2:191

Należy pochylić się nad jednym ajem a nad trzema ajatami. W pełni brzmi to tak:
"Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę, Bóg nie miłuje najeźdźców! I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili! – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym! Ale jeśli oni się powstrzymają… – zaprawdę Bóg jest przebaczający, litościwy! I zwalczajcie ich, aż ustanie prześladowanie i religia będzie należeć do Boga. A jeśli oni się powstrzymają, to wyrzeknijcie się wrogości, oprócz wrogości przeciw niesprawiedliwym! (Koran 2:190-193)"

Wersety te nie nakazują wyznawcom Islamu zabijać innowierców ot tak, dla zasady. Pozwalają im jednak walczyć w odwecie, kiedy są zwalczani, wystrzegając się bycia niesprawiedliwymi i przekraczania granic Boga (m.in. zabijania cywilów, kobiet, dzieci, starców, bezcelowego niszczenia roślinności i zabijania zwierząt znajdujących się na obszarze wojennym itp. — wiedzę o tym możemy zaczerpnąć z przekazów – hadisów). Ale nawet tak podjętą walkę należy zawiesić, jeśli przeciwnik się powstrzyma przed dalszym zwalczaniem. Niesamowicie podobne do konceptu wojny sprawiedliwej, prawda?

Dla jasności: wojna sprawiedliwa to koncepcja filozoficzna, według której istnieją wojny słuszne, będące przeciwieństwem wojen agresywnych (niesprawiedliwych). Pojęcie wojny sprawiedliwej znane jest od starożytności. Pisał o niej Cyceron (106 p.n.e.-43 p.n.e.) oraz św. Augustyn (354-430). Po datach widać, że koncept jest znacznie starszy od Islamu. Jakie są cechy wojny sprawiedliwej? Np. odzyskanie bezprawnie utraconej własności lub obrona ojczyzny, chęć osiągnięcia pokoju, wojna nie może być prowadzona z nienawiści, żądzy zemsty ani chciwości, a jedynie z miłości, sprawiedliwości i posłuszeństwa. Warto też dodać, że np. Paweł Włodkowic dodaje warunek iż zakazane jest prowadzenie wojen w dni świąteczne (tu można to porównać do słów Koranu "I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie").

W kontekście wyżej wspomnianego cytatu z Koranu warto jednak też przytoczyć pełen kontekst historyczny. Jak wiadomo z historii Islamu początki objawienia miały miejsce w Mekce. Jak to z każdą wiarą bywa, także muzułmanie początkowo kryli się ze swą wiarą. Z czasem jednak Prorok otrzymał od Boga nakaz głoszenia Jego przesłania otwarcie. Zarówno Prorok, jak i ci, którzy mu uwierzyli, byli prześladowani przez pogan w Mekce. Mimo, iż byli zabijani i torturowani, znosili to cierpliwie, nie mieli przyzwolenia na rewanż ani ucieczkę. W końcu jednak Bóg zarządził dla swych wiernych emigrację (hidżra) z Mekki do Medyny, gdzie mieli znaleźć bezpieczne schronienie. Jednak przeciwnikom nowej wiary także tak nowo powstałe państewko islamskie przeszkadzało. Nie pozwalali muzułmanom spokojnie praktykować ich religii i nadal czyhali na ich życie, a w szczególności na życie ich przywódcy – Proroka Muhammada. To wówczas muzułmanie dostali od Boga po raz pierwszy zezwolenie na walkę w obronie własnej, jednak z naciskiem na to, by była to rzeczywiście obrona, nie atak i by nie trwała dłużej, niż to konieczne, a jedynie do momentu, aż ustanie prześladowanie. To w tym właśnie czasie doszło do pierwszej w historii islamu walki – Bitwy pod Badr.

Zupełnie inaczej to wygląda kiedy się czyta całość objawienia i nie wyrywa z kontekstu fragmentów, prawda?

Niechże walczą na drodze Boga ci, którzy za życie tego świata kupują życie ostateczne! A kto walczy na drodze Boga i zostanie zabity albo zwycięży, otrzyma od Nas nagrodę ogromną.

Koran 4:74

I znów zacznę od przytoczenia szerszego kontekstu.

"Niechże walczą na drodze Boga ci, którzy za życie tego świata kupują życie ostateczne! A kto walczy na drodze Boga i zostanie zabity albo zwycięży, otrzyma od Nas nagrodę ogromną. Dlaczego nie walczycie na drodze Boga, jak również za słabych mężczyzn, kobiety i dzieci, którzy mówią: "Panie nasz! Wyprowadź nas z tego miasta, którego mieszkańcy są niesprawiedliwi?! I daj nam od Siebie opiekuna! I daj nam od Siebie pomocnika!" Ci, którzy wierzą, walczą na drodze Boga, a ci, którzy nie wierzą, walczą na drodze Saguta. Walczcie więc z poplecznikami szatana! Zaprawdę, podstęp szatana jest słaby! (Koran 4:74-76)"

I analizując te słowa należy zauważyć, że walka w sprawie Boga nie może być prowadzona przez osoby zaangażowane w pogoni za doczesnymi zbytkami. Walczyć powinni Ci, którzy pragną zadowolić Boga, którzy w Niego całkowicie wierzą i w życiu ostatecznym przygotowują się do poświęcenia wszelkich możliwości sukcesu i dobrobytu, a także wszelkich światowych zainteresowań, mając nadzieję na to, że Bóg to wynagrodzi. Niezależnie od tego, co dzieje się w obecnym świecie, takie ofiary nie będą zignorowane w kolejnym życiu. Dżihad (walka w sprawie Boga) nie jest dla tych, którzy głównie dbają o ziemskie korzyści. Słowa, które w tych wersetach padają odnoszą się do krzywdzonych, prześladowanych mężczyzn, kobiet i dzieci Makki i innych plemion w Arabii, którzy przyjęli Islam, ale nie byli w stanie wyemigrować, ani też chronić się przed złem, które na nich spadło. Ci bezradni ludzie cierpieli wiele form prześladowań, i modlili się o wybawienie z ucisku. Dalsze wersety odnoszą się dalej do sprawy walki o świat Boga. Walczyć w sprawach Boga, aby Jego religia została ustanowiona na ziemi, jest zadaniem ludzi wiary, a kto naprawdę wierzy, nigdy nie może uchylać się od tego obowiązku. Walka w celu Saghut (autorytet wbrew Bogu, odniesienie do Szatana), aby świat mógł być rządzony przez buntowników przeciwko Bogu, jest zadaniem niewierzących, w których żaden wierzący nie może się angażować. Szatan i jego towarzysze rzekomo podejmują olbrzymie przygotowania i wymyślają wszelkiego rodzaju machinacje na zgubę ludzi.

Zatem nie chodzi tu o walkę z innymi, ale o walkę z doczesnymi słabościami i pokusami, walkę ze złym, z Szatanem, co może dać Wiernym życie wieczne u boku Boga. Walka z niewiernymi jest tu elementem walki ze złem.

I tak można odnosić się do każdego wersetu, każdej sury, każdej sunny. Problemem zachodniego rozumienia Islamu jest wyrywanie niektórych zdań z szerszego kontekstu. Gdyby tak samo traktować Biblię, co nie jest przesadnie trudne, dostalibyśmy obraz równie negatywny jak ten, który większość z Was widzi w Koranie.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk

Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez OvS 11 sie 2017, o 13:49

Śledziłem ten wątek, ale teraz to już mnie on przerasta, za to gratuluję RCA wytrwałości w próbach merytorycznego prowadzenia dyskusji, nie wnikają już w to, czy ma rację, czy też nie.
Otto wicehrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Realna polityka