Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wydarzenia w Sejmie

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką

Wydarzenia w Sejmie

Postprzez Orjon 18 gru 2016, o 12:16

Dzieje się. Dla niezorientowanych, tutaj i tu bardziej szczegółowe opisy.
Co o tym myślicie?
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.

gg 52656478
mail: kacskrz@gmail.com
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Wydarzenia w Sejmie

Postprzez AJ Piastowski 18 gru 2016, o 13:02

Kpina z TK, kpina z obywateli i kpina z Sejmu.

Moim zdaniem, Marszałek powinien przywrócić posła Szczerbę, tym bardziej, że błahostka, za którą został zawieszony to nic w porównaniu z tym co ten Sejm już widział na przestrzeni lat wolnej Polski. No ale każdy może mieć gorszy dzień, a taki chyba się przytrafił Marszałkowi. Późniejsze wydarzenia to tylko niepotrzebne brnięcie w zaparte i nerwy, które zaczęły puszczać opozycji szczególnie za przedmiotowe traktowanie.

Zablokowanie mównicy, odśpiewanie kilkukrotne hymnu Polski, wywieszenie kartek z napisem wolne media i otoczka protestu z biało-czerownymi flagami i z flagami UE to też byłą przesada, no ale jestem w stanie zrozumieć narastającą frustrację i napięcie, które w końcu wybuchło i doprowadziło do tej sytuacji.

Przeniesienie natomiast obrad do Sali Kolumnowej było możliwe, no ale pojawiają się pytania o kworum, którego nikt nie był w stanie sprawdzić, pojawiają się pytania o głosowania na dwie ręce (nie wiadomo czy wszyscy uprawnieni do głosowania rzeczywiście tam byli, czy tylko w ich imieniu były inne osoby), o poprawność liczenia i wreszcie doniesienia, że Straż Marszałkowska nie wpuściła do sali posłów opozycji, którzy chcieli uczestniczyć w głosowaniu. To wszystko sprawia, że po raz kolejny zostały złamane rządy prawa i że wszystko to zmierza w zdecydowanie złym, dyktatorskim kierunku.

Protest przed Sejmem był spontaniczny, niestety w świetle prawa można było uznać, że zakłócał on porządek publiczny itp. stąd policja mogła rozpędzić towarzystwo. Sposób w jaki to zrobiła mógł być delikatniejszy. Ale protestujący też mają swoje za uszami. Jedyną osobą, która w moim przeświadczeniu zachowała się wówczas w porządku i cierpliwie odpowiadała na pytania dziennikarzy, oraz ludzi był poseł Cymański. Nie przestraszył się on protestujących i trzeba mu przyznać, że dość odważnie wkroczył między ludzi bez żadnej spiny.

Podsumowując chłodnym okiem, sam pomysł uporządkowania kwestii pracy dziennikarzy na korytarzach sejmowych nie jest taki zły. W krajach nie tylko Europu Zachodniej, ale również i USA są pewne procedury, które ułatwiają pracę jednym i drugim. Uregulowania mogły by być dobre, ale to co zaproponowało PiS jest niedopuszczalne i sprzeczne z konstytucją. Jak coś robić to w pewnych granicach i ogólnie przyjętych normach, polegających głownie na szukaniu i wypracowaniu wspólnej drogi, a nie wg widzimisię naszego karłowatego Duce.
ObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
 

Re: Wydarzenia w Sejmie

Postprzez Guedes de Lima 18 gru 2016, o 18:28

Orjon napisał(a):Dzieje się. Dla niezorientowanych, tutaj i tu bardziej szczegółowe opisy.
Co o tym myślicie?


Obrazek
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Wydarzenia w Sejmie

Postprzez Michal_Feliks 16 sty 2017, o 03:54

Czytałem wspaniałą interpretację "gitowską" w wykonaniu Kamila Sipowicza.

Partner życiowy Kory, a były hipis, który ze starych czasów zna zarówno "Psa" (obecnie poseł Terlecki), jak i "Członka" (obecnie marszałek Kuchciński), tłumaczył, że hipisi nie mogli do gitów mówić "kochany", bo "kochać" to znaczyło w grypserze "Uprawiać seks oralny", a to jak wiadomo najgorsza zniewaga. Kuchciński wkurwił się, kiedy poseł Szczerba powiedział "panie marszałku kochany". A więc - panie marszałku dmuchany w usta. I teraz gdyby Szczerba rytualnie się z bluzgu wycofał - nie byłoby sprawy. Ale że Kuchciński jest człowiekiem prawilnym...musiał Szczerbę ukarać.

I dlatego mamy powtórkę meczu Polska-Ekwador.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Trybunał Koronny
Republika Bialeńska
 


Powrót do Realna polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron