Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Czechy chcą zmienić swoją nazwę!

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką

Czechy chcą zmienić swoją nazwę!

Postprzez Krzysztof Hans 14 kwi 2016, o 07:10

Jak informuje Euronews (tutaj: http://www.euronews.com/2016/04/13/czec ... f-czechia/ ) rząd Czech chce zmienić nazwę kraju używaną w imprezach sportowych, promocyjnych kraju (np: Eurowizji czy wyborach miss) czy jego produktów. Zmiany najbardziej mają obejmować między innymi język angielski gdzie jest używana forma Czech Republic. W przypadku Polski wycofana zostałaby forma Republiki Czeskiej w zamian za to można byłoby zaprezentować formę Czechy bądź sugerowaną przez zainteresowany kraj formę Czechia.
Osobiście ciekawii mnie kiedy na sam pomysł wpadnie Mołdawia która to de facto powinna być u nas nazywana Mołdową czy Moldową.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Eldoratu w Sclavinii (K. Sarmacji) i Rottery w Dalmencji (R. Trizondalu)
- Poseł na Sejm Wielki Księstwa Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii

Re: Czechy chcą zmienić swoją nazwę!

Postprzez AJ Piastowski 14 kwi 2016, o 08:01

Zmiana raczej kosmetyczna, skoro sami Czesi będą chcieli takiej zmiany i złożą wniosek na forum ONZ to nic nam do tego. W sumie rozsądnie jest uprościć nazwę i przyjąć pospolicie używaną formułę w oficjalnym nazewnictwie anglojęzycznym. No i rzecz jasna, skoro stać ich na to, żeby wymienić wszystkie pisma, dokumenty, tabliczki i innego rodzaju rzeczy, na których trzeba będzie wprowadzić poprawną nazwę no to fajnie ;)
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez piwniczak 14 kwi 2016, o 08:55

Sclavinia już zmieniła!
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Korona Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Wincenty Wałachowski 14 kwi 2016, o 20:29

Zmiana prawie że nieistotna, w powszechnym obiegu i tak Czesi są Czechami, a nie Republiką Czeską.

"Czechia"? Brzmi dziwacznie, po polsku, jak i w innych językach. Ale nie nam to oceniać, sami taką nazwę wybrali...
(-) Wincenty Wałachowski
Wincenty Wałachowski
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Grimknur 14 kwi 2016, o 20:34

Wincenty Wałachowski napisał(a):Zmiana prawie że nieistotna, w powszechnym obiegu i tak Czesi są Czechami, a nie Republiką Czeską.

"Czechia"? Brzmi dziwacznie, po polsku, jak i w innych językach. Ale nie nam to oceniać, sami taką nazwę wybrali...

Są Czechy i dalej Czechami będą, nazwa jest tylko jako oficjalna, a nie to co w mowie potocznej. 'Czechia" brzmi dziwacznie? Tak samo jak Polska, dlatego wszędzie jesteśmy jako Poland i podobne.
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek

Postprzez Eradl 14 kwi 2016, o 22:14

Pepikland i tyle.
bsmt. Eradl Adrien Marcus Pius hr. da Firenza, wygnieciony muzyk, mag chaosu.
"A Gdy z ziemi chmielowej zebrano plony, prorok piąty rzucił szyszką chmielową w ocean, by sytych nakarmić a głodnych potępić." WK P1-7
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Karolina Aleksandra 15 kwi 2016, o 00:49

christosza napisał(a):Sclavinia już zmieniła!

Gdy mam gorszy dzień, wchodzę na profil diuka CC na FC i czytam jego ostatnie posty. To nigdy nie zawodzi.
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Karolina Aleksandra
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Krzysztof Hans 15 kwi 2016, o 06:39

Grimknur napisał(a):
Wincenty Wałachowski napisał(a):Zmiana prawie że nieistotna, w powszechnym obiegu i tak Czesi są Czechami, a nie Republiką Czeską.

Są Czechy i dalej Czechami będą, nazwa jest tylko jako oficjalna, a nie to co w mowie potocznej. 'Czechia" brzmi dziwacznie? Tak samo jak Polska, dlatego wszędzie jesteśmy jako Poland i podobne.

No nie wszędzie. Na Węgrzech występujemy jako Lengyelorszag, w Rumun jako Lehia a na Litwie jako Lenkija.
Co do Czech to u nas chyba raczej się nic nie zmieni. Na dodatek mam wątpliwości co do poprawności nazwy Czechy ponieważ od nazwy głównej kraju czyli Republika Czeska można zrobić prostszą czyli Czeska nieco zbliżoną formą do naszej Polski.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Eldoratu w Sclavinii (K. Sarmacji) i Rottery w Dalmencji (R. Trizondalu)
- Poseł na Sejm Wielki Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii

Postprzez piwniczak 15 kwi 2016, o 10:33

Karolina napisał(a):
christosza napisał(a):Sclavinia już zmieniła!

Gdy mam gorszy dzień, wchodzę na profil diuka CC na FC i czytam jego ostatnie posty. To nigdy nie zawodzi.

Nie wiem jak mam się z tym czuć.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Korona Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Karolina Aleksandra 25 kwi 2016, o 20:08

christosza napisał(a):
Karolina napisał(a):Gdy mam gorszy dzień, wchodzę na profil diuka CC na FC i czytam jego ostatnie posty. To nigdy nie zawodzi.

Nie wiem jak mam się z tym czuć.

Podpowiem — prawidłowa odpowiedź brzmi: „to wspaniale, Jaśnie Oświecona, bardzo się z tego cieszę, w sumie to postawię Jaśnie Oświeconej piwo za ten komplement!”.

Ad rem, nowa nazwa jest już chyba oficjalnie w użyciu? Chociaż i tak w języku polskim wiele się nie zmienia — Czechy to Czechy :)
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Karolina Aleksandra
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Realna polityka