Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Mapa "Skąd pochodzą dzihadysci?"

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką

Re: Mapa "Skąd pochodzą dzihadysci?"

Postprzez Michal_Feliks 31 mar 2016, o 01:47

Dżihadystami zacznę się przejmować, kiedy śmierć czy rany z powodu ich działań staną się bardziej prawdopodobne od śmierci z powodu żyrandola kuchennego mogącego spaść mi na łeb.

Póki co naszym problemem jest rodzimy taliban katolicki, nie żadni dżihadyści. To nie dżihadyści chcą wprowadzać ustawodawstwo na rzecz torturowania zgwałconych kobiet, czy takie kwiatki, dewastujące kulturę prawną: http://natemat.pl/175787,pis-rozwaza-us ... seksualnym
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Mapa "Skąd pochodzą dzihadysci?"

Postprzez Daniel von Witt 31 mar 2016, o 08:52

Michal_Feliks napisał(a):Nie wiem dlaczego w Polsce nie ma zamachów. Nie wiem też dlaczego chrześcijanie irlandzcy i brytyjscy mordowali się ochoczo, także z użyciem zamachów bombowych skierowanych przeciw cywilom, jeszcze pod koniec lat osiemdziesiątych, a do dziś w Belfaście lepiej się ze swoim wyznaniem nie ujawniać. Albo po prostu nie jeździć w pewne rejony miasta.

Ideologia, polityka, narodowość, religia - w tej kolejności. Jesteśmy bezpieczniejsi, bo jesteśmy jednolici etnicznie i religijnie, a większość z nas mieszka w swoim kraju. Nasza mniejszość przeszkadza zaś Litwinom, Białorusinom, Ukraińcom. Inne mniejszości przeszkadzają gdzie indziej. Angielscy "panowie" powinni już dawno zabrać swoje tyłki z Irlandii Północnej, bo ona nie jest angielska, ale postanowili dla "dobra" Anglików i Irlandczyków wyrzeźbić sobie kawałek ziemi na wyspie.
Michal_Feliks napisał(a):Nie wiem dlaczego w latach 90 serbscy chrześcijanie wymordowali prawie 10 tysięcy muzułmanów w Srebrenicy, dlaczego bombardowali Sarajewo, nie wiem też dlaczego chrześcijanie amerykańscy bombardowali szpitale w Belgradzie. Nie mam pojęcia dlaczego chorwaccy biskupi błogosławili obozy koncentracyjne.

Większość ludzi ze świata chrześcijańskiego nie jest dziś już chrześcijanami, chyba, że tylko z nazwy, z wygody szufladkowania. Przykładowo wszyscy duchowni chorwaccy zaangażowani w holokaust w byłej Jugosławii za czasów (tfu!) katolickiej Chorwacji faszystowskiej powinni być straceni po wojnie, a taki cały kardynał Stepinac zamiast być przez Jana Pawła II wyniesiony na ołtarze powinien do nich dołączyć. Szkoda, że komuniści jugosławiańscy krótko trzymali go w odosobnieniu.
Michal_Feliks napisał(a):Nie mam również pojęcia skąd setki lat chrześcijańskiego terroru związanego z inkwizycją, wojen religijnych, które w imię Jezusa zdewastowały pół Europy, chrześcijańsko usprawiedliwianego niewolnictwa (polecam 'Ludową historię USA', właśnie wyszła po polsku), czy zagłady w imię krzyża i korony całych narodów na terenach kolonizowanych.

Kościół Rzymsko-Katolicki ma tyle wspólnego z chrześcijaństwem co ja z islamem. Nie wystarczy się kimś nazwać, żeby nim być. Dopóki jest możliwe ukrywanie wiedzy, dopóty jest możliwe manipulowanie całymi narodami. Robią to państwa, kościoły, religie, korporacje, organizacje itd. i KRK też to robił, ale tak jak wspomniałem, z Jezusem ma to tyle wspólnego, że po całej planecie rozeszła się o Nim wieść.

Dziękuję za polecenie lektury. Historia Stanów mnie interesuje, więc z pewnością zajrzę :)
Michal_Feliks napisał(a):Generalnie mam problem ze zrozumieniem motywacji religijnych zbrodniarzy. Na szczęście ci, ktorzy są islamistami, odpowiadają za mniej więcej jeden procent zamachów na moim kontynencie (za Europolem). Tu główny problem zawsze mieliśmy ze skrajną prawicą, skrajną lewicą i - przede wszystkim - ruchami separatystycznymi.

Separatyzm ma na ogół bardzo solidny powód, tak jak np. wzmiankowani wyżej Irlandczycy, którym się zwyczajnie nie dziwię, gdyż mają rację. Belfast powinien być w Irlandii, bo zawsze był irlandzki.

(-) Daniel von Witt
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Daniel von Witt

Poprzednia strona

Powrót do Realna polityka