Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Mapa "Skąd pochodzą dzihadysci?"

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką

Re: Mapa "Skąd pochodzą dzihadysci?"

Postprzez leszcz 30 mar 2016, o 12:08

Daniel von Witt napisał(a):Generalnie: terroryści są tam, gdzie jest islam, bo szczerze wątpię, czy inne wyznania nazbierałyby 1% całkowitej puli terrorystów, więc ta mapa tylko manipuluje, bo dla laika może pokazywać, że no Belgowie Belgom zgotowali ten los, a Francuzi Francuzom, i to wewnętrzne sprawy. Jeszcze nikt dla Jezusa nie wysadził się w Warszawie, Moskwie czy Sydney przy okazji zabijając innych ludzi. Radykalni chrześcijanie dawali się zabić na arenach Cesarstwa Rzymskiego ku uciesze pogan. Radykalni muzułmanie odrąbują ludziom głowy. Gdybyśmy wzięli mapę świata i zaznaczyli na niej wszystkie aktualne konflikty zbrojne, zamachy terrorystyczne to jestem pewien, że ponad 90% z nich byłoby ulokowanych w świecie muzułmańskim lub z udziałem muzułmanów.

MEH!?
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Korona Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Rada Nauki

Postprzez RCA 30 mar 2016, o 12:29

Co za bzdury Pan wypisuje...
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Sclavinii i Hasselandu, suweren Teutonii, etc. etc.

Skontaktuj się z Księciem Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Korona Księstwa Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel von Witt 30 mar 2016, o 12:59

Proszę mi powiedzieć ile było ostatnio zamachów o religijnym podłożu, w których napastnikiem był chrześcijanin krzyczący o Jezusie przed swą samobójczą śmiercią? Proszę mi powiedzieć jaki jest stosunek liczby konfliktów zbrojnych bez udziału muzułmanów do tych z ich udziałem? Dlaczego w państwie osaczonym przez muzułmanów ze wszystkich stron i położonym w Palestynie żołnierze "profilaktycznie" nawet strzelają do muzułmańskich dzieci i czemu wybudowali mur na najważniejszych odcinkach swoich granic? Co jest takiego w świętych tekstach islamu, że po ich przeczytaniu ludzie chwytają za bomby i karabiny, i chcą zabijać siebie i innych? Dlaczego chrześcijanie czegoś podobnego nie czytają w swoich świętych tekstach? Może dlatego, że pierwsze święte teksty są przesycone wołaniem do nienawiści, a drugie nawoływaniem do miłości? Nie chcę mnożyć pytań, na które odpowiedzi są oczywiste i powszechnie weryfikowalne.

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt

Postprzez RCA 30 mar 2016, o 13:04

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Sclavinii i Hasselandu, suweren Teutonii, etc. etc.

Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel von Witt 30 mar 2016, o 13:11

A może jakiś Pański komentarz? Takie rzeczy sam umiem sobie znaleźć tylko jestem ciekaw co Pan na to powie? :)

W którym z tych miejsc doszło do ataku chrześcijanina wołającego Jezusa przed śmiercią? Chociaż jedno.

Edycja: czemu w Polsce nie ma zamachów, także o podłożu religijnym? :) Przecież chrześcijanie są tacy agresywni :lol:

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt

Postprzez RCA 30 mar 2016, o 13:17

Norwegia. Breivik. 77 ofiar.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk

Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel von Witt 30 mar 2016, o 13:34

RCA napisał(a):Norwegia. Breivik. 77 ofiar.

Według Pana on mordował dla Jezusa? Wyczytał w Nowym Testamencie, że musi zabijać, tak?

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt

Postprzez RCA 30 mar 2016, o 13:35

A to Pan poczytaj dla kogo. I kim Breivik jest.

PS. Jezus jest w Koranie.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk

Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel von Witt 30 mar 2016, o 13:44

RCA napisał(a):A to Pan poczytaj dla kogo. I kim Breivik jest.

To Pan podał jego przykład, więc mnie interesuje czy mordował z powodu Jezusa? Natomiast fakt, że Breivik ma chrześcijańskie korzenie, może ale nie musi mieć znaczenia, dlatego pytam czy wierzył on, że zaskarbi sobie tym miejsce w Niebie. Natomiast osoby atakujące ostatnio atakowały z powodu Allaha.
RCA napisał(a):PS. Jezus jest w Koranie.

A w Biblii Asztarte :) I co z tego wynika?

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt

Postprzez Michal_Feliks 31 mar 2016, o 01:45

Daniel von Witt napisał(a):A może jakiś Pański komentarz? Takie rzeczy sam umiem sobie znaleźć tylko jestem ciekaw co Pan na to powie? :)

W którym z tych miejsc doszło do ataku chrześcijanina wołającego Jezusa przed śmiercią? Chociaż jedno.

Edycja: czemu w Polsce nie ma zamachów, także o podłożu religijnym? :) Przecież chrześcijanie są tacy agresywni :lol:

(-) Daniel von Witt

Nie wiem dlaczego w Polsce nie ma zamachów. Nie wiem też dlaczego chrześcijanie irlandzcy i brytyjscy mordowali się ochoczo, także z użyciem zamachów bombowych skierowanych przeciw cywilom, jeszcze pod koniec lat osiemdziesiątych, a do dziś w Belfaście lepiej się ze swoim wyznaniem nie ujawniać. Albo po prostu nie jeździć w pewne rejony miasta.

Nie wiem dlaczego w latach 90 serbscy chrześcijanie wymordowali prawie 10 tysięcy muzułmanów w Srebrenicy, dlaczego bombardowali Sarajewo, nie wiem też dlaczego chrześcijanie amerykańscy bombardowali szpitale w Belgradzie. Nie mam pojęcia dlaczego chorwaccy biskupi błogosławili obozy koncentracyjne.

Nie mam również pojęcia skąd setki lat chrześcijańskiego terroru związanego z inkwizycją, wojen religijnych, które w imię Jezusa zdewastowały pół Europy, chrześcijańsko usprawiedliwianego niewolnictwa (polecam 'Ludową historię USA', właśnie wyszła po polsku), czy zagłady w imię krzyża i korony całych narodów na terenach kolonizowanych.

Generalnie mam problem ze zrozumieniem motywacji religijnych zbrodniarzy. Na szczęście ci, ktorzy są islamistami, odpowiadają za mniej więcej jeden procent zamachów na moim kontynencie (za Europolem). Tu główny problem zawsze mieliśmy ze skrajną prawicą, skrajną lewicą i - przede wszystkim - ruchami separatystycznymi.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Realna polityka