Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sondaż - na kogo zagłosujecie 13 października?

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką

Wybory do sejmu, na kogo zagłosujecie?

Ankieta wygasła 14 paź 2019, o 15:45

Prawo i Sprawiedliwość
6
24%
Konfederacja
5
20%
Koalicja Obywatelska
7
28%
PSL - Kukiz
1
4%
SLD
6
24%

Liczba głosów : 25

Re: Sondaż - na kogo zagłosujecie 13 października?

Postprzez Michal_Feliks 2 paź 2019, o 23:10

Jeśli "PSL-KUKIZ" to "Lewica". Nie ma takiego komitetu jak "PSL-Kukiz". Jest PSL, taaak. Wiec albo dajemy nazwy propagandowe "PSL-Koalicja Polska" i "Lewica", albo jak PKW przykazała - PSL i SLD.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Piotr III Łukasz 9 paź 2019, o 11:24

Badana grupa mało reprezentatywna, ale co tam, zagłosowałem
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Rada Ministrów
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii

Postprzez Adam Aleksander 9 paź 2019, o 17:54

Michal_Feliks napisał(a):Jeśli "PSL-KUKIZ" to "Lewica". Nie ma takiego komitetu jak "PSL-Kukiz". Jest PSL, taaak. Wiec albo dajemy nazwy propagandowe "PSL-Koalicja Polska" i "Lewica", albo jak PKW przykazała - PSL i SLD.

Mam na myśli TZW Koalicje Polską chyba zarejestrowaną jako PSL lecz potocznie się mówi PSL-Kukiz
(~) Adam Aleksander
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Santi Vilarte 9 paź 2019, o 18:01

Kiepski wybór, jeśli moje poglądy są rozbite między postulaty różnych partii. Powinna być kategoria "przeciw wszystkim", żeby odróżnić tych, którzy nie akceptują żadnego z programów od tych, którzy zwyczajnie popełnią błąd przy wypełnianiu i policzą ich jako głosy nieważne. Na pewno nie zagłosuję na Lewicę, nie chcę tu drugiej Grecji/Wenezueli, ale co do reszty, nie wiem.
Santiago Vilarte
Marszałek i poseł na Sejm
Minister Edukacji i Nauki
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Instytut Edukacji Sarmackiej
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Andronik 9 paź 2019, o 18:11

SYRIZA do reszty zrujnowała Grecję. To prawda. W ostatnich wyborach Nowa Demokracja poradziła sobie lepiej niż zwykle, co mnie cieszy.
/—/ Andronik, Konsul Sclavinii

Zmęczony dekadencją liberalizmu?
Dołącz do Purpurowej Krucjaty.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AJ Piastowski 9 paź 2019, o 21:46

Santi Vilarte napisał(a):Na pewno nie zagłosuję na Lewicę, nie chcę tu drugiej Grecji/Wenezueli, ale co do reszty, nie wiem.

Błędne rozumowanie, gdyż potrzebny jest jak najbardziej balans w naszym Sejmie, a tylko lewica go zapewnia będąc ideowo tak różna od PiS, którą uważam za skrajną prawicę, poprzez KO (PO i Nowoczesna to przecie centro prawica, wyjątkiem są Zieloni, którzy tam nie pasują). Ludowcy byliby OK, gdyby nie dziwny manewr z Kukizem, którego nie rozumiem. Konfederacja to już w ogóle brak słów, ale mam nadzieję, że urwą 4,99% głosów.

Poza tym broniąc lewej strony, jedyna opcja jeśli ktoś marzy o zerwaniu konkordatu z klechami, stając się w końcu świeckim, a nie kościelnym państwem. Czego żadna inna partia nie zrobi, bo nie ma jaj. Małostkowe jest obrzucenie lewicy hasłem, że zrobią nam tu drugą Grecję czy Wenezuelę, nie przesadzajmy i nie szufladkujmy. Prawda jest taka, że PiS wabi kolejnymi obietnicami typu 500+, ale gorsze, że KO podąża tym samym tokiem rozumowania i prześciga ich w tej licytacji - więc nie jestem pewien kto zrobi nam tu pierwszy drugą Grecję, czy Wenezuelę.
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Piotr III Łukasz 9 paź 2019, o 22:03

Santi Vilarte napisał(a):Na pewno nie zagłosuję na Lewicę, nie chcę tu drugiej Grecji/Wenezueli,

Odnoszę wrażenie, że w tę stronę pcha nas raczej PiS.
Lewica, przy czym mam tu na myśli SLD, w latach 93-97 i 2001-2005 radziła sobie całkiem nieźle.
Co ciekawe, w wyborach w 1997 zdobyła więcej głosów niż w 1993, no ale AWS-UW się skonsolidowało i wzięło więcej. Szkoda.
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Książę Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii

Postprzez Michal_Feliks 9 paź 2019, o 22:39

Adam Aleksander napisał(a):
Michal_Feliks napisał(a):Jeśli "PSL-KUKIZ" to "Lewica". Nie ma takiego komitetu jak "PSL-Kukiz". Jest PSL, taaak. Wiec albo dajemy nazwy propagandowe "PSL-Koalicja Polska" i "Lewica", albo jak PKW przykazała - PSL i SLD.

Mam na myśli TZW Koalicje Polską chyba zarejestrowaną jako PSL lecz potocznie się mówi PSL-Kukiz

No rozumiem, ale na KW SLD potocznie sie mowi "Lewica". Stad moj apel o konsekwencje.
emeryt
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Michal_Feliks 9 paź 2019, o 22:39

Santi Vilarte napisał(a):
Kiepski wybór, jeśli moje poglądy są rozbite między postulaty różnych partii. Powinna być kategoria "przeciw wszystkim", żeby odróżnić tych, którzy nie akceptują żadnego z programów od tych, którzy zwyczajnie popełnią błąd przy wypełnianiu i policzą ich jako głosy nieważne. Na pewno nie zagłosuję na Lewicę, nie chcę tu drugiej Grecji/Wenezueli, ale co do reszty, nie wiem.

Lewica tez nie chce :)
emeryt
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Michal_Feliks 9 paź 2019, o 22:41

Santi Vilarte napisał(a):

A pytanie jest proste, na kogo zaglosujesz. Mozesz miec rozbite poglady miedzy rozne partie (BTW chyba wszyscy tak maja, lacznie z dzialaczami tych partii/komitetow, zapewniam ze Leszek Miller i Adrian Zandberg maja wybitnie rozne poglady, podobnie Ziobro i Gowin), ale krzyzyk do postawienia masz tylko jeden - i o ile nie oddasz waznego glosu wybierzesz jedna z partii.
emeryt
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Realna polityka