Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Dom Statystyk Camelon

W tym dziale rozmawiamy na wszystkie tematy związane z gospodarką

Re: Dom Statystyk Camelon

Postprzez Hugo 4 sie 2011, o 11:39

kaxiu napisał(a):A ja mam wrażenie, że alkohol jest ogólnie na tyle tani, że cena nie odgrywa pierwszorzędnej roli w wyborze karczmy. Starczy spojrzeć na efekty tzw. teutońskiej promocji - piwo jest za darmo, a i tak duża część kupuje gdzie indziej.

No dla mnie ma znaczenie - tym bardziej, że zauważyłem, iż pańska karczma ma najtańszy trunek na 100% ;) Cóż, to nie alkohol, ale wybrzydzał nie będę ;)
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez kaxiu 4 sie 2011, o 12:48

Hugo napisał(a):Cóż, to nie alkohol, ale wybrzydzał nie będę ;)

W ofercie mam również wyśmienity alkohol dający 100% szczęścia, który to gorąco polecam ;).
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez Irmi 4 sie 2011, o 12:49

kaxiu napisał(a):
Hugo napisał(a):Cóż, to nie alkohol, ale wybrzydzał nie będę ;)

W ofercie mam również wyśmienity alkohol dający 100% szczęścia, który to gorąco polecam ;).

Dokładnie, zgadzam sie z moim teściem. Mamy alkohol, który jest wyśmienity i po tym Pan będzie się czuł znakomicie :D gorąco polecam.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Camel 11 sie 2011, o 00:04

I kolejny zestaw. Komentarz dodam jakoś po południu teraz nie mam głowy...
Załączniki

1-10.08.11.doc
(74.5 KiB) Pobrane 23 razy
Zyriusz - RADOŚĆ TWORZENIA
"Złota Wolność" kobieta system

Minister Finansów Starosarmacji
Hrabia Szafranowego Targu
Jan "Camel" Magov-Zaorski

Postprzez kaxiu 11 sie 2011, o 10:46

Ale mnie tam nurtuje jedna rzecz, mianowicie "Ranking Bilansu" - bilans stanowi pojęcie księgowe i zawsze musi być równy 0, jeżeli nie jest to znaczy, że w księgach rachunkowych jest błąd. Także chyba użyto tam niewłaściwego słowa.
Wojciech Hergemon

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez Camel 11 sie 2011, o 13:02

kaxiu napisał(a):Ale mnie tam nurtuje jedna rzecz, mianowicie "Ranking Bilansu" - bilans stanowi pojęcie księgowe i zawsze musi być równy 0, jeżeli nie jest to znaczy, że w księgach rachunkowych jest błąd. Także chyba użyto tam niewłaściwego słowa.

Mam Pan całkowitą racje w realnej księgowaniu powinno być tak, że aktywa równa się pasywa czyli bilans jest równy zero. Co to rankingu faktyczne zastanawiałem się jakiego pojęcia użyć czy saldo czy bilans. Użyłem bilans aby każdy mniej wykształcony w tym kierunku mógł zrozumieć co ten ranking pokazuje. Co to komentarza to proście o jeszcze chwile cierpliwości mam sporo roboty w domu. Myślę, że najpóźniej komentarz pojawi się o 21

Postprzez kaxiu 11 sie 2011, o 15:22

Jeszcze dwie uwagi ;):

a) I. b) Ranking z Inwestycji - byłby znacznie bardziej miarodajny, gdyby uwzględniać w nim tylko koszt dobudowanych sztolni, a nie również koszt odbudowania szybu po wydobyciu (tymbardziej, że to nie jest inwestycja).
b) II a) - powinno tam być chyba przychodów, a nie dochodów ;).

Poza tym super rzecz, szczególnie wykresy - bo jak rozumiem będą one sukcesywnie rozwijane przy każdym kolejnym zestawieniu. A wykresy z definicji są fajne.

Myśle, że warto by też było kolejne zestawienia ogłaszać nie tylko na forum, ale również w systemie ZW jako aktualność DS Camelon - zawsze to jakiś tysiak z tantiem.
Wojciech Hergemon

Królestwo Teutonii

Postprzez Camel 11 sie 2011, o 15:48

kaxiu napisał(a):Jeszcze dwie uwagi ;):

a) I. b) Ranking z Inwestycji - byłby znacznie bardziej miarodajny, gdyby uwzględniać w nim tylko koszt dobudowanych sztolni, a nie również koszt odbudowania szybu po wydobyciu (tymbardziej, że to nie jest inwestycja).
b) II a) - powinno tam być chyba przychodów, a nie dochodów ;).

Poza tym super rzecz, szczególnie wykresy - bo jak rozumiem będą one sukcesywnie rozwijane przy każdym kolejnym zestawieniu. A wykresy z definicji są fajne.

Myśle, że warto by też było kolejne zestawienia ogłaszać nie tylko na forum, ale również w systemie ZW jako aktualność DS Camelon - zawsze to jakiś tysiak z tantiem.

Tylko jak wykres wrzucić do ZW. Co wykresów tak będą one sukcesywnie rozwijanie. A przychód a dochód to nie jedno i to samo? Co to inwestycji moim zdaniem odbudowa też jest inwestycją ponieważ inwestuje się w konkurencyjnie miejsce w top5 w systemie czym wyższa lokata tym więcej możliwości wyboru surowca.

Postprzez kaxiu 11 sie 2011, o 16:02

Camel napisał(a):A przychód a dochód to nie jedno i to samo?

Nie, przychód to cały wpływ z jakiegoś tytułu, natomiast dochód to przychód odjąć koszty jego uzyskania. Zazwyczaj dochód stanowi podstawę opodatkowania.
Camel napisał(a):Co to inwestycji moim zdaniem odbudowa też jest inwestycją ponieważ inwestuje się w konkurencyjnie miejsce w top5 w systemie czym wyższa lokata tym więcej możliwości wyboru surowca.

Definicyjnie przyjmuje się zazwyczaj, że inwestycja ma na celu dalszy rozwój, natomiast w tym wypadku jest to utrzymywanie status quo. Natomiast co do języka potocznego - owszem pojęcie inwestycji jest dosyć szerokie. Także co do inwestycji masz poniekąd rację.
Wojciech Hergemon

Królestwo Teutonii

Postprzez Camel 11 sie 2011, o 17:16

kaxiu napisał(a):
Camel napisał(a):A przychód a dochód to nie jedno i to samo?

Nie, przychód to cały wpływ z jakiegoś tytułu, natomiast dochód to przychód odjąć koszty jego uzyskania. Zazwyczaj dochód stanowi podstawę opodatkowania.

Ooo... no prawie do samo. Subtelna różnica.
kaxiu napisał(a):
Camel napisał(a):Co to inwestycji moim zdaniem odbudowa też jest inwestycją ponieważ inwestuje się w konkurencyjnie miejsce w top5 w systemie czym wyższa lokata tym więcej możliwości wyboru surowca.

Definicyjnie przyjmuje się zazwyczaj, że inwestycja ma na celu dalszy rozwój, natomiast w tym wypadku jest to utrzymywanie status quo. Natomiast co do języka potocznego - owszem pojęcie inwestycji jest dosyć szerokie. Także co do inwestycji masz poniekąd rację.

Tutaj masz rację ale teraz trzeba by wszystko odnowa liczyć a mi szczere mówiąc nie chce poprawiać.

P.S.
Czym się zajmujesz w realu? Pracujesz jako księgowi czy może studiujesz ekonomie czy księgowość?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka