Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Pytanio-propozycja inwestycyjna

W tym dziale rozmawiamy na wszystkie tematy związane z gospodarką

Pytanio-propozycja inwestycyjna

Postprzez RCA 19 lis 2017, o 17:50

Drodzy,

los zechciał, że dysponuję wolnym 1,6 mln libertów, które chciałbym w 100% przeznaczyć na powstanie i rozwój jakiejś inicjatywy gospodarczej, która rozruszałaby skostniałych mieszkańców naszego kraju. Chciałbym, oprócz poświęcenia na to mych pieniędzy, brać udział w ustalaniu zakresu oferowanej przez system zabawy. Nie chcę poddawać założeń tegoż pod publiczną dyskusję bo ten w ten sposób nigdy nie powstanie — są takie obszary naszej działalności, którym najlepiej służy dwu-trzy-czterostronne porozumienie, nie zaś publiczna debata dwudziestu mniej lub bardziej zainteresowanych, sprzecznych ze sobą, osób.

Stawiam sprawę uczciwie i jasno. Żadnych ukrytych haczyków. Mam 1,6 mln. Jestem w stanie w 100% je poświęcić. Jestem w stanie zaprosić do spółki jedną-dwie osoby, które dysponują nie mniej niż 0,5 mln libertów lub kontaktami do potencjalnych wykonawców lub jakimś genialnym pomysłem na system.

Chcę wyjść oddolnie z tematem. Wiem, że dziś libert mało znaczy i wydawać się może, że kasa ta nic nie jest warta. Uważam, że po pierwsze wraz z uruchomieniem systemu znaczyć może znacznie więcej, a sama wartość tego pieniądza jest taka, jaki odzew na moją propozycję będzie.

W związku z czym poszukuję:
  • 1-2 wykonawców, którzy podejmą się zakodowania pomysłów, które w gronie (ich wliczając) spółki powstaną — od razu zaznaczę, że technologia jest mi obojętna. Czy to będzie JavaScript, czy PHP czyste, czy jakiś język inny to jest wtórne. Zależy mi na tym by to działało, było rozwijalne i dawało fun;
  • 1-2 współinwestorów (przy czym jako inwestycję postrzegam kasę, lub know-how, lub pomysły, lub kontakty)
Jestem też w stanie dokładać do projektu do kwoty w sumie 2 mln libertów (czyli jeszcze 400 000 libertów), w perspektywie kolejnych 4-6 miesięcy.

Zapraszam do dyskusji i kontaktu.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Pytanio-propozycja inwestycyjna

Postprzez kaxiu 20 lis 2017, o 10:17

Problem w tym, że kasę na system to ma wiele osób, ale nikt nie ma czasu go robić ;).
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez RCA 20 lis 2017, o 10:31

kaxiu napisał(a):Problem w tym, że kasę na system to ma wiele osób, ale nikt nie ma czasu go robić ;).

Takiej kasy chyba jednak nie. No i czas jest pojęciem względnym. Ja nie oczekuję, że on powstanie w tydzień/dwa. Nie określam żadnego terminu. Po prostu szukam osób, które w ogóle są tematem zainteresowane i póki co odnoszę wrażenie, że nie ma takowych ;)
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji

Postprzez piwniczak 20 lis 2017, o 10:46

Ja jestem żywo zainteresowany, choć bardziej odgórnie,no i sam mam więcej libertów.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez RCA 20 lis 2017, o 11:06

christosza napisał(a):Ja jestem żywo zainteresowany, choć bardziej odgórnie, [...]

Proszę rozwinąć diuku! Zainteresowany współpracą/pomocą? W jakim sensie odgórnie? :)

christosza napisał(a):[...] no i sam mam więcej libertów.

Na zwolnionej z podatków instytucji się nie liczy :P
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji

Postprzez kaxiu 20 lis 2017, o 19:09

RCA napisał(a):Takiej kasy chyba jednak nie. No i czas jest pojęciem względnym. Ja nie oczekuję, że on powstanie w tydzień/dwa. Nie określam żadnego terminu. Po prostu szukam osób, które w ogóle są tematem zainteresowane i póki co odnoszę wrażenie, że nie ma takowych ;)

GPW, co nie jest tajemnicą, dysponuje znacznymi środkami. I od dawna snujemy u siebie wewnątrz rozważania, że można by zrobić świetny SG, ale czasu nikt nie ma :(.

Poza tym, nawet jakby nie było żadnych środków - jest proste rozwiązanie z zakresu ekonomii. W ramach SG tworzy się własną "walutę" (złoto, kryształ itd.), robi się jego zmienną ilość i wprowadza kurs -> (ilość "waluty)/(liberty na koncie inicjatywy).

Przy czym, biorąc pod uwagę zmienne otoczenie prawne w KS - takie rozwiązanie wprowadziłbym niezależnie od wysokości waluty wyjściowej (zakładając, że tworzyłbym kompletny system, a nie fragmentaryczną inicjatywę jak GPW).

Tak czy siak kibicuję, i jak się znajdą chętni - w razie potrzeby służę radą.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez Marek 20 lis 2017, o 19:48

Niestety chwilowo nic nie mam :D
(-) Marek diuk Chojnacki (A7718)

Postprzez RCA 21 lis 2017, o 08:37

Dobrze, to może w dwóch słowach krótko rozpisany plan co bym widział na początek.

etap 1) powstaje ogólnosarmacki system zakupu działek w miastach (tak systemowych, jak i narracyjnych) czy poza miastami — tu z opcją ustalenia ile działek na danym terenie jest, automatyzacji ich numeracji, itd.;

etap 2) na terenach powstaje warstwa określająca zasoby na niej ukryte (ukryte pozostają do czasu przeprowadzenia badań geologicznych — te są prowadzone "na klik" za odpowiednią kasę i tyle. Maksymalne uproszczenie) — ropa+gaz (w występują razem, w różnych proporcjach), żelazo, węgiel, metale szlachetne (ogólnie, bez rozbijania na złoto, srebro itp.), żwir/piasek, glina, uran. I ogólnie wydaje mi się, że to tyle, więcej nie trzeba. Dodatkowo powstaje warstwa określająca zasoby na niej odkryte takie jak drewno, woda (i tu tylko zastrzeżenie, że może być tak, że będzie np. coś ukryte na działce z lasem/wodą, wtedy założenie, że jeśli zaczniemy wydobywać to co ukryte to niszczymy to co odkryte);

etap 3) powstaje system budowlano-remontowy — możliwość stawiania budynków (dosłownie kilka jedynie opcji, bez zbytniego rozbijania na szczegóły), ich rozwoju (różne poziomy, na klik, zwiększające możliwości) i remontu (budynki się psują/zużywają, model analogiczny jak w miastach poziom industrializacji); początkowo funkcjonują również Magazyny Sarmackie, które oferują niezbędne elementy na start (to co niezbędne do budowy);

etap 4 powstaje system produkcyjny — mając budynki możemy w nich produkować i wytwarzać - do ustalenia co i w jakim łańcuchu (nie za długim, bez zbytniej komplikacji); Magazyny Sarmackie oferują jedynie to co nie jest produkowane i wydobywane.

I co bardzo ważne — nie określam czasu powstania poszczególnych etapów. Nic na siłę. Chciałbym po prostu by to się zaczęło dziać. Każdy z etapów jest uruchamiany i udostępniany po powstaniu. Działki można kupować wcześniej, początkowo tyle, potem dalej itd.

Całość systemów chciałbym by była tak projektowana, że o ile oczywiście będzie dedykowana Sarmacji to by była łatwa możliwość portu systemu na inny kraj i powiązanie transakcjami (na styku możliwość ustalenia różnych walut i kursu ich wymiany). Dodatkowo by była możliwość prostego dołączania modułów, które ewentualnie z czasem by były pisane i rozwijały by cały system.

Moja idee fix to zbudowanie systemu, który mógłby być rozciągnięty na wszystkie zainteresowane kraje i łatwo modyfikowalny na portach pod kątem prawodawstwa lokalnego (cła itp.). Zero polityki, zero przymusu, czysta zabawa.

Sam programować nie umiem ;( ale umiem sobie to wyobrazić, mam jakiś zarys (j.w.) tego w głowie, jestem otwarty na rozmowę, zmiany i modyfikacje. Pomogę w testach, pomogę w promocji, pomogę co się da. Ale potrzebuję chętnych do oddolnego napisania i uruchomienia. Niestety z racji takiego nie innego stanu w jakim są mikronacje nie gwarantuję sukcesu, choć bardzo o niego będę walczył. Jestem zdeterminowany. Dopuszczam i pożądam współpracy z programistami nie tylko z Sarmacji ale i z innych krajów. Bez kłótni, bez uciekania się do wycieczek personalnych. Projekt-wyzwanie. Dla nas wszystkich.

Zapraszam.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji

Postprzez piwniczak 21 lis 2017, o 08:55

Tak zasadniczo to w odniesieniu do tego, co pisałem wcześniej w jakimś innym wątku, etap 1 to ja już piszę.

Może sobie pozwolę opisać co planuję, ale to jakoś na dniach.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez RCA 21 lis 2017, o 09:04

christosza napisał(a):Tak zasadniczo to w odniesieniu do tego, co pisałem wcześniej w jakimś innym wątku, etap 1 to ja już piszę. Może sobie pozwolę opisać co planuję, ale to jakoś na dniach.

Byłoby super. A może połączyć siły, w modelu jak opisałem na przykład, i wspólnie sobie pomagać/nakręcać się do działania? Zysk z tego taki, że motywujemy się, testujemy i działamy. Mamy jakiś plan, jakąś motywację.

Nie narzucam się. Chcę jednak by faktycznie coś się działo. Możemy się spierać czy SG powinien być, czy musi być obowiązkowy, i jak ma wyglądać, ale wtedy on nigdy nie powstanie. Ja proponuję by go po prostu zrobić na tyle na ile programista czuje i chce. Od mojej strony dorzucam jakieś tam wyobrażenie i doświadczenie z innych SG, wstawanie przed 6 i w ogóle ;) Chcę działać. Nie chcę narzucać.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji

Następna strona

Powrót do Gospodarka