Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Karczma - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

W tym dziale rozmawiamy na wszystkie tematy związane z gospodarką

Karczma - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Postprzez Hugo 27 paź 2017, o 12:44

Jako, że klikam w Karczmę codziennie, to obserwuję także innych grających. I wydaje mi się, że nie każdy w to gra. Jedni zaczęli i nie kontynuują, a inni nawet nie mają Ogrodu.

A przecież to doskonałe źródło zarobku. Można rzec, że swego rodzaju podwaliny systemu gospodarczego. Jeśli ktoś regularnie obsiewa swoje działki (5) Winogronami (190lt/działkę), podlewa (1lt/działkę; choć głupio przyznać - nie wiem, nie pamiętam już co podlewanie zmienia, bo czas do zbioru się nie skraca), zbiera i sprzedaje (550lt z działki z Winogronami), to może dziennie uzyskać 1570 lt, tygodniowo prawie 11k, miesięcznie od prawie 44k (luty) do ponad 48,5k (31 dni), a w roku to jest ponad 570k. Prościej chyba tyle się nie da zarobić. I to bez żadnego ryzyka.

I pierwsze dwa moje pytania - czy wszyscy wiecie o tej aplikacji? Korzystacie z niej?

A druga sprawa może wydać się wręcz kontrowersyjna. Dla Zarządców miast, dla Włodarzy Samorządów, dla Rady Ministrów i wreszcie dla NIA. Chciałem prosić przede wszystkim właśnie te osoby o zastanowienie się czy nie można by zastąpić zakupu zupy żywieniem się właśnie w Karczmie? Oczywiście w takiej formie, jak jest to teraz, z pewnością nie będzie na to zgody, ponieważ miasta, Samorządy i RM tylko by na tym straciły. Ale gdyby przenieść mechanizmy finansowe funkcjonujące w przypadku zakupu zupy (podatki dla miasta, Samorządów, RM), czy wówczas nie byłoby to atrakcyjniejsze? Choćby ten wpływ z obsiewu i podlewania mógłby własnie być dzielony na miasto, Samorząd i RM. I/lub sprzedaż mogłaby być opodatkowana. Fakt, spadłby trochę zarobek dla osób korzystających, ale nie przesadzajmy. No ale nie wspomniałem o NIA - a przecież tutaj by dla nich byłoby zapewne trochę praca, więc też prosiłbym o wypowiedź.

Możecie się ze mną zgadzać lub nie, ale uważam, że w Karczmie jest potencjał na podniesienie atrakcyjności Sarmacji. Wymóg żywienia w Karczmie z pewnością sprawi, że więcej osób zajrzy do Ogrodu i może go obsieje. Nie twierdzę, że wszyscy, ale z pewnością zwiększy się prawdopodobieństwo, że to zrobią. Tylko to musi być powszechne i bez alternatywy. Ewentualnie jeśli alternatywa, to na podobnej zasadzie.

Nie chcę rozmawiać z każdym z osobna na priv, bo wydaje mi się, że właśnie na takim postępowaniu (omawianie zbyt wielu rzeczy indywidualnie) też nasza aktywność w pewien sposób traci.

P.S.
A jeszcze Ogrodnicy mogą sobie pomagać - podlewając ogrody innych (za darmo!) i w ten sposób trochę skracając czas pozostający do zbiorów :)
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior
Królestwo Teutonii
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary

Re: Karczma - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Postprzez Yennefer 27 paź 2017, o 17:53

WKM, podlewanie ogrodu daje większy plon i bodajże 10% z całości. Co do zmian, to jak już mówiłam, system zdrowia zostawić w połączeniu z karczma, wprowadzić za to system wynajmu mieszkań, gdzie prowincja będzie mogła na tym zarabiać razem z RM. Sądzę, że będzie to bardzo korzystne dla każdego.
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hugo 27 paź 2017, o 17:59

Yennefer napisał(a):WKM, podlewanie ogrodu daje większy plon i bodajże 10% z całości.

A dziękuję za wyjaśnienie
Yennefer napisał(a):Co do zmian, to jak już mówiłam, system zdrowia zostawić w połączeniu z karczma, wprowadzić za to system wynajmu mieszkań, gdzie prowincja będzie mogła na tym zarabiać razem z RM. Sądzę, że będzie to bardzo korzystne dla każdego.

Cieszę się, że ma Hrabina takie dalekosiężne plany. Może warto w kolejnym etapie to wprowadzić. Pierwszym krokiem musiałoby być upowszechnienie Karczmy i zastąpienie nią zupy.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Ludwik Tomović 27 paź 2017, o 18:10

Niestety, zawsze jak się mam za to zabrać, to zapominam.. :/
/-/
Ludwik Tomović
Pierwszy Zastępca Prezydenta Trizondalu
Arcyksiążę Trilandu
Prezydent Federacji Slawonii
Burmistrz San Silvestro
Trener NK Spartak Njitica i NK Teplice
Były Naczelnik Krasnegostoku
Były trener FC San Silvestro, LKS Krasnystok i Wielonarodowej Kadry Sclavinii

Postprzez Hugo 27 paź 2017, o 18:11

Ludwik Tomović napisał(a):Niestety, zawsze jak się mam za to zabrać, to zapominam.. :/

A opłaca się pamiętać ;)
Może jakiś przypominacz? Ręczny, automatyczny...?
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior
Królestwo Teutonii
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AG617 27 paź 2017, o 18:15

Tak. Ale taki, że za nie posianie w ciągu doby grozi odebranie 100Lt, i żeby o tym informować.
AG617
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hewret Monderski 27 paź 2017, o 18:16

A ja tam się bawię i jest fajnie. :D
Obrazek
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości

Postprzez Ludwik Tomović 27 paź 2017, o 18:42

Hugo napisał(a):
Ludwik Tomović napisał(a):Niestety, zawsze jak się mam za to zabrać, to zapominam.. :/

A opłaca się pamiętać ;)
Może jakiś przypominacz? Ręczny, automatyczny...?

Niestety, póki co mogę zbierać tylko kartofle i marchew :/
A przypomnienie chyba ustawie w teflonie :P
/-/
Ludwik Tomović
Pierwszy Zastępca Prezydenta Trizondalu
Arcyksiążę Trilandu
Prezydent Federacji Slawonii
Burmistrz San Silvestro
Trener NK Spartak Njitica i NK Teplice
Były Naczelnik Krasnegostoku
Były trener FC San Silvestro, LKS Krasnystok i Wielonarodowej Kadry Sclavinii

Postprzez Laurencjusz 27 paź 2017, o 23:18

Wasza Książęca Mość!
Szanowni!

Gdyby przenieść mechanizmy finansowe funkcjonujące w przypadku zakupu zupy (podatki dla miasta, Samorządów, RM) to mogło by wyjść ciekawie. Podoba mi się pomysł np. wpływów z obsiewu i podlewania, który mógłby właśnie być dzielony na miasto, Samorząd i RM, a sprzedaż mogłaby być opodatkowana lub nie opodatkowana. Sprawdził bym obie opcje.

Jeśli NIA da radę to by można było spróbować.

Fare Aryon!

(—) Laurencjusz diuk MaHi at Atera
Wicekról Baridasu
Rada Ministrów
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Grimknur 28 paź 2017, o 01:09

Ja sobie czasami klikam, ale to głównie za sprawą przypadku, bo zazwyczaj po prostu nie mam czasu, zapominam, no i mogę sadzić chyba tylko ziemniory czy coś. Odnośnie samego interfejsu, nie wiem czy u wszystkich czy tylko u mnie strona lata jak posrana i nijak nie idzie ogarnąć co już kliknięte, a co nie?
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek
Korona Księstwa Sarmacji

Następna strona

Powrót do Gospodarka