Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sprawozdanie budżetowe — lipiec 2017

W tym dziale rozmawiamy na wszystkie tematy związane z gospodarką

Sprawozdanie budżetowe — lipiec 2017

Postprzez Konrad Friedman 6 sie 2017, o 17:58

Szanowni Państwo,

przedstawiam sprawozdanie budżetowe z obsługi finansów publicznych przez Radę Ministrów za lipiec 2017 roku.

1. Wynagrodzenia funkcjonariuszy publicznych

Wynagrodzenia zbiorczo:

1. Konrad J. Arped-Friedman — 12 100 Ⱡ
  2. Laurencjusz Ma Hi at Atera — 11 100 Ⱡ
  3. Kristian Arped — 7 100 Ⱡ
  4. Krzysztof Czuguł-Chan — 6 200 Ⱡ
  5. Tymoteusz von Hohenzollern — 3 100 Ⱡ
  6. Jihymed Niezyd — 3 100 Ⱡ
  7. Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło — 3 100 Ⱡ
  8. Robert von Thorn — 1 700 Ⱡ
  9. Mikołaj Torped — 700 Ⱡ
    -------------------------------------
  10. Sejm Wielki — 170 000,00 Ⱡ
  11. Trybunał Koronny — 50 000,00 Ⱡ
  12. Prefektura Generalna — 20 000,00 Ⱡ

2. Wsparcie budżetu Dworu Książęcego oraz Książęcych Sił Zbrojnych

Na podstawie art. 8. Ustawy o finansach publicznych, Rada Ministrów postanowiła:

1. w związku ze stanem rachunku bankowego Dworu Książęcego, wynoszącego ponad milion libertów, nie wspierać wspomnianego rachunku;
  2. wesprzeć rachunek Książęcych Sił Zbrojnych kwotą 30 000 Ⱡ.

3. Subwencje samorządowe

Na podstawie art. 8a. ust. 5. Ustawy o finansach publicznych, w związku z niespełnieniem wymagań dotyczących wypłaty funduszy przez Rząd, subwencji samorządowych nie przyznano.

4. Wsparcie dla agencji prasowych

Na podstawie art. 12. Ustawy o finansach publicznych, dokonano następujących wypłat dla agencji prasowych:

1. Sarmacka Liga Piłkarska (16 artykułów, 221 serc, 22 500 Ⱡ)
  2. Gazeta Teutońska (11 artykułów, 184 serc, 21 000 Ⱡ)
  3. Niezależna Agencja Mediów (4 artykułów, 40 serc, 10 500 Ⱡ)
  4. Ostatni Bastion Teutonizmu (3 artykułów, 39 serc, 10 500 Ⱡ)
  5. piSMOK (1 artykułów, 24 serc, 7 500 Ⱡ)
  6. Almersko-Złotogrodzki Uniwersytet Lingwistyczny (1 artykułów, 18 serc, 7 500 Ⱡ)
  7. Puls Sarmatów (1 artykułów, 17 serc, 7 500 Ⱡ)
  8. RCA Consulting (1 artykułów, 14 serc, 6 000 Ⱡ)
  9. Trybuna Diuków (1 artykułów, 13 serc, 6 000 Ⱡ)
  10. Chata zielarki (1 artykułów, 13 serc, 6 000 Ⱡ)
  11. Nakielnica (1 artykułów, 11 serc, 6 000 Ⱡ)
/—/ Konrad J. v-hr. Arped-Friedman
Kanclerz, Wicemarszałek Sejmu, Przewodniczący Rady Królestwa Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Instytut Edukacji Sarmackiej
Królestwo Baridasu
Naczelna Izba Architektury

Re: Sprawozdanie budżetowe — lipiec 2017

Postprzez Camel 21 sie 2017, o 22:03

Fajne mam wydatki a gdzie jest wykaz przychodu do budżetu??
Zyriusz - RADOŚĆ TWORZENIA
"Złota Wolność" kobieta system

Minister Finansów Starosarmacji
Hrabia Szafranowego Targu
Jan "Camel" Magov-Zaorski
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Konrad Friedman 21 sie 2017, o 22:13

Nie ma.
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu

Postprzez Camel 21 sie 2017, o 22:22

Jak nie ma jak są?? a to co to? http://prntscr.com/gbd6wi albo to? http://prntscr.com/gbd80u

Postprzez Konrad Friedman 21 sie 2017, o 23:04

Nie ma, w sensie nie ma w sprawozdaniu.

Nie ma najmniejszego sensu bawić się w takie rzeczy. Na początku jeszcze poprzedniej kadencji zrobiłem pełną tabelę z przychodami i rozchodami, zmianami stanów rachunków, deficytem bądź nadwyżką i inny tego typu rzeczami.

Jednak jest to gra niewarta świeczki. Po pierwsze dlatego, że nie ma za bardzo czego analizować i sprawdzać, skoro wydatki i przychody są praktycznie takie same i co miesiąc jest to różnica kilku procent. Drugi powód, ważniejszy — nie ma tego nawet dla kogo robić.

Już nawet teraz tego śmiesznego sprawozdania nikt nie czyta (arkusz z pensjami pobrany 2 razy — z czego 1 raz to ja), więc cały miesiąc analizowania budżetu, wypełniania tabelki, pobieranie csv z rekordami i opracowywanie tego w arkuszach kalkulacyjnych i PDFach, żeby nikt tego nie czytał (i żeby jedno sprawozdanie od drugiego różniło się kwotami paru tysięcy libertów), to sztuka dla sztuki. Odpowiem najbardziej szczerze jak się da — właśnie dlatego nie chce mi się tego robić.

Stan RM i podległych mu jednostek jest jawny. Jedyne co nas powinno interesować ponad właśnie to, to ile kto dostał kasy za swoją robotę — żeby nie było okazji do nadużyć. Inne wydatki są na bieżąco ukazywane publicznie, bo jak RM daje kasę ponadto co wynika bezpośrednio z mechaniki DSG, opatrzone jest wątkiem na FC i/lub aktami w DP.

Nawet jak brali po 5 milionów na AZUL rok temu, to musieli to przez wniosek do RM i jawny wątek na FC przemaglować. To + sprawozdania na obecnym poziomie, to dostateczne narzędzie kontroli budżetowej. A to tym bardziej, że nawet to mało osób śledzi. Warto też zwrócić uwagę, że i takie sprawozdania w obecnej postaci, to jedynie dobra wola Kanclerza, bo nie jest to wymagane prawem.

Mogę natomiast dla chętnych przedstawić wyciąg z 60 dni z konta RM lub innego rachunku podlegającego Rządowi. Wtedy każdy może samodzielnie sprawdzić co się dzieje z państwową kasą. Ale za nic w świecie nie będę poświęcał czasu żeby to opracować i opisać, co uzasadniłem wyżej.

Jak już jest potrzeba przeanalizowania czegoś, to robi się to z potrzeby chwili. Np zmieniamy cenę ćwirka — pobieramy arkusz z danymi i porównujemy wpływy przed zmianą i po niej. Inne tego typu opracowania, niewynikające z doraźnej potrzeby, nie mają najmniejszego sensu.

EDIT:

A jak jest Pan jednak budżetowym świrem, który lubuje się w tego typu rzeczach, to zapraszam na stanowisko Ministra Skarbu. Jest wakat, można się pobawić z tymi bzdurami.
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu

Postprzez Camel 22 sie 2017, o 10:06

Panie Kanclerzu, bardzo dziękuję za tak obszernie wyjaśnienie. Jak Pan słuszne zauważył jestem trochę świrem budżetowym przyczyniło się to wieloletnią, z tego co pamiętam dwu letnią, kadencją KLFiG(Komisarz ludowy ds. Finansów i Gospodarki) w MW odpowiednik w KS to MF(Minister ds. Finansów). Więc stanowisko Ministra Skarbu bardzo by mnie ucieszyło jak już wyższej wspominałem lubię taką pracę. ALE jest problem wyniku długo trwałego nie obecność utraciłem obywatelstwo więc nie może mnie szanowny kanclerz nominować na stanowisko MS

Powrót do Gospodarka