Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Informacje z MFiG

W tym dziale rozmawiamy na wszystkie tematy związane z gospodarką

Informacje z MFiG

Postprzez Zombiakov 13 sty 2019, o 21:45

Dzisiaj 13-ty, mój czwarty dzień na stanowisku MFiG. Krok po kroku ogarniam krajobraz a całe biuro mam oblepione karteczkami z artykułami UoFP.

Jego Królewska Wysokość Konrad Jakub raczył nazwać mnie odpalaczem przelewów toteż zacząłem je odpalać. Na pierwszy rzut poszły przelewy dla agencji prasowych na kwotę 55000 libertów co jest kwotą najniższą w porównaniu do trzech poprzednich miesięcy. Załączam plik przelewowy.

Podrzucam też zapytanie SQL którym się podpierałem. Może ktoś ma merytoryczne uwagi co do poprawności zastosowanego podejścia.

SELECT instytucja, 1500*ceil(sqrt(sum(liczbaSerc))) as kwota
FROM `dsg_artykuly`
WHERE data >= UNIX_TIMESTAMP(CAST('2018-12-01 00:00:00' AS DATE))
AND data < UNIX_TIMESTAMP(CAST('2019-01-01 00:00:00' AS DATE))
AND instytucja NOT LIKE 'G%'
AND instytucja != 'D00001'
GROUP BY instytucja
HAVING AVG(liczbaSerc) >= 10
Załączniki

2018_12.txt
(385 Bajtów) Pobrane 9 razy
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Rada Ministrów

Re: Informacje z MFiG

Postprzez Zombiakov 15 sty 2019, o 21:47

W dniu dzisiejszym zakończyło się przeliczanie subwencji dla prowincji.
Efekty są dwa.

1. Subwencje za grudzień 2018 otrzymuje jedynie Republika Bialenii - w kwocie 100.000 lt
2. W związku z potocznie mówiąc rozjazdem pomiędzy UoFP a systematyką określania statusu Sarmatów zaproponowana zostanie zmiana dot. wyliczania kwoty subwencji.
3. Zostanie również zaproponowana poprawka aby wykluczyć instytucje użyteczności społecznej z obliczania stanu kont prowincji.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja
Rada Ministrów

Postprzez Konrad Jakub 16 sty 2019, o 13:38

To już nie ma zbiorczych raportów budżetowych za całe miesiące?
Konrad Jakub
z łaski Urusa i woli Narodów Król Baridasu i Polski, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped, wielki książę litewski etc. etc.

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Dobry Obywatel

Postprzez Zombiakov 16 sty 2019, o 21:45

Konrad Jakub napisał(a):To już nie ma zbiorczych raportów budżetowych za całe miesiące?

Może lepszym słowem będzie "jeszcze". Jeszcze nie ma.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja
Rada Ministrów

Postprzez Zombiakov 16 sty 2019, o 22:09

Kontynuując...

W dniu dzisiejszym konto Rady Ministrów zostało zasilone kwotą 500.000 lt z Urzędu Skarbowego.

Została podjęta i zrealizowana decyzja o wypłaceniu kwoty 35362.32 lt tytułem wsparcia dla KSZ za miesiąc grudzień.
Ze względu na stan kont przekraczający 1.000.000 lt nie udzielono wsparcia Dworowi.

Trwają rozmowy i konsultacje w temacie pensji za grudzień.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja
Rada Ministrów

Postprzez Sant 17 sty 2019, o 13:02

Zombiakov napisał(a):W dniu dzisiejszym zakończyło się przeliczanie subwencji dla prowincji.

[...] 1. Subwencje za grudzień 2018 otrzymuje jedynie Republika Bialenii - w kwocie 100.000 lt

Ale dlaczego JO tak Republice Bialenii ubliża? Bialenia nie jest jakąś tam byle prowincją, tylko Protektoratem. Subwencje się bardzo RB należą, gdyż generuje niebywałą aktywność, ale trudno mi stwierdzić czy Protektorat można nazwać w rozumieniu prawa sarmackiego prowincją i czy subwencje na mocy ustawy o finansach publicznych Bialenii przysługują.

Proponuję:

1) przemyśleć kwestię i wprowadzić nowe rozwiązanie prawne

lub

2) zawnioskować o wykładnię do Tk

lub

3) napisać żebym się gonił i że spamuję w wątku urzędowym (opcja najwygodniejsza)

Łączę wyrazy szacunku
(—) Seweryn kaw. Santecki h. Patron
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu

Postprzez anglov 17 sty 2019, o 18:43

Seweryn ma rację. Bialenia nie ma praw prowincji, więc subwencja raczej nie powinna przysługiwać w imieniu prawa.

Bynajmniej jednak nie należy reakcji diuka Zombiakowa traktować jako ubliżanie. W bałaganie z jakim zostawił JKW Robert Fryderyk sytuację bialeńską można się faktycznie pogubić.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Zombiakov 17 sty 2019, o 23:43

anglov napisał(a):Seweryn ma rację. Bialenia nie ma praw prowincji, więc subwencja raczej nie powinna przysługiwać w imieniu prawa.

Z przyjemnościa oddam sie pod topór postępowania kontrolnego czy czegoś w tym stylu.
Wypłaciłem subwencję kierujac się dobrą wolą oraz wrażliwością i sprawiedliwością społeczną.

Strona Księstwo Sarmacji traktuje RB jak każdy inny samorząd. Czy protektoratu nie można traktować jako jednostki samorządowej o określonej autonomii ?

http://www.sarmacja.org/prowincja
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja
Rada Ministrów

Postprzez Zombiakov 17 sty 2019, o 23:46

Wiadomości z wczoraj...

1. przekazano 50000 lt na wynagrodzenia Trybunału
2. przekazano 26000 lt na wynagrodzenia Sejmu
3. nie przekazano środków na wynagrodzenia Prefektury (zostały wypłacone z nadwyżki z poprzedniego okresu)
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja
Rada Ministrów

Postprzez AJ Piastowski 18 sty 2019, o 08:35

Zombiakov napisał(a):Wypłaciłem subwencję kierujac się dobrą wolą oraz wrażliwością i sprawiedliwością społeczną.

Diuk kieruje się dobrą wolą i wrażliwością będąc sprawiedliwym społecznie i dopóki będzie zasiadać w fotelu MFiG to zapewne nie będzie problemu, ale kiedy przyjdzie taki moment, że ktoś innych zastąpi Diuka to trzeba by zastanowić się jak od strony prawnej skonstruować przepis, aby następca miał jasność co do wypłacania subwencji.

Zombiakov napisał(a):Czy protektoratu nie można traktować jako jednostki samorządowej o określonej autonomii ?

Myślę, że można, a nawet trzeba. Można też na wszelki wypadek zająć się odpowiednią ustawą, która jednoznacznie to potwierdzi.
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Następna strona

Powrót do Gospodarka