Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

1Ð = ? lt

W tym dziale rozmawiamy na wszystkie tematy związane z gospodarką

Re: 1Ð = ? lt

Postprzez Roland 10 lut 2018, o 12:34

anglov napisał(a):KSL?

Ktoś kiedyś zastosował taki trzyliterowy skrót,czy wymysł chwili? Implikując – ktoś kiedyś wymyślił i stosował powszechnie dwuliterowy kod kraju?

Raczej jestem prekursorem. W świecie realnym kody walut się standaryzuje w taki sposób, że tworzy się trójliterowe kody, gdzie dwie pierwsze litery to oznaczenie państwa, a trzecia to zazwyczaj inicjał waluty. W mojej pięcioletniej karierze w Sarmacji nikt nigdy nie skracał nazwy Księstwa Sarmacji inaczej jak KS. Natomiast walutą KS jest libert. Więc kod KSL jest jak najbardziej poprawny. Ktoś musiał przetrzeć szlak.
(—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Hewret Monderski 10 lut 2018, o 14:15

Ewentualnie SAL. :P

Obrazek

Odchodząc od liberta, spójrz jaka perełka! :D
Obrazek
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości

Postprzez Roland 10 lut 2018, o 15:44

Że też po tylu latach ty to jeszcze masz :D
(—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez MatMax 11 lut 2018, o 09:51

Zbieranie ofert zostało zakończone. W Dreamlandzie za 4 dogecoiny zaoferowano 8 818 dreamów, w Sarmacji 17 623 liberty. Trwa właśnie dogrywanie szczegółów transakcji z kupcami.

Eksperyment spotkał się z umiarkowanym zainteresowaniem, choć zaskoczyły mnie kwoty, jakie padły. Niski poziom zainteresowania nie dziwi mnie jednak - z jednej strony jest to łączenie reala z wirtualem, co dla sporej części mikroświata jest herezją, z drugiej 4 dogecoiny to, szczerze mówiąc, nie jest szczególnie wartościowa sprawa, bardziej zabawka do zapoznania się z tym, jak działają kryptowaluty, która dzięki obecnemu zainteresowaniu tematem zadziwiająco zyskała na wartości.

Czy można powiedzieć, że przez ten wątek ustaliliśmy (czy raczej ustalimy w momencie transakcji) kurs mikronacyjnych walut względem złotówki? Moim zdaniem nie, choć jak już komentowano, oznacza to, że na chwilę waluty te uzyskują potencjał bycia wymienialnymi. Jestem jednak w stanie wyobrazić sobie, że gdyby za dreamy czy liberty można było regularnie kupować kryptowaluty, pojawiłyby się osoby, które miałyby większą motywację do uczestnictwa w inicjatywach gospodarczych - ludzie robią zadziwiające rzeczy, żeby tylko trochę ich zdobyć.

Przez chwilę nawet przeszła mi po głowie koncepcja pracy fizycznej w mikroświecie - dostawanie dreamów/libertów za odpalenie kopania kryptowalut - czy to na rzecz państwa, czy podmiotów prywatnych ;)
Mat Max von Salvepol
Scholandczyk
MatMax

Postprzez RCA 11 lut 2018, o 09:57

Podobna koncepcja (kopania) jest już też przedmiotem badań naszej NIA. Przyznam, że kusząca to perspektywa i ja z pewnością nie miałbym nic przeciwko uczestnictwu w tym.

Zachęcam do kontaktu celem wymiany przemyśleń.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Król Sclavinii, suzeren Teutonii, etc. etc.
Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii

Poprzednia strona

Powrót do Gospodarka