Strona 1 z 1

Wniosek o zmianę Konsula Sclavinii

PostNapisane: 8 kwi 2019, o 06:08
przez Marceli
WKM Prześwietny Kanclerzu,
W związku z objęciem przeze mnie stanowiska Konsula Sclavinii uprzejmie proszę o przekazanie mi instytucji prowincji w DSG, zaktualizowanie listy władz oraz nadanie uprawnień IPN - Pobór podatków prowincjonalnych i Podgląd sald kont.

Jednocześnie uprzejmie proszę o edycję kategorii w sclavińskiej części Dziennika Praw:
  • utworzenie kategorii Archiwum (IV Konsulat) i przeniesienie do niej aktów z kategorii Postanowienia i decyzje, Obywatelstwa, Wybory i referenda, Nominacje urzędników i Uchwały Senatu, a także uchylonych ustaw z pozostałych kategorii,
  • pozostawienie kategorii Ustawa zasadnicza oraz uzupełnienie nazw pozostałych dwóch kategorii następująco - Ustawy Rady oraz Ustawy Rady - nowelizacje.


Z wyrazami szacunku,

Re: Wniosek o zmianę Konsula Sclavinii

PostNapisane: 8 kwi 2019, o 19:08
przez KJAF
Zrealizowano pierwszą część wniosku.

Co do zmianach w DP jestem zmuszony przekierować do NIA. Po pierwsze, wczytując się ostatnio w Ustawę o Dzienniku Praw doszedłem do wniosku, że tak w zasadzie to RM w kwestii DP zarządza, owszem, ale jedynie dostępami. W związku z czym zastosowanie mają tutaj przepisy Ustawy o NIA która opiekę nad systemami informatycznymi jako takimi, przekazuje właśnie Izbie.

Poprzednie rozumienie stanu rzeczy jakoby DP należał do RM wynikało zapewne stąd, że któryś rząd w pewnym momencie wpisał sobie do zarządzenia o organizacji RM przepis, że zarządza Dziennikiem. Tyle tylko, że był to w takim razie przepis niezgodny z prawem wyższego rzędu, a to konkretnie ustawami o NIA i o DP.

Po drugie, i tak bałbym się tam tradycyjnie grzebać, żeby nie popsuć.