Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

System wynagrodzeń Gazety Teutońskiej

Dział urzędowy Rady Królewskiej KT.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

System wynagrodzeń Gazety Teutońskiej

Postprzez Albert 6 sty 2016, o 15:36

Drodzy obywatele!

Przygotowałem system wynagradzania pisarzy GT za ich artykuły. Premiuje on przede wszystkim jakość, tj. ilość zdobywanych serc.

Zasady działania:
  1. Zliczamy ilość wszystkich serc, uzyskanych przez danego autora w danym miesiącu w artykułach spod szyldu GT;
  2. Dzielimy ją przez ilość artykułów — wychodzi nam śr. serc/art.;
  3. Aby wykluczyć możliwe niesprawiedliwości, do śr. serc/art. dodaje się ilość artykułów, z zaznaczeniem, że najwyższa możliwa wartość dodana wynosi 3(dzięki temu unikamy sytuacji, gdzie ktoś dostaje ogromną pensję za tonę słabej jakości artykułów) — wychodzi nam łączna średnia;
  4. Zliczamy wszystkie łączne średnie(suma średnich), po czym obliczamy procentowy udział każdego autora w puli — wychodzi nam udział w sumie średnich.
  5. Zgodnie z udziałem w sumie średnich, obliczamy, ile pieniędzy przypadnie danemu autorowi z puli.

Dla matematyków wzór:

Obrazek

Starałem się wyjaśnić to jak najlepiej. Jeśli wciąż jednak są wątpliwości — zapraszam do załącznika, który sam obliczy dla Was odpowiednie wynagrodzenia. Jest to przede wszystkim ułatwienie dla Redaktora Naczelnego GT, który będzie korzystał z tego narzędzia przy wypłacaniu, prawdziwych już, pensji. Jeśli zauważycie jakiś błąd — dajcie znać przez Pocztę Konną. Z góry przepraszam za wygląd arkusza... nie jestem najlepszy w dekorowaniu Excela.

Odnośnie wspomnianej puli libertów, która będzie do "rozdania": co miesiąc, KT będzie dotowało Gazetę Teutońską w wysokości 40 000 lt. Do tej sumy, Red. Nacz. będzie dodawał zyski z tantiem na koncie GT. Dzięki temu rozwiązaniu, na koncie naszej gazety nie będą leżały niepotrzebnie liberty.

(—) Albert hrabia Felimi-Liderski,
Lord Koadiutor.
Załączniki

Gazeta Teutońska skrypt.xls
Arkusz obliczający wynagrodzenie
(37.5 KiB) Pobrane 26 razy
(–) Albert diuk Felimi-Liderski
Królestwo Teutonii

Re: System wynagrodzeń Gazety Teutońskiej

Postprzez Albert 6 sty 2016, o 18:17

Dzięki "drobnej" pomocy Rolanda, pojawiła się odświeżona wersja arkusza + prościutki, matematyczny wzór! Dziękujemy!
(–) Albert diuk Felimi-Liderski
Królestwo Teutonii

Powrót do Izba Lordów [Úre Lordenkamere]