Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Komunikaty Lorda Koadiutora

Dział urzędowy Rady Królewskiej KT.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Komunikaty Lorda Koadiutora

Postprzez Albert 5 sty 2016, o 14:33

Drodzy obywatele!

W tym wątku będę informował Was o nowych zarządzeniach, urzędnikach, postępach w różnych projektach, czy o wypłaceniu wynagrodzeń — w skrócie: o zmianach zachodzących w Królestwie Teutonii.

(—) Albert hrabia Felimi-Liderski,
Lord Koadiutor.
(–) Albert diuk Felimi-Liderski
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Re: Komunikaty Lorda Koadiutora

Postprzez Albert 5 sty 2016, o 15:00

Drodzy obywatele!

Wprowadziłem zmiany w budowie naszego forum. Oto zmiany:
  1. Dział Aktualności został połączony z Życiem Teutonii, tworząc jeden, wspólny dział na luźniejsze rozmowy o KT;
  2. Utworzyłem Archiwum, gdzie lądować będą automatycznie zamykane wątki, tj. takie, gdzie ostatni post napisano ok. 6 miesięcy temu.
  3. Zmieniłem przeznaczenie działu Izba Lordów, który nie będzie już służył debatom, a jedynie ogłoszeniom Rady Królewskiej. Wszelkie konsultacje społeczne prowadzone będą w Zamku Królewskim.

Lord Koadiutor.
Królestwo Teutonii

Postprzez Albert 6 sty 2016, o 11:43

Drodzy obywatele!

Przedstawiam kolejne, poczynione w KT zmiany:
  1. Wydałem rozporządzenie, dot. trybu i zasad określania wysokości wynagrodzeń;
  2. Zaktualizowałem Rejestr Urzędników Teutońskich;
  3. Zmieniłem wygląd graficzny Rejestru Obywateli Teutońskich, wyrzucając zbędne i wymagające częstych aktualizacji kolorki. Sprawdziłem także prawidłowość danych pod względem chronologicznym — obywatele KT widnieją w rejestrze zgodnie z kolejnością, z jaką otrzymywali obywatelstwo.
  4. Za sprawą Rolanda Heacha, zaktualizowane zostały profile Królestwa w DSG.

Lord Koadiutor.
Królestwo Teutonii

Postprzez Albert 6 sty 2016, o 19:49

Drodzy obywatele!

1. Utworzone zostały instytucje Funduszu Kulturowego oraz Socjalno-Aktywnościowego. Pozwolą one łatwiej zarządzać budżetem Królestwa, a także uczynią go one przejrzystszym dla Was.
  2. Utworzony został System wynagrodzeń Gazety Teutońskiej, a także stosowny arkusz kalkulacyjny, umożliwiający łatwe obliczanie pensji dla autorów.
  3. Złożyłem projekt zmieniający zasady funkcjonowania zasiłków socjalnych w Królestwie. Motywem przewodnim jest zlikwidowanie ich sporej części — nie powinniśmy przez pół roku prowadzić "nowego" mieszkańca za rączkę. Więcej w uzasadnieniu.
  4. Zrobiłem porządek w DP — powołałem urzędników, zorganizowałem Radę Królewską.

Lord Koadiutor.
Królestwo Teutonii

Postprzez Albert 7 sty 2016, o 19:26

Drodzy obywatele!

1. Pobrane zostały podatki. Wpływy wyniosły łącznie 42 379,56 lt.
  2. Złożyłem w Senacie projekt nowelizacji Ustawy Senatu Królestwa Teutonii o podatkach i opłatach prowincjonalnych.
  3. Rozpocząłem konsultacje w kwestii polityki finansowej KT.

Lord Koadiutor.
Królestwo Teutonii

Postprzez Albert 4 lut 2016, o 19:22

Drodzy obywatele!

1. Wypłacone zostały wynagrodzenia, dotacja dla Gazety Teutońskiej, pobrane zostały podatki, podliczony został bilans miesięczny. Szczegóły dostępne tutaj.
  2. Konsultacje ws. polityki finansowej KT, wymuszone tymi zmianami, planowane są na środek lutego.
  3. Dzięki współpracy z Lordem Regentem, uchylone zostały zbędne dekrety.
  4. Utworzona została czysta, przejrzysta Lista Senatorów KT.

Lord Koadiutor.
Królestwo Teutonii

Postprzez Albert 4 paź 2016, o 16:25

Drodzy obywatele!

Uznałem, że bez pożegnania będzie głupio. Krótko, bo dłuższy komentarz jest tu zbędny, chciałbym podziękować wszystkim osobom, z którymi miałem okazję współpracować jako Lord Koadiutor, w szczególności Kwaziemu oraz Królowi Andrzejowi Fryderykowi, którzy obdarzyli mnie sporym zaufaniem. Na ten moment uważam jednak, że czas oddać stery w inne, nieco żwawsze ręce, które pobudzą tę krainę do pracy i działania.

Lord Koadiutor.
Królestwo Teutonii

Postprzez Juarez 11 mar 2017, o 13:40

Úrenn Teutonen!

Dnia 11 marca bieżącego roku, w drodze postanowienia, odwołałem Nikodema Thiefsa z urzędu Lorda Kustosza Królestwa Teutonii. Było to spowodowane jego niestałą aktywnością i niewywiązywaniem się z obowiązków Lorda Kustosza określonych w tym oto postanowieniu. W związku z wakatem, który zaistniał w wyniku tego działania każdego Teutończyka chcącego działać na rzecz teutońskiej kultury proszę o kontakt, najlepiej Pocztą Konną. Każde działanie zmierzające do rozwoju Teutonii zostanie sowicie nagrodzone. Zachęcam do zgłaszania się!

(—) Jan Dagobard ik Thorn-Mákovski
Lord Koadiutor
Królestwo Teutonii

Postprzez Juarez 18 kwi 2017, o 16:07

Úrenn Teutonen!

Uporządkowałem dział "Życie Teutonii" przenosząc stare, zamknięte wątki do Archiwum. Postaram się również o zamiecenie Teutońskiego Instytutu Historii o ile jego władze wyrażą zgodę.

(—) Jan Dagobard ik Thorn-Mákovski
Lord Koadiutor
Królestwo Teutonii

Powrót do Izba Lordów [Úre Lordenkamere]