Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Powoli do przodu

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Powoli do przodu

Postprzez Hohenzollern 5 gru 2019, o 11:23

Wasza Królewska Wysokość,
Baridajki, Baridajczycy,

witam was wszystkich. Trochę czasu minęło od mojej ostatniej wizyty w Królestwie. W obecnej chwili znalazłem trochę wolnego czasu, i postanowiłem do was zawitać, a kto wie, może będę mógł jakoś wam pomóc. Nie ukrywam, że w pierwszej kolejności interesuje mnie obecna kondycja Królestwa, oraz istotne zmiany w prawie które wprowadzono w ciągu ostatniego roku na terenie Baridasu. Wielce bym był rad jakby ktoś mógłby mi przybliżyć wszystkie te zmiany, oraz, obecny kształt naszej ojczyzny. Ciekawi mnie w jakim kierunku podążamy monarchistycznym czy też bardziej republikańskim. Co jednak ważniejsze interesuje mnie czy w końcu zaistniała jawność życia publicznego w Baridasie, czy też podążamy w dalej w kierunku zakulisowych działań, przy czy cała aktywność traci się za zamkniętymi drzwiami gabinetów?

Ta jak to mam w zwyczaju, pytam się w jaki sposób mogę wam pomóc, pomóc Królestwu? Ci którzy mnie znają, wiedzą że jeżeli zabieram się do czegoś, staram się do wykonywać w 100 %. Jednak również w zwyczaju mam, niezapowiedzianie znikać, co w mikronacjach raczej nie powinno dziwić, gdyż wiadome są tzw siły wyższe realowe.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Re: Powoli do przodu

Postprzez Hohenzollern 6 gru 2019, o 20:00

Baridajki, Baridajczycy,

podbijam temat, zdoła mi ktoś odpowiedzieć?
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AFvTD 6 gru 2019, o 20:36

JO Diuku!

Jeżeli coś dzieje się za kulisami, to jedynie rozmowy prywatne z JKM lub JKW, a gdyby coś działo się za kurtyną, to ja stoję po tej stronie, za którą nic nie widać.

Zmian niestety nie jestem w stanie opisać, myślę, że najlepiej zrobi to obecny monarcha, który wprowadzał te zmiany w życie.

Obecnie Baridas zdecydowanie zmierza ku dalszym umacnianiu monarchii, jednakże są zapewnienia ze strony króla, że republikanie również będą wysłuchiwani i jeżeli będą proponowali dobre zmiany zmierzające w kierunku demokratyzacji - to zgodnie z wolą ludu - zostaną wprowadzone.

Jednakże Baridas nadal tkwi w stagnacji po sporze na linii rodów at Atera oraz Arped-Muzyk. Koronacja miała być integrującym i przełomowym momentem w historii Baridasu, ale z przykrością stwierdzam, że nadal nie jest w Baridasie najlepiej. Co prawda obecnie większych sporów nie ma, ale o aktywności trudno mówić. Poza prowadzoną narracją gospodarczą (która traci początkowy rozpęd) oraz inicjatywami lennymi - raczej nie ma nic godnego większej uwagi.

Natomiast regularnie, co dwa tygodnie w niedzielę wydawany jest Vox Populi.

Najlepiej by było, jakby Diuk zainicjował bądź rozbudził jakąś nową inicjatywę, która pociągnęłaby więcej osób do aktywności, lub też skierował swoją energię do Zollern oraz w swoim lennie pracował dla dobra Królestwa. Gdyby udało się ożywić kilka lenn na terenie Baridasu (Wedla, Gryfie Gniazdo, Juwena, Melena, Zollern), można by było pokusić się o tworzenie aktywności opartej na współpracy pomiędzy lennami. Miło by było, gdyby również znalazł się jakiś aktywny Kasztelan Almery (obecnie tę funkcję sprawuje Wicekról, który jednocześnie jest Kanclerzem, Posłem i człowiekiem renesansu :D)
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Hohenzollern 6 gru 2019, o 21:04

Prześwietny Hrabio,

dziękuje za jak rozległą odpowiedź, dzięki której mam bardziej przejrzysty obraz Królestwa.

Zmian niestety nie jestem w stanie opisać, myślę, że najlepiej zrobi to obecny monarcha, który wprowadzał te zmiany w życie.

Pozostajmi mi jedynie cierpliwie czekać.

Obecnie Baridas zdecydowanie zmierza ku dalszym umacnianiu monarchii, jednakże są zapewnienia ze strony króla, że republikanie również będą wysłuchiwani i jeżeli będą proponowali dobre zmiany zmierzające w kierunku demokratyzacji - to zgodnie z wolą ludu - zostaną wprowadzone.

Tak rzeczywiście zauważyłem, co mnie poniekąd cieszy gdyż jestem umiarkowanym monarchistą, co znaczy że optuje za monarchią parlamentarną. Pewne zmiany legislacyjne które wprowadzono budzą mój niepokój. Zwłaszcza te dotyczące tzw Patriotycznej Rady Ocalenia Narodowego Dziedzictwa Królestwa Baridasu , trudno mi dobrze zinterpretować te przepisy. Ponieważ warto zauważyć że próbowano przemodelować Radę Królestwa ciało ustawodawcze w organ opiniotwórczy. Jednak jeżeli dobrze rozumiem wraz z wycofaniem dekretu o stanie wyjątkowym, przepisy ordynansu straciły moc i są niebyłe, czyli Rada Królestwa może wrócić do normalnego funkcjonowania?

Jednakże Baridas nadal tkwi w stagnacji po sporze na linii rodów at Atera oraz Arped-Muzyk. Koronacja miała być integrującym i przełomowym momentem w historii Baridasu, ale z przykrością stwierdzam, że nadal nie jest w Baridasie najlepiej. Co prawda obecnie większych sporów nie ma, ale o aktywności trudno mówić. Poza prowadzoną narracją gospodarczą (która traci początkowy rozpęd) oraz inicjatywami lennymi - raczej nie ma nic godnego większej uwagi.

Przykro mi to słyszeć. Myślę jednak że wspólnymi siłami możemy działać na rzecz poprawy aktywności w naszej ojczyźnie.

Natomiast regularnie, co dwa tygodnie w niedzielę wydawany jest Vox Populi.

Elegancko, bardzo mnie to cieszy.

Najlepiej by było, jakby Diuk zainicjował bądź rozbudził jakąś nową inicjatywę, która pociągnęłaby więcej osób do aktywności, lub też skierował swoją energię do Zollern oraz w swoim lennie pracował dla dobra Królestwa. Gdyby udało się ożywić kilka lenn na terenie Baridasu (Wedla, Gryfie Gniazdo, Juwena, Melena, Zollern), można by było pokusić się o tworzenie aktywności opartej na współpracy pomiędzy lennami. Miło by było, gdyby również znalazł się jakiś aktywny Kasztelan Almery (obecnie tę funkcję sprawuje Wicekról, który jednocześnie jest Kanclerzem, Posłem i człowiekiem renesansu :D)

Pożyjemy, zobaczymy, na razie jestem na etapie przystosowania do nowych realiów. W najbliższym czasie, spróbuję przedstawić jakieś sensowne zmiany w prawie adekwatne do obecnej rzeczywistości, może też zajmę się jakąś narracją - czas pokaże.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 6 gru 2019, o 21:53

Jaśnie Oświecony Diuku!

Przepraszam, że odpowiadam tak późno, ale niestety tak się złożyło, że po koronacji mam trochę pilnych spraw do załatwienia, które zabierają mi dość dużo czasu.

To wyjaśnienie w zasadzie należy się wszystkim Baridajczykom. Obiecuję, że za tydzień wrócę do poprzedniej aktywności.

Jeśli chodzi o zmiany w prawie i proponowany przeze mnie kierunek polityki to według mnie w obecnej chwili najważniejszy jest wzrost aktywności i tu muszę dodać, że bardzo cieszy mnie fakt, iż w czasie gdy moja aktywność w Baridasie na chwilę osłabła to dzięki narracji gospodarczej prowadzonej z wielkim zaangażowaniem przez Alfreda Fabiana hrabiego von Tehen-Dżek nadal utrzymuje się na dość wysokim jak na te czasy poziomie. Przy okazji dodam, że właśnie powołałem hrabiego na urząd Skarbnika.

Poza tym jeśli chodzi o kierunek zmian w królestwie to jak na razie monarchia uzyskała większe poparcie niż republika, a ja planuję model dwuwładzy opartej na urzędzie Króla i Wicekróla.

Król według mnie powinien bardziej skupić si e na polityce zewnętrznej, a Wicekról na polityce wewnątrz Baridasu. Tu dodam, że między mną, a byłym Konsulem Sclavinni zostały przeprowadzone rozmowy, które miały zaowocować szerszą współpracą polityczno-gospodarczą i podpisaniem umowy w tej sprawie, ale niestety Sławetnego Andronika pochłonął real, a jak widzę jako p.o Konsula pojawił się Marceli hrabia z Ossolińskich Bordoński.

Głównym celem politycznym pozostają negocjacje traktatu Sarmacja-Baridas, który po zrzeczeniu sie przez poprzedniego Księcia korona Baridasu wymaga nowych regulacji.

Jeśli chodzi o ten cytat:
Hohenzollern napisał(a): Pewne zmiany legislacyjne które wprowadzono budzą mój niepokój. Zwłaszcza te dotyczące tzw Patriotycznej Rady Ocalenia Narodowego Dziedzictwa Królestwa Baridasu , trudno mi dobrze zinterpretować te przepisy. Ponieważ nie trudno zauważyć że próbowano przemodelować Radę Królestwa ciało ustawodawcze w organ opiniotwórczy.

Na chwilę obecna mogę dodać, że Rada jaka pamięta JO przestała funkcjonować gdyż nie było płynności obrad tj, nie reagował przewodniczący, ani wiceprzewodniczący, a do tego brakowało kworum.

Obecnie obywatelem może być jedynie aktywny mieszkaniec Baridasu, a nie osoba, która loguje się raz na 30 dni mając prawo do głosowania.

Obecna sytuacja Baridasie wyglada tak, że z powodów braków kadrowych większość aktywnych Baridajczyków pełni po kilka kluczowych urzędów w centrali i w Baridasie, co nie jest łatwe.

Obecnie możne i mojej aktywności nie widać, bo nie piszę zbyt wielu postów, ale to nie znaczy, że nie pracuję. Zostały jako tako rozliczone przeze mnie uroczystości rocznicowe, a czekamy na nadania zgodnie z wnioskami, które przekazałem oraz na drugi znaczek. W dniu 4 grudnia przekazałem dyspozycje wypłat i podatków dla Podskarbiego oraz po przygotowaniu wstępnym drożeniu reformy KGB, którą prowadzę z jej Komendantem dalej proadzone będzie lokowanie jednostek oraz wprowadzenie stopni i symboli. To na razie tyle, a ja mam nadzieje na dalszą spółpracę ze Sclavinią, a możne nawet z Teutonią, bo wzajemne relacje pomiędzy mną, a Królowa ostatnio się trochę poprawiły.

Jeśli JO ma chęci do szerszej aktywności to jestem otarty na różne propozycje.

Baridas sáno alta

Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Hohenzollern 7 gru 2019, o 06:56

Baridajki, Baridajczycy,

Przepraszam, że odpowiadam tak późno, ale niestety tak się złożyło, że po koronacji mam trochę pilnych spraw do załatwienia, które zabierają mi dość dużo czasu.

Nic nie szkodzi, jest to zrozumiałe.

Jeśli chodzi o zmiany w prawie i proponowany przeze mnie kierunek polityki to według mnie w obecnej chwili najważniejszy jest wzrost aktywności i tu muszę dodać, że bardzo cieszy mnie fakt, iż w czasie gdy moja aktywność w Baridasie na chwilę osłabła to dzięki narracji gospodarczej prowadzonej z wielkim zaangażowaniem przez Alfreda Fabiana hrabiego von Tehen-Dżek nadal utrzymuje się na dość wysokim jak na te czasy poziomie. Przy okazji dodam, że właśnie powołałem hrabiego na urząd Skarbnika.

Rozumiem, wydaje się oczywistym że wzrost aktywności jest priorytetem. Zastanawia mnie fakt w jaki sposób obecne zmiany w prawie pobudzą aktywność naszych rodaków.

Poza tym jeśli chodzi o kierunek zmian w królestwie to jak na razie monarchia uzyskała większe poparcie niż republika, a ja planuję model dwuwładzy opartej na urzędzie Króla i Wicekróla.

Dobrych ruch z strony WKW, władzą należy się dzielić, tak aby inni też mogli służyć Królestwu. Przypomina to nie co ustrój starożytnej Sparty, choć tam geruzja była faktyczną władzą. Uważam że powolne odchodzenie w system oligarchiczny może się przysłużyć Królestwo. Przynajmniej tak na chwilę obecną to interpretuje.

Głównym celem politycznym pozostają negocjacje traktatu Sarmacja-Baridas, który po zrzeczeniu sie przez poprzedniego Księcia korona Baridasu wymaga nowych regulacji.

Tak wydaje się to być priorytetową kwestią na dzień dzisiejszy. Pytanie jednak jest nie co inne, czy tak naprawdę wiemy czego chcemy, czy mamy jakiś plan w tej sprawie?

Na chwilę obecna mogę dodać, że Rada jaka pamięta JO przestała funkcjonować gdyż nie było płynności obrad tj, nie reagował przewodniczący, ani wiceprzewodniczący, a do tego brakowało kworum.

Inaczej czy Rada jest ciałem ustawodawczym czy też opiniotwórczym - uzyskanie odpowiedzi na te pytanie jest dla mnie dosyć istotne.

Jeśli JO ma chęci do szerszej aktywności to jestem otarty na różne propozycje.

Myślę że wszystkie swoje propozycje będę przedstawiał na forum publicznym, tak aby służyły aktywności.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Guedes de Lima 7 gru 2019, o 10:49

Krok po kroku i wróci JO do aktywności. Ważne, by na powrót czuć satysfakcję. Ja wróciłem stosunkowo niedawno po długiej przerwie i w sumie w ciężkim okresie dla mojej wirtualnej Ojczyzny. Niemniej jednak czuję, że to dobry czas by dołożyć kolejną cegiełkę do rozwoju zarówno regionu jak i pośrednio całej Sarmacji.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Konsul Sclavinii
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Laurencjusz 7 gru 2019, o 15:55

Hohenzollern napisał(a):Inaczej czy Rada jest ciałem ustawodawczym czy też opiniotwórczym - uzyskanie odpowiedzi na te pytanie jest dla mnie dosyć istotne.

W obecnej chwili Rada jest ciałem opiniotwórczym. Przyczyn tego stanu jest wiele, więc wymienię najważniejsze. Rada powinna działać płynnie pod kierownictwem obecnego mniej więcej na co dzień Przewodniczącego, który powinien mieć wiedzę o ustawodawstwie i płynnie prowadzić obrady. Obecnie Król, Wicekról i zasadzie każdy obywatel Baridasu możne stanowić prawo, co prawda nie w każdym aspekcie dosłownie, ale prawo lokalne w zgodzie z aktami wyższego rzędu może wdrażać na terenie własnego lenna bezpośrednio sam. Regulacje w prawie baridajskim też może zaproponować.

Osobiście ja obecnie rozpocząłem pisanie traktatu Sarmacja-Baridas, bo JKW Konrad Jakub niby miał, ale nie bardzo chciał dać.

PS: WKW zwraca się JO do Wicekróla lub byłych królów, a do Króla WKM, ale to tylko mały szczegół :)

Baridas sáno alta

Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Hohenzollern 7 gru 2019, o 16:40

Wasza Królewska Mość,
Baridajki, Baridajczycy,

dziękuje za odpowiedź. Mocno, ale to bardzo mocno martwi mnie ten stan rzeczy, chodzi właśnie o niefortunny zwrot ciało opiniotwórcze. Stoję na stanowisku że baridajscy obywatele powinni stanowić prawo w Królestwie. Tak rozumiem przesłanki jaki się kierował WKM w uchwaleniu tego prawa. Jednak mym zdaniem można było uniknąć tak drastycznej zmiany. Wystarczy było wprowadzić przepisy o stałym kworum, czy też zmieniając przepisy o naborze do Rady Królestwa, myślę że opcji było kilka.

Zresztą w mojej opinii należy przywrócić dawną radę, skoro przepisy dekretu o stanie wyjątkowym zostały wycofane. Prawa Kardynalne, dosyć jasno mówią w artykule V punkcie 1 "Rada Królestwa zwana dalej również RK lub Radą jest organem ustawodawczym, kontrolnym i opiniodawczym Baridasu, której działanie na czas wprowadzenia stanu wyjątkowego zawiesza się i w jej miejsce powołuje się Patriotyczną Radę Ocalenia Narodowego Dziedzictwa Królestwa Baridasu, dalej zwaną również PROND, która jest organem wyłącznie opiniodawczym.. Dla mnie sytuacja jest dosyć jasna, dlatego teraz warto usiąść do stołu i wypracować adekwatne przepisy o radzie wobec okoliczności w jakich się znaleźliśmy.
Ostatnio edytowano 7 gru 2019, o 17:28 przez Hohenzollern, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 7 gru 2019, o 17:10

Hohenzollern napisał(a):Zresztą w mojej opinii należy przywrócić dawną radę, skoro przepisy dekretu o stanie wyjątkowym zostały wycofane. Prawa Kardynalne, dosyć jasno mówią w artykule V punkcie 1 "Rada Królestwa zwana dalej również RK lub Radą jest organem ustawodawczym, kontrolnym i opiniodawczym Baridasu, której działanie na czas wprowadzenia stanu wyjątkowego zawiesza się i w jej miejsce powołuje się Patriotyczną Radę Ocalenia Narodowego Dziedzictwa Królestwa Baridasu, dalej zwaną również PROND, która jest organem wyłącznie opiniodawczym.. Dla mnie sytuacja jest dosyć jasna, dlatego teraz warto usiąść do stołu i wypracować adekwatne przepisy o radzie wobec okoliczności w jakich się znaleźliśmy.[/justify]

JO Diuku,

po pierwsze to przepisy o stanie wyjątkowym nie zostały wycofane tylko zmienione, co jednak zawsze da się zmienić. Po drugie to póki JO Diuk znów nam nie zniknie i podejmie się przewodzić Radzie, a jej członkowie będą aktywnie uczestniczyć w obradach oraz tworzyć prawo to czemu by nie wrócić do poprzedniego stanu rzeczy.

Baridas sáno alta

Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Następna strona

Powrót do Domena Królewska