Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Konsultacje społeczne

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Konsultacje społeczne

Postprzez Julian FER 13 lip 2019, o 11:30

Führanka napisał(a):.Można by było wprowadzić coś na podobiznę USA, Klub Monarchistyczny - Klub Republikański.

Czemu by nie :)
(-) Julian markiz Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Albus.Merlinski 13 lip 2019, o 11:44

Albo nawet 3 Partie:Demokratyczna,Repuplkańska i Monarchtyczna
Albus.Merlinski

Postprzez Führanka 13 lip 2019, o 11:54

AG981 napisał(a):Witam.Niekoniecznie trzeba znosić Monarchię Księstwa Sarmacji.Wystarczy,tylko zmodyfikować Konstytuję i Prawo Księstwa Sarmackiego

Co do systemu prawnego i ustroju Księstwa Sarmacji to nawet gdybyśmy chcieli to i tak nie mamy uprawnień do ich zmiany. :)
Królestwo Baridasu

Postprzez Santi Vilarte 13 lip 2019, o 12:27

Chciałbym tylko zauważyć, że w USA to nie jest tak, że inne partie poza tymi dwoma mają zakaz działania. Istnieją i czasem nawet kandydaci spoza wielkiej dwójki przebijają się ze swoimi programami, tyle że obie partie dość klarownie się od siebie różnią. Jeśli w Baridasie są takie tematy, które budzą wyraźną dyskusję i rysuje się różnica zdań, to taki podział może się utrzymać i utrwalić. Ew. gdyby partia powstała wokół czasopisma podejmującego takie "ideowe" tematy, bo wtedy to jest mocne "jądro". Pozdrowienia z Hasselandu
Santiago Vilarte
Marszałek i poseł na Sejm
Minister Edukacji i Nauki
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Instytut Edukacji Sarmackiej
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez TAR 14 lip 2019, o 09:44

Szczerze dla mnie republika z tytułami szlacheckimi nie pasowała by ze względu na demokracje, równość etc.

Były takie Republiki, gdzie równości nie było, np Republika Rzymska (oligarchia), czy Republika Wenecka (oligarchia kupiecka) itp.

A co sądzicie o wprowadzeniu systemu dwupartyjnego/dwuklubowego? Mianowicie rozumiem to jako "przymus" zapisania się do jednej z dwóch partii, nawet jeśli nie chce się aktywnie bawić w politykę wewnętrzną. Pozwoliłoby to na nawiązanie współpracy politycznej itd., istnieją teraz "familie" ale jak widać nie funkcjonują one wcale.

Edit: Można by było wprowadzić coś na podobiznę USA, Klub Monarchistyczny - Klub Republikański.

Ciekawy pomysł, ograniczenie liczny partii do dwóch. Ja zamiast nazwy "partia", użyłbym nazwy "stronnictwo". :p

Witam.Niekoniecznie trzeba znosić Monarchię Księstwa Sarmacji.Wystarczy,tylko zmodyfikować Konstytuję i Prawo Księstwa Sarmackiego

Niestety, nie da się, Księstwo Sarmacji a Królestwo Baridas, to dwie różne państwa, tyle że KB jest zależne od KS, gdzie głową państwa jest JKM Piotr III Łukasz. Niby KB jest prowincją KS, ale tego nie uznaję, zamiast tego KB jest Krajem Koronnym KS.

Edit: coś mi złe ucięło quote... Nie wiem co zrobiłem źle. :P
Teodozjusz Diuk-Baron Azoramath-Arped Obrazek

Kasztelan Królewskiego Miasta Almera
Kapitan KSZ, Dowódca 5 „Żelaznej” Brygady Pancernej
Pan i władca Hrabstwa Dahrim, lennik Królestwa Baridas
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu

Postprzez Albus.Merlinski 14 lip 2019, o 17:07

hmm.to tylko moje zdanie;wystarczy zaanektować Baridas i usunąc monarchie
Albus.Merlinski

Postprzez Führanka 14 lip 2019, o 22:17

Santi Vilarte napisał(a):Chciałbym tylko zauważyć, że w USA to nie jest tak, że inne partie poza tymi dwoma mają zakaz działania. Istnieją i czasem nawet kandydaci spoza wielkiej dwójki przebijają się ze swoimi programami, tyle że obie partie dość klarownie się od siebie różnią. Jeśli w Baridasie są takie tematy, które budzą wyraźną dyskusję i rysuje się różnica zdań, to taki podział może się utrzymać i utrwalić. Ew. gdyby partia powstała wokół czasopisma podejmującego takie "ideowe" tematy, bo wtedy to jest mocne "jądro". Pozdrowienia z Hasselandu

Ale ja nigdzie nie napisałem, że ma być zakaz funkcjonowania innych stronnictw. Choć w sumie to ciekawa wizja, tak jak i czasopisma.

AG981 napisał(a): przez AG981 dzisiaj, o 17:07

hmm.to tylko moje zdanie;wystarczy zaanektować Baridas i usunąc monarchie

No tak. xD
Królestwo Baridasu

Postprzez FvS 15 lip 2019, o 08:26

AG981 napisał(a):hmm.to tylko moje zdanie;wystarczy zaanektować Baridas i usunąc monarchie

Informuję, iż ta wypowiedź trafi do Instytutu Monitorowania Ruchów Antymonarchistycznych.

EDIT: O, już: http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=905&t=28417
Filip von Sarm

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Starosarmacja
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Führanka 15 lip 2019, o 18:11

FvS napisał(a):
AG981 napisał(a):hmm.to tylko moje zdanie;wystarczy zaanektować Baridas i usunąc monarchie

Informuję, iż ta wypowiedź trafi do Instytutu Monitorowania Ruchów Antymonarchistycznych.

EDIT: O, już: http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=905&t=28417

Każda wypowiedź, pro czy anty monarchistyczna może być wygłoszona w tym państwie. Nie życzę sobie jako przedstawiciel narodu baridajskiego podobnych interwencji na terenie Baridasu. Mam nadzieję, że nie będę musiał ustawowo zakazać działalności instytutu na terytorium Królestwa Baridasu.
Królestwo Baridasu

Postprzez FvS 15 lip 2019, o 18:56

Ja tylko wykonuję Dekret Namiestnika
Filip von Sarm

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Starosarmacja
Więzień Jego Książęcej Mości

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domena Królewska