Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Rocznicowy Turniej Rycerski

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Rocznicowy Turniej Rycerski

Postprzez AFvTD 25 cze 2019, o 10:37

Obrazek

Piękne Baridajki
Dzielni Baridajczycy!
Szanowni goście

Dzisiaj, w ten przepiękny słoneczny dzień obchodzimy 17 rocznicę powstania Królestwa Baridasu - choć wtedy jeszcze Republiki Baridas. W tym miejscu chciałbym nam wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia pomyślności oraz aktywności, której ostatnimi czasy w naszym życiu brakuje. Niedługo spotkamy się wszyscy razem na obchodach rocznicy na Discordzie, mam zatem nadzieję, że będzie to dłuższa chwila do wspólnej zabawy.

Tymczasem ja wychodzę z inicjatywą. Zawaliłem co prawda, jeżeli chodzi o rocznicowe wydanie Vox Populi - cóż, zabrakło chęci do realizacji. Zatem niech to będzie rekompensatą! Z dniem dzisiejszym informuję o rozpoczęciu naboru na Rocznicowy Turniej Rycerski. Co prawda, żadnej księżniczki nie mamy, ale noc z tajemniczą baridajską hrabiną powinna być wystarczającą nagrodą ale nagrody powinny być satysfakcjonujące. Mam również nadzieję, że JKM również pomoże i przyzna okolicznościowy order zwycięzcy.

Zasady będą bardzo proste - oparte prawie całkowicie na starosarmackim systemie pojedynków. W każdej turze oddajemy jeden cios oraz jeden parujemy. Możemy uderzyć w głowę, w tors oraz w nogi, tak samo możemy się bronić. O kolejności uderzeń decydują kości. Celne uderzenie uniemożliwia przeciwnikowi wykonanie kontrataku. Walka trwa do 3 celnych uderzeń.

Zatem, zapraszam do udziału! Całość zostanie otwarta na rocznicy Królestwa Baridasu na Discordzie, odbędzie się na nim również jeden pojedynek, wzorcowy dla wszystkich pozostałych. Reszta odbędzie się już w sposób bardziej rozciągnięty, "korespondencyjny".

Oczywiście, mistrzem gry tym razem będę ja, do mnie przesyłane będą informacje o uderzeniach oraz bronionych częściach ciała.

Zatem poniżej klikamy "Odpowiedz" następnie wpisujemy swoje imie i nazwisko bądź pseudonim oraz sarmackie ID. Na koniec magiczne "Zgłaszam się". Po napisaniu klikamy "Wyślij" i cieszymy się, że będziemy uczestnikami pojedynku! Zachęcam do udziału również przejezdnych gości. Ostatnie chwile na zapisy odbędą się jeszcze na Discordzie w trakcie uroczystości, aby wszyscy niezdecydowani mogli się zdecydować!

Fare Aryon!
Wiwat!
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Re: Rocznicowy Turniej Rycerski

Postprzez Führanka 25 cze 2019, o 19:09

Mój Prześwietny Przyjacielu!

Wspaniały gest! Z chęcią wesprę z prywatnej jak i z państwowej kieszeni tę inicjatywę! Jeśli chodzi o szczegóły to poproszę o kontakt drogą listowną. Naturalnie, zgłaszam się do turnieju. Nie pozbawię was przyjemności pobicia króla. 8-)

/—/ Adrian Maksymilian Józef Alatriste
Król Baridajczyków
Królestwo Baridasu

Postprzez Samuel Radziwiłł 28 cze 2019, o 16:13

WKM,
Szlachetny wicehrabio,

Czy nadal zapisy są możliwe? Chętnie wziąłbym udział.

Samuel Radziwiłł ( Rzeczpospolita Obojga Narodów )

Zgłaszam się
Samuel Radziwiłł
Podkanclerzy Wielki Rzeczpospolitej Obojga Narodów

Postprzez Januszek vH-P 30 cze 2019, o 16:09

WKM,
Wielmożny Organizatorze, :D

Jako pamiętam pojedynki w Starosarmacji tak też przystępuje.
Januszek von Hippogriff-Pałasz (AG866).
Zgłaszam się!
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
Sierżant, Baron, magister med. net.
Kanclerz Księstwa Sarmacji, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł na Sejm LXII kadencji

Więcej informacji na moim profilu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dwór Jego Książęcej Mości
Naczelna Izba Architektury

Postprzez GFvH 30 cze 2019, o 17:05

WKM,
Wielmożny Organizatorze,

Ja, Gustaw Fryderyk von Hippogriff (AG804 ) wyrażam chęć udziału w turnieju.
(-) Gustaw Fryderyk von Hippogrif

ktoś tam w czymś tam.
Prefektura Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Teutonii

Postprzez AFvTD 24 lip 2019, o 19:25

Szanowni Państwo!

Do turnieju łącznie zgłosiło się 6 śmiałków. W związku z tym rozlosowane zostały następujące pary turniejowe:

Gustaw Fryderyk von Hippogriff
Michael Wolferine

Januszek von Hippogriff Pałasz
Samuel Radziwiłł

Adrian Maksymilian Józef Alatriste
Albert Jan Maat

Zasady są bardzo proste. W każdej turze, poprzez przesłanie mojej osobie wiadomości przez pocztę konną każdy z uczestników poda miejsce w które uderza oraz którego z nich broni spośród podanych - głowa, tors, nogi. Zawodnicy uderzają na zmianę, w przypadku celnego ciosu - przeciwnik nie ma możliwości na kontratak, jednakże jeżeli uda mu się sparować atak przeciwnika - może wyprowadzić również kolejny atak.
Walka trwa do 3 celnych uderzeń, po otrzymaniu takowej liczby, przeciwnik nie może już dalej walczyć i przegrywa pojedynek.

Pierwsze pojedynki zostaną rozegrane w formie eliminacji, natomiast 3 zwycięzców zmierzy się w pojedynkach każdy z każdym, który wyłoni najlepszego z rycerzy rocznicowego turnieju!
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez AFvTD 29 lip 2019, o 20:56

Co prawda na ubitej ziemi jeszcze nie stanęli wszyscy rycerze (ach, gdzież te lśniące zbroje i ostre szable!) jednakże pierwszy pojedynek już się rozpoczął.

Pojedynek pomiędzy Gustawem Fryderykiem von Hippogriffem, a Michaelem Wolferine`m od początku już zapowiadał się interesująco, dwaj śmiałkowie stanęli naprzeciw siebie i zmierzyli się wzrokiem. Pierwszy cios wykonał Gustaw Fryderyk, celując prościutko w tors. Jednakże świetnie został on sparowany przez Michaela, który wyprowadził kontratak, celując w głowę. Szabelka świsnęła, a Gustaw musiał się otrząsnąć. Spodziewając się ataku w tors nie zdążył unieść ręki by sparować cios, co delikatnie go osłabiło, jednakże był w stanie dalej walczyć

Gustaw Fryderyk 0 - 1 Michael Wolferine

Pozostałym uczestnikom przypominam o wysyłaniu informacji o ciosach przez pocztę konną. W środę będę pisał przez pocztę konną.
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez AFvTD 29 lip 2019, o 21:22

Proszę, oto i kolejni śmiałkowie!

Tym razem odziani w piękne zbroje stają naprzeciw siebie dwa odmienne charaktery, z dwóch sąsiednich krain, ale jakże odległych od siebie. Naprzeciw siebie stanął Baridajczyk i Teutończyk, Król i Kanclerz. Różnicę widać nawet w zdobieniu zbroi i kształcie miecza.

Pierwszy cios wyprowadza JKW Adrian Maksymilian Józef Alatriste, próbując podciąć nogi rywala i zmusić go do upadku. Niestety, Albert Jan Maat spodziewał się ciosu właśnie tam i bardzo prostym ruchem go sparował. Ciężki miecz szybko przeniósł o 180 stopni ku górze i wycelował w głowę swojego rywala. Król już niestety nie miał takiego refleksu i nie zdołał sparować ciosu.

Adrian Maksymilian Józef Alatriste 0 - 1 Albert Jan Maat
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez AFvTD 30 lip 2019, o 11:47

Coraz ciekawszy staje się pojedynek pomiędzy Gustawem i Michaelem, dwoma Hasselandczykami, którzy sprawiają wrażenie bardzo skupionych na pojedynku. Po oddaniu celnego ciosu Michael szybkim ruchem przeniósł swój oręż trochę niżej by wymierzyć pchnięcie w tors, które jednak bardzo prosto udało się sparować Gustawowi. Ten, nie chcąc pozostawać dłużnym uderzył w głowę. Cios powalił Michaela, który o mało nie nadział się na swoją szablę, przygotowaną do ochrony nóg, jednakże szybko podniósł się i otrząsnął z kurzu, by móc dalej walczyć.

Gustaw Fryderyk von Hippogriff 1 - 1 Michael Wolferine
Zoolog z powołania.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Natalia Wittelsbach 30 lip 2019, o 12:08

Siadam wyprostowana na szalejących trybunach obok zaprzyjaźnionej Hrabiny Yennefer von Witcher w strefie wyznaczonej dla elity. Przyglądam się ukradkowo wyczynom mężnych rycerzy. Każdy w lśniącej zbroi, dumny i mężny. Na koniach okrytych barwami narodowymi. Wokół natchniona honorem atmosfera rywalizacji.

Starając się zachować dystyngowany spokój, ukrywając porywy emocji w cieniu słomkowego kapelusza z szerokim rondem.

Pierwszy pojedynek stoczyli nieznani mi Panowie w barwach Hasselandu. Skinęłam głową pełna podziwu dla Pana Michaela Wolferine, który wykazał się umiejętnościami i zwinnością.

Dopiero, gdy w szranki stanął teutoński Wicehrabia, zamachałam mu nieznacznie haftowaną chusteczką, wyrażając nieprzesadną przychylność. Gdy doświadczony w boju i godny podziwu Jego Królewska Mość Adrian Maksymilian Józef Alatriste wymierzył w nogi Pana Alberta Jana Maata, przyłożyłam rękę do piersi, by powstrzymać bijące serce. Zerknęłam oczkiem w kierunku Yennefer von Witcher, poszukując w jej gestach równego przejęcia i zrozumienia.

Kiedy pojedynek rozstrzygnął się, skinęłam głową Yennefer von Witcher, przepraszając ją tym samym za to, że chwilowo opuszczam jej towarzystwo. Zbiegam z trybun w lekkością, pozostawiając za sobą szelest tiulu szerokiej sukni. Zaglądam niepewnie do teutońskiego namiotu rycerskiego. I jeśli tylko nikt nie staje mi na drodze, podchodzę do Pana Alberta Jana Maata, by tą samą chusteczką zestarzeć mu pot i kurz z czoła.

- Gratuluję wygranej z tak zacnym przeciwnikiem. – mówię, zachowując na twarzy nieprzeniknioną powagę.
Z wyrazami szacunku,
Arcyksiężna Teutonii
Baronessa Sarmacji
Lady Doradca
Zarządca Instytutu Kultury Teutońskiej
Burmistrzyni Miasta Auterra
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Ambasadorka w Królestwie Dreamland
dr. net Uniwersytetu Krzysztofa Putry
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
Królestwo Teutonii

Następna strona