Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Gratulacje z okazji rocznicy i wyboru Króla

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Gratulacje z okazji rocznicy i wyboru Króla

Postprzez Piotr III Łukasz 25 cze 2019, o 10:01

Wasza Królewska Wysokość,
Szanowne Baridajki,
Szanowni Baridajczycy!

Mam zaszczyt złożyć Wam jak najserdeczniejsze życzenia z okazji 17. rocznicy powstania Baridasu. Księstwo Sarmacji i Baridas, związane przez tyle lat, są jak bracia, z doprawdy niewielką różnicą wieku, zaledwie miesiąca. Królestwo, na początku, oczywiście, Republika, bardzo szybko się rozwijało. W mgnieniu oka ożywiliście scenę mikronacji, nawiązując taką czy inną współpracę, lub też stosunki dyplomatyczne, z Paktem Leblandzkim czy Sułtanatem Al-Farun. Stare, dobre czasy.

To Wy byliście zaczynem (choć oczywiście nie przyczyną!) pierwszego konfliktu w mikronacjach, kiedy to Leblandia zainstalowała swoje bazy wojskowe na terenie Republiki Baridasu.

Wkrótce konflikty wygasały, a Baridas coraz bardziej zacieśniał więzy współpracy i przyjaźni z Księstwem Sarmacji. Dołączyliście do Syriusza, wprowadziliście własną walutę. Potem zawarliśmy Unię.

To piękne czasy. Przykro patrzeć na umierające mikronacje, ale cieszę się, że chociaż tutaj, w Księstwie Sarmacji i Samorządach, życie wciąż trwa. Wierzę też, że trwać będzie. W sumie, miało być wesoło, wyszło trochę wspomnień, melancholii. Nie wątpię, że znacznie lepiej będziecie się bawić na obchodach Rocznicy.

Z tej okazji chciałbym też złożyć gratulacje z okazji wyboru Waszej Królewskiej Wysokości. Oby WKW dbał o Królestwo Baridasu, jak najlepiej.

z całym należnym szacunkiem

(—) Piotr III Łukasz
Książę Sarmacji
Avatar użytkownika
Rada Ministrów
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii
 

Re: Gratulacje z okazji rocznicy i wyboru Króla

Postprzez Führanka 25 cze 2019, o 19:03

Wasza Książęca Mość,

Dziękuję w imieniu własnym i całej społeczności baridajskiej za ten miły gest. Dziękuję również za gratulacje. Ze swojej strony mogę dodać jedynie, że Wasza Książęca Mość jak i pozostali Sarmaci zawsze będą mile widziani w Baridasie. Liczę również, że okres mojego przewodnictwa nad narodem baridajskim będzie okresem owocnej współpracy między Sarmacją i Baridasem, tak jak bywało to w przeszłości. Oby ta braterska więź trwała aż do końca świata.


/—/ Adrian Maksymilian Józef Alatriste
Król Baridajczyków
Avatar użytkownika
Królestwo Baridasu
 


Powrót do Domena Królewska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość