Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Informacja w sprawie ostatnich zmian przepisów

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Informacja w sprawie ostatnich zmian przepisów

Postprzez KJAF 1 cze 2019, o 15:00

Wraz z aktem abdykacji, załatwiłem ostatnie kwestie w papierach: http://prawo.sarmacja.org/akt,10950.html

1. Przeniosłem na siebie kwestię wiary málauskiej. Nowy król, jak i Baridas jako taki, i tak nie będzie kontynuował jej rozwijania. Z racji autorstwa projektu, biorę go ze sobą.

2. Poprawiono przepisy Uniwersału o wyborze Króla. Ustrój w PK zmienił się już dawno temu, stoi tam, że Interrexem jet Premier. W uniwersale były więc nieaktualne zwroty, zamieniono więc określenia Wicekróla, określeniami o Interrexie.

Ma to związek z tym, że Interrexem jest Premier, który jest obieralny i odpowiada przed Radą. Wicekról - nie. Jest z mianowania Króla i nie ma z demokracją nic wspólnego. Z racji uniemożliwiania rządów jednoosobowych w okresie bezkrólewie, ciężar przeniesiono w PK na Radę. Może ona Premiera (Interrexa) zmienić, a ponadto - wydawanie ordonansów w tym czasie, wymaga zatwierdzenia Rady. Wicekról nie odpowiada przed nikim i jak wspomniano, nie jest wybierany demokratycznie, dlatego już dawno temu przeniosłem ciężar przeprowadzania elekcji na rzecz Premiera. Zmiana w uniwersale o wyborze Króla, jest więc jednie poprawką techniczną (w zasadzie, poprzednie brzmienie było niekonstytucyjne i kłóciło się z przepisami PK).

Oprócz tego, zmieniono też na bardziej demokratyczne przepisy w sprawie rozstrzygania w sprawie remisu w głosowaniu oraz w sprawach nieuregulowanych. Wcześniej robiła to jedna osoba, teraz zrobi to Rada.

3. Wraz z odejściem Króla, odchodzi też Wicekról. Jego władza pochodziła bezpośrednio z autorytetu królewskiego, był on jego zastępcą. Z racji odejścia "szefa", traci on swoją legitymację. Ponadto, w dobie bezkrólewie, zgodnie z przepisami, i tak Interrexem jest ktoś inny. Żeby nie było sporów kompetencyjnych między Interrexem-Premierem a Wicekrólem, ten drugi odchodzi razem z Królem. Nawet król przecież był poddany kontroli bo rada mogła go ściągnąć z tronu. Pośrednio też, była to kontrola nad wicekrolem. W obecnej sytuacji, wice byłby jedynym urzędnikiem, który nie jest kontrolowany przez nikogo.

4. Uchylono rozporządzenia o rodzinie królewskiej i symbolach królewskich. Wraz z wejściem Edyktu w życie, co pokrywa się z abdykacją, dotychczasowe (moje) symbole królewskie tj. herb czy pieczęć, nie będą już uznawane za oficjalne i nie bedą chronione prawem. Rodzina Królewska również zostanie rozwiązana w obecnej formie, co jest raczej logiczne.

5. Odwołano wszystkich urzędników Dworu, za wyjątkiem Komendanta Generalnego KGB. Z racji tego, że ostał się tylko Emisariusz królewski, odwołano więc tylko jego.
Avatar użytkownika
 

Re: Informacja w sprawie ostatnich zmian przepisów

Postprzez KJAF 1 cze 2019, o 15:27

Oprócz tego, nowym władzom jestem gotów udostępnić projekt umowy z Sarmacją jaki napisałem, ale nie miałem okazji wprowadzić w życie.
Avatar użytkownika
 

Re: Informacja w sprawie ostatnich zmian przepisów

Postprzez Januszek vH-P 1 cze 2019, o 18:40

Niestety, ale jak wiemy elekcja musi nastąpić. Dziękuje WKM za uregulowanie wszystkich spraw związanych z elekcją. Za niedługo, według prawa, zarządzę elekcje.
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz

Sierżant (wachmistrz), Baron, magister med. net.
Kanclerz Księstwa Sarmacji, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł na Sejm LXII kadencji,
Wicekról Królestwa Baridasu, Lennik - Baron Gryfiej Skały


Więcej informacji na moim profilu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dwór Jego Książęcej Mości
Naczelna Izba Architektury
 

Re: Informacja w sprawie ostatnich zmian przepisów

Postprzez Führanka 1 cze 2019, o 22:52

Dziękuję Towarzyszu za służbę, życzę powodzenia oraz dużo zabawy przy tworzeniu religii. :)
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Baridasu
 


Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron