Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Witam Królestwo Baridasu

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Witam Królestwo Baridasu

Postprzez SvS 6 sty 2019, o 23:38

Witam, pojawiam się w tym oto miejscu na zaproszenie Jego Ekscelencji Paulusa Buddusa. Na wstępie chciałbym zapytać czy są tu jakieś możliwości dla osób, które jeszcze nie posiadają obywatelstwa. Interesuje mnie to, gdyż chciałbym zacząć działać najszybciej jak to jest możliwe. :)
Sergiej von Sternberg
Królestwo Baridasu
Kościół Mazdaistyczny

Re: Witam Królestwo Baridasu

Postprzez Paulus Buddus 6 sty 2019, o 23:43

Od Ekscelencji nie trzeba wyzywać :) :D

Warto jednak zapoznać się z tytulaturą baridajską w tym miejscu tj na stronie Królestwa Baridasu lub oficjalnej stronie Księstwa Sarmacji tutaj

Właśnie wstajemy z kolan, czyli marazmu i każda para rąk jest potrzebna OD ZARAZ! Mam nadzieję, że wypowiedzą się inni mieszkańcy i obywatele oraz sama Jego Królewska Mość :)

Bardzo proszę napisać kilka słów od siebie, zainteresowania oraz umiejętności co byłoby mile widziane :)
Obrazek
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków

Hrabia Urodzaju
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu

Postprzez SvS 6 sty 2019, o 23:47

PP,
Czy jako (mam nadzieję) przyszły mieszkaniec Baridasu mogę wyznawać religie panującą np. w Bialenii? Interesuje mnie ten cały kościół Mazdaistyczny, którego chciałbym zostać kapłanem. :)
Sergiej von Sternberg
Królestwo Baridasu
Kościół Mazdaistyczny

Postprzez Paulus Buddus 6 sty 2019, o 23:52

To pytanie należy skierować do JKM, czy wyda edykt uznający inne religie :D mnie też to ciekawi :D

EDIT: ogólnie zapraszam do zapoznania się z tym linkiem - pomoże w pierwszych dniach i nie zaszkodzi :)
Ostatnio edytowano 6 sty 2019, o 23:54 przez Paulus Buddus, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków

Hrabia Urodzaju
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu

Postprzez SvS 6 sty 2019, o 23:53

Rozumiem.

Pomimo to jestem gotów w każdej chwili wspierać Królestwo Baridasu, gdy tylko zostanę obywatelem, a może wcześniej jeśli władze wyrażą swoją aprobatę. :)
Sergiej von Sternberg
Królestwo Baridasu
Kościół Mazdaistyczny

Postprzez Sorcha 7 sty 2019, o 09:21

Witam miło :)
Religia nie sprawdziła się, a magia zawsze żywa :)
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Sarmacka zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Primera Bruja

Postprzez SvS 7 sty 2019, o 12:42

Hehe zapamiętam! ;)
Wiadomo, że najsilniejszą magią jest nekromancja.
Sergiej von Sternberg
Królestwo Baridasu
Kościół Mazdaistyczny

Postprzez AFvTD 7 sty 2019, o 16:25

Witaj Sergieju na baridajskiej ziemi. Cieszę się, że mimo wszystko zdecydowałeś się zamieszkać w Królestwie i zapewniam, że nie pożałujesz tej decyzji. Jako Premier - Elekt, chociaż wszystkie znaki wskazują na to, że otrzymam wotum zaufania i zostanę przez Radę zatwierdzony zapraszam serdecznie do współpracy. Jak już wspominałem, obecnie jest dużo wolnych miejsc i urzędów, dzięki czemu z pewnością będzie łatwo rozpocząć swoją karierę.

Oczywiście, obywatelstwo baridajskie otwiera wiele drzwi, jednak jedynym wymogiem jest posiadanie obywatelstwa sarmackiego - które niebawem prawdopodobnie szanowny nabędzie.

Od razu rozwieję wątpliwości, pomimo tego, że JKM Konrad Jakub jest najwyższym kapłanem religii malauskiej nie jest jednoznaczne z tym, że jest to jedyne wyznanie, które wyznawać można w Baridasie. Tak jak w Polsce, dominuje chrześcijaństwo, święta religijne chrześcijan są dniami wolnymi od pracy (Boże Narodzenie, Wielkanoc), ale można wyznawać na terenie kraju również Islam, Judaizm, czy być świadkiem Jehowy. Tak samo w Baridasie dominuje religia malauska, ale można wyznawać również wiarę w Ahurę Mazdę czy być świadkiem Kościoła Diuczej Wiary. Tutaj pozostaje dowolność.

Jednocześnie, aby pomóc i optymalnie znaleźć dla pana interesujące zajęcie - może zechce pan opowiedzieć o swoich zainteresowaniach trochę szerzej - co chciałby pan robić, czym się pan interesuje, czy coś zdążyło już przykuć uwagę szanownego? Zapewniam, że niedługo również odezwę się na pocztę konną z konkretnymi propozycjami :)

Z wyrazami szacunku
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu

Postprzez SvS 7 sty 2019, o 16:39

Jeśli chodzi o moje zainteresowania. Pewnie z czasem zechcę stworzyć jakiś ruch monarchistyczny na ziemiach Baridasu. Jestem zagorzałym monarchistą, dlatego też trafiłem tutaj.
Co do armii jestem ogromnym fanatykiem jazdy. Jeśli w jest taka możliwość chciałbym sformować Szwadron Kawalerii, który byłby typową jednostką reprezentacyjną w armii Króla.
Co do urzędów... Hmm Wasza Ekscelencjo co tu dużo mówić, admnistracja jest moją "domeną". Chciałbym jeszcze tylko przeprosić za moje barbarzyńskie zachowanie, niestety nie zdążyłem opanować wszystkich tutejszych tytułów i zasad. :)
Sergiej von Sternberg
Królestwo Baridasu
Kościół Mazdaistyczny

Postprzez Hohenzollern 7 sty 2019, o 20:10

Witaj w Baridasie, cieszy fakt że wybrałeś właśnie ten samorząd. Zapewniam nie będziesz się nudził i szybko znajdziesz konstruktywne zajęcie. Tym bardziej miło się czyta że masz już ukształtowany poglądy, oraz jasno określone cele, Życzę ciekawego i przyjemnego odkrywania kawałek po kawałku kraju Alma.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Domena Królewska