Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Rozwój Kulturalny Gideny i Baridasu

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Rozwój Kulturalny Gideny i Baridasu

Postprzez Leszek R-T 5 wrz 2018, o 09:42

Chciałem wam przedstawić, że wiem co konkretnie też będzie robił w kulturze Baridasu, a mianowicie w Gidenie. Jak wiecie już prowadzę Turniej Warcab Baridajskich i sportowo już jestem aktywny, jednak nie chciałbym tylko pod tym względem być aktywny. Tak jak wspomniałem, chce rozwijać historię i kulturę w Gidenie. Przede wszystkim głównie interesuje się historią oręża. I pod tym(ale nie tylko)względem chciałbym rozwijać Gidenę. Ponadto prócz samej Gideny, oraz rozwoju jej kultury i historii, chciałbym też powiedzieć od razu że całym Baridasem też jestem zainteresowany pod względem historii i kultury, a mianowicie chodzi mi o Muzeum Baridasu. Czy istnieje aktualnie takie muzeum? A jak tak, to czym bym mógł wspierać te muzeum? Bo przyznam mam pewne plany, które chciałbym w kierunku Muzeum rozwijać. Ostatnia rzeczą pod jakim względem chciałbym pomóc, to robić ciekawostki zarówno dla Gideny, jak i samego Baridasu, takie jak szukanie starych dokumentów, czy starych, ale bardzo cennych przedmiotów takich jak obrazy, dzieła sztuki, narzędzia wszelakich rodzajów, uszkodzone stare pojazdy które można byłoby naprawić i dać do muzeum. Czyli w skrócie mówiąc chciałbym poszukiwać stare zaginione lub ukryte przedmioty, a następnie je oddawać do Muzeum Baridasu, by te Muzeum wzbogacić o właśnie historyczne przedmioty.
Garapeńczyk i Baridaryjczyk Leszek Roskohard-Tracz

Re: Rozwój Kulturalny Gideny i Baridasu

Postprzez Führanka 5 wrz 2018, o 12:34

Co do "starych dokumentów" to jedyne co mi do głowy przychodzi to kronika, mojego autorstwa co prawda, inne starsze dokumenty chyba nie istnieją.

http://baridas.sarmacja.org/KriVersen/Kronika-Tom-I.pdf
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu

Postprzez Leszek R-T 5 wrz 2018, o 13:32

Przeczytałem i zauważyłem, że w głównej mierze ta kronika jest poświęcona czasom starożytnym i średniowiecznym. Ja jednak planowałem odnajdywać różne listy, umowy handlowe, pakty dyplomatyczne, księgi oraz wiele innych pisemnych ciekawostek z lat 1721-1939. A następnie po ich znalezieniu chciałem je dać do muzeum. Ponadto ta kronika twojego autorstwa również mógłbyś dać do muzeum. Myślę że wiele osób byłoby zainteresowanych twoją kroniką.

Ponadto ponawiam pytanie odnośnie tego czy w Baridasie istnieje muzeum? A jak nie to czy mógłbym takie muzeum założyć? A jeśli jednak istnieje, to czy mógłbym wspomagać muzeum poprzez właśnie odnajdywanie starych pism i przedmiotów? No i oczywiście stare przedmioty co nadają się do naprawienia, będą naprawiane, a potem wystawione do muzeum.

Postprzez Führanka 5 wrz 2018, o 13:56

Samo muzeum chyba nie istnieje. Być może jest to dobry pomysł by zbierać i archiwizować np. dekrety ze starych list dyskusyjnych(mówię to o czasach internetowych) jak i narracyjnych dokumentów z historii przedinternetowej. Można by było poświęcić temu nawet stronę internetową jednak tutaj trzeba by było chyba złożyć formalny wniosek do władz państwa.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu

Postprzez Leszek R-T 5 wrz 2018, o 17:59

Czemu nie. Można tak zrobić. Co do wniosku, by założyć własną stronę internetową, to jednak jest to dużo roboty, a że ja mam jedynie talent historyczny, ale graficzny i programistyczny już niekoniecznie ;/

No i skoro muzeum Baridasu nie istnieje to wkrótce będę poczyniał kolejne kroki w tym kierunku. Co do Gideny również będę już wkrótce opisy. Ponadto Fuhranku, proponuje byś był Zarządcą Muzeum, a ja byłbym poszukiwaczem dokumentów zarówno z czasów internetowych, choć od razu napiszę że częściej będą do Muzeum przybywać przedmioty i dokumenty z czasów przedinternetowych. Czyli taki ,,Łowca skarbów" bym był.

Postprzez Seweryn 5 wrz 2018, o 18:37

Führanka napisał(a):Samo muzeum chyba nie istnieje. Być może jest to dobry pomysł by zbierać i archiwizować np. dekrety ze starych list dyskusyjnych(mówię to o czasach internetowych) jak i narracyjnych dokumentów z historii przedinternetowej. Można by było poświęcić temu nawet stronę internetową jednak tutaj trzeba by było chyba złożyć formalny wniosek do władz państwa.

Leszek R-T napisał(a):Czemu nie. Można tak zrobić. Co do wniosku, by założyć własną stronę internetową, to jednak jest to dużo roboty, a że ja mam jedynie talent historyczny, ale graficzny i programistyczny już niekoniecznie ;/

Nie widzę powodu, żeby przekreślać pomysł albo demotywować się do rozwijania inicjatywy w związku z brakiem strony internetowej. Nie jest ona do niczego potrzebna. Jest do dysposycji odpowiednia infrastruktura, czyli możliwość założenia instytucji w systemie Księstwa Sarmacji, jak i opcja założenia działu na forum w celu prowadzenia muzeum, co będzie z całą pewnością wystarczające. Grunt to chęci i jakiekolwiek działanie w celu rozwijania projektu.

Pozdrawiam,
(—) Seweryn kaw. Santecki h. Patron
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu

Postprzez Leszek R-T 5 wrz 2018, o 18:59

Panie Sewerynie, a gdzie można znaleźć opcje z poproszeniem założenia działu na forum w celu prowadzenia Muzeum?

Postprzez Seweryn 5 wrz 2018, o 19:02

Trzeba poprosić Jego Królewską Mość lub innego urzędnika Królestwa o złożenie wniosku do Rady Ministrów, w celu przyznania działu na forum.
(—) Seweryn kaw. Santecki h. Patron
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu

Postprzez Leszek R-T 5 wrz 2018, o 19:06

Dziękuje za odpowiedź. Prawdopodobnie jutro poproszę jakiegoś urzędnika królewskiego o złożenie wniosku do Rady Ministrów w tej sprawie.

Postprzez IUdR 7 wrz 2018, o 13:56

Przecież tych działów już jest za dużo... ;/
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej