Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nowe symbole Baridasu

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Re: Nowe symbole Baridasu

Postprzez KJAF 5 wrz 2018, o 19:10

Bonus. Miałem już skończyć, ale nudziło mi się i stwierdziłem, że warto pójść za ciosem.

Oprócz przeniesienia flagi do wektorów, zrobiłem Chorągiew królewską oraz Pieczęć. Zamiast jednak iść w stronę lanego wosku jak wszyscy, pobawiłem się w stempel; nie ma sensu wszystkiego papugować od Sarmacji.

Ze zmian - niepotrzebne nam dwie takie same laski kapłańskie, nie mieliśmy za to atrybutu władzy wojskowej. Przerobiłem więc jedną z lasek na włócznię.

Zmieniono też order, będą trzy klasy - krzyż złoty, srebrny i brązowy. Na herbie znajdzie się więc złoty. Drugi raz herbów wklejać nie będę żeby to pokazać, można za to zwrócić uwagę na herb średni na Chorągwi, tam zmiany są uwzględnione.

Na dniach zaproponuję wszystkie projekty Radzie do uchwalenia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Postprzez Führanka 5 wrz 2018, o 20:30

Brawo, jestem pełen podziwu dla umiejętności Waszej Mości. Czy nie myśleliście Wasza Mość by podreperować skarbiec państwowy, oferując wysokiej jakości projekty graficzne(bo przecież nie napiszę w stosunku do króla "oferując usługi") za hojne opłaty na rzecz państwa i narodu. Chętnie bym osobiście wspomógł kieszenie Waszej Mości, które nigdy nie są zbyt ciężkie, oczywiście jeśli Wasza Mość wyrażałby chęć uczynienia kolejnego pięknego elementu, sławiąc swoim projektem Królestwo Baridajskie nie tylko w granicach Rzeczypospolitej Sarmackiej ale i również poza.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu

Postprzez Arsacjusz 6 wrz 2018, o 06:10

Coś pięknego. Czapki z głów! :-)
(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
Scire leges non hoc est verba earum tenere, sed vim ac potestatem

Postprzez KJAF 6 wrz 2018, o 17:32

Poprawione wersje herbu i flagi Almery.

Obrazek

Obrazek

To już wszystkie symbole jakie miałem zamiar ogarnąć. W planie jest utworzenie herbów (może też i flag) dla kantonów Królestwa, ale tym już nie będę się zajmował osobiście i co najwyżej mogę pomóc. Termin realizacji: kiedyś.

Najpierw były porządki w prawie i w DP, potem symbole, teraz chciałbym skupić się bardziej na religii. Co będzie później, jeszcze nie wiem.

Projekt uniwersału z nowymi symbolami jest już w Radzie. Złożę dziś też wniosek o zmianę mojego herbu, to nie wymaga póki co zatwierdzenia Rady, a szkoda marnować czasu. Później wydam jedynie rozporządzenie które zatwierdza herb i inne symbole.

Edycja:

Aha, no i ogarniemy może z Kristianem jakieś repozytorium żeby wrzucić tam wszystkie nowe symbole w wektorach, do użytku publicznego. Załączniki w png w DP ciula dają, istnieją wyłącznie dla formalności.

Postprzez KJAF 7 wrz 2018, o 18:16

Ustawiłem na razie nowy herb w DSG, w ramach testów skalowania obrazu. Jeżeli Rada odrzuci nowe grafiki to wrócę stary herb, na razie nie ma sensu przywracać poprzedniego stanu żeby potem w razie czego bawić się w dopasowanie na nowo.

Postprzez KJAF 11 wrz 2018, o 19:16

Myślałem że to koniec, ale cosik mnie wzięła faza na symbole i nie odpuszcza.

Trochę roboczych projektów dla KGB:

Sztandar:

Obrazek

Bandera wojenna marynarki:

Obrazek

W sztandarze wyrzuciłem wzór krzyża jako tła, gdyż przypomina za bardzo polskie sztandary, a że Sarmacja na nich się wzorowała, to jednocześnie przypomina sarmackie. Zamiast tego nawiązanie do flagi baridasu. Napis czysto dla wzoru, jakiś mi tam pasował, ale nie miałem żadnego. Orła na zwieńczeniu drzewca chyba przerobię na gradient, żeby imitowało metalową figurkę.

Postprzez Laurencjusz 11 wrz 2018, o 20:43

Wasza Królewska Mość!

Nie bardzo chcę się mi się dywagować i rozbijać na piksele sprawy heraldyki, ale wydaje mi się, że w sztandarze czegoś brak. Nie będę też wdawał się w dyskusję, czy ma być krzyż, czy ma go tam nie być i dlatego wstawię tylko grafikę poglądową. Sztandar coś powinien przedstawiać. Jak na razie nawiązuje tylko godłem i wieńcem oraz dewizą, ale tak naprawdę to nie wiadomo czyj jest.

Obrazek

Dla mnie prezentowana bandera wojenna marynarki nie ma nic wspólnego z marynarką wojenną, ale na podstawową flagę KGB może i się nadaje, ale też nie bardzo wiadomo czyje to jest. Poza tym przydał by się proporzec "Naczelnego Zwierzchnika KGB" (nazwa zupełnie przypadkowa, ale jak ktoś coś to będzie wiedział o co chodzi jeśli tylko będzie chciał). Jeśli tą funkcje ma spełniać chorągiew królewska to też przydał by się jakiś militarny akcent. Być może wężyk generalski to oklepany element, ale militarnych akcentów jest przecież trochę.

Być może warto zacząć od podstawowego symbolu KGB:
Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez KJAF 11 wrz 2018, o 20:50

To jest wersja koncepcyjna od której zaczniemy dalszą pracę, stąd użyłem słów "roboczy projekt".

Ciekawe są też słowa, że bandera nie ma nic wspólnego z marynarką wojenną. Ciekawe dlatego, że jest w zasadzie modyfikacją… bandery wojennej, a to dokładnie Estonii.

Chorągiew królewska ma spełniać funkcje chorągwi naczelnego wodza, a z militarnych elementów ma to, że zawiera symbol zwierzchnika tj. włócznię. Wężyki generalne to zwyczaj typowo polski. Sztandary innych krajów nie mają w zasadzie nic, poza tłem i godłem państwowym. Nie musimy wszystkiego papugować od Polski.

Postprzez IUdR 11 wrz 2018, o 21:03

Jak to nie wiadomo czyje jest? xD
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 11 wrz 2018, o 21:09

Wasza Królewska Mość!
Konrad Jakub napisał(a):To jest wersja koncepcyjna od której zaczniemy dalszą pracę, stąd użyłem słów "roboczy projekt".

Skoro tak to pozwolę sobie kontynuować temat, co prawda bez większego przekonania, ale może warto. Niestety tego od jakiegoś czasu nie jestem pewien.
Konrad Jakub napisał(a):Ciekawe są też słowa, że bandera nie ma nic wspólnego z marynarką wojenną. Ciekawe dlatego, że jest w zasadzie modyfikacją… bandery wojennej, a to dokładnie Estonii.

Ten sam kształt ma Flaga Rzeczypospolitej Obojga Narodów i co z tego? Jeśli "trzy zęby" na jej brzegu mają symbolizować fale to da się uznać, ale czy to ma być argument?
Konrad Jakub napisał(a):Sztandary innych krajów nie mają w zasadzie nic, poza tłem i godłem państwowym. Nie musimy wszystkiego papugować od Polski.

To nie jest papugowanie z Polski (jak zresztą widać powyżej). Prawdą jest jednak fakt, że sporo jednostek (w tym polskie) używa proporców gdzie ilość symboli jest znikoma. Poza tym taki ogólny sztandar to sztandar ogólny dla jednej jednostki, a gdy będzie ich więcej? Po to między innymi są wieńce w rogach, w których można zamieszczać typowe dla danej jednostki symbole, litery lub cyfry jako wyróżniki.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej