Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Powołanie Wicekrólowej i kilka decyzji

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Powołanie Wicekrólowej i kilka decyzji

Postprzez Cudzoziemiec 1 11 kwi 2018, o 17:09

Jesteśmy zmęczeni. Wszyscy. Zmęczeni przedłużającą się patową sytuacją, do której doprowadziła nas seria niedomówień, półprawd, nieszczęśliwych wypowiedzi, błędów. Cierpi na tym nie tylko Społeczeństwo, ale cierpi także Królestwo, cierpi Baridas. Nie czas już dalej roztrząsać kto, co, kiedy, czemu. Czas zostawić za sobą burzę, wyjrzeć i oczekiwać poprawy pogody. Pamiętać o błędach, i postępować tak by wyciągnąć z nich nauczkę. Ja swoją wyciągnąłem, staram się błędy swoje naprawić.

Zdecydowałem się zaproponować Sławetnej Juliette baronetessie Alatriste objęcie urzędu Wicekróla. Sławetna propozycję tę przyjęła, ale zapewniam Was, że nie uczyniła tego łatwo. Postawiła twarde warunki współpracy, warunki czyste, jasno wyartykułowane, warunki akceptowalne. Rozmawialiśmy kilka dni i w końcu nadszedł czas by formalnością stało się zadość. Panie i Panowie przedstawiam Wam Wicekrólową Baridasu, Sławetną Juliette baronetessę Alatriste.

W toku rozmów, o których wspomniałem wyżej uzgodniliśmy, iż w możliwie prędkim czasie wypracujemy rozwiązanie umożliwiające Baridajkom i Baridajczykom własnego Króla. Że gdy tylko to nastąpi zrzeknę się korony Królestwa i pozostanę, w myśli traktatu Unii i Aktu unii, opiekunem Królestwa, protektorem Królestwa, gwarantem Królestwa. Jak nowa rola sarmackiego Księcia się będzie nazywała, jak będzie określona - to ustalimy w procesie negocjacji i rozmów. Zaproponuję, już wkrótce, przeprowadzenie referendum, w którym odpowiemy sobie na pytania o kształt nowego ustroju Królestwa, o kształt relacji z Księstwem Sarmacji, o ułożenie naszych stosunków na nowo, tak by z jednej strony zabezpieczały ambicje, a z drugiej gwarantowały trwałość naszej Unii.

Wierzę, że pomimo braku konkretnych projektów, które zapowiadano, każda Baridajka i każdy Baridajczyk w proces leczenia ran i wzmacniania łączących nas mostów się włączy. Że wspólnymi siłami wypracujemy dobrą praktykę i dobre rozwiązania. Wierzę w to, wierzę w Was. Wierzę w Baridas.

As naylfar sáh sairus,
Robert Fryderyk, r.
Avatar użytkownika
 

Re: Powołanie Wicekrólowej i kilka decyzji

Postprzez Delfina Kierkeller 12 kwi 2018, o 17:53

WKW,

RCA napisał(a):Postawiła twarde warunki współpracy, warunki czyste, jasno wyartykułowane, warunki akceptowalne.


Czy jako Baridajka i członek Rady mogłabym wiedzieć, jakie?

RCA napisał(a):W toku rozmów, o których wspomniałem wyżej uzgodniliśmy, iż w możliwie prędkim czasie wypracujemy rozwiązanie umożliwiające Baridajkom i Baridajczykom własnego Króla. Że gdy tylko to nastąpi zrzeknę się korony Królestwa i pozostanę, w myśli traktatu Unii i Aktu unii, opiekunem Królestwa, protektorem Królestwa, gwarantem Królestwa. Jak nowa rola sarmackiego Księcia się będzie nazywała, jak będzie określona - to ustalimy w procesie negocjacji i rozmów. Zaproponuję, już wkrótce, przeprowadzenie referendum, w którym odpowiemy sobie na pytania o kształt nowego ustroju Królestwa, o kształt relacji z Księstwem Sarmacji, o ułożenie naszych stosunków na nowo, tak by z jednej strony zabezpieczały ambicje, a z drugiej gwarantowały trwałość naszej Unii.


Czy to jest tych "kilka decyzji"...?
~Susanne Delfina Kierkeller-Friedman von Willenfeld-Buddus z domu at Atera,
Baridajka, Minister Kultury Księstwa Sarmacji, Posłanka na Sejm LVI kadencji, była redaktor naczelna Herolda i Pisarz Królestwa Baridasu
dyrektor Galerii Delfiny Kierkeller.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Powołanie Wicekrólowej i kilka decyzji

Postprzez Sorcha 12 kwi 2018, o 18:26

RCA napisał(a):
w możliwie prędkim czasie


RCA napisał(a):
już wkrótce


I tak w kółko Macieju, już który raz to słyszymy, święta za nami, zaraz Noc Kupały, a dalej wielka niewiadoma...
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Sarmacka zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Primera Bruja
Avatar użytkownika
 

Re: Powołanie Wicekrólowej i kilka decyzji

Postprzez Laurencjusz 12 kwi 2018, o 18:51

Sorcha napisał(a):I tak w kółko Macieju, już który raz to słyszymy, święta za nami, zaraz Noc Kupały, a dalej wielka niewiadoma...

Takie teraz mamy standardy niestety. Szybciej chyba baridajska koza, niż w praktyce stosowane będą odwieczne tradycje.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów
 


Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość