Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Okrągły Stół Baridasu

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Okrągły Stół Baridasu

Postprzez rybczak 22 mar 2018, o 14:05

piwniczak napisał(a):Uch, dobra czytanka wklejona. Kupię piwko w drodze do domu i chipsy. Proszę nie spoilerować przed wieczorem!

W siódmym odcinku Juan i Angelica...
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany, Kuriozalny Bezczelny Cham

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 22 mar 2018, o 15:13

piwniczak napisał(a):Uch, dobra czytanka wklejona. Kupię piwko w drodze do domu i chipsy. Proszę nie spoilerować przed wieczorem!

Baridas Corporation filmy i kryzysy polityczne w najlepszej jakości. Tylko na fc.sarmacja.org
Następny odcinek za tydzień na FC.SARMACJA.ORG lub już teraz na PK BARIDAS

#shitshitorm #zamordyzm

Jak skończycie pranie to zawołajcie, wszelkim obcym interwencjom mówię stanowcze veto, chyba że mają pakiet premium.
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,

Postprzez piwniczak 22 mar 2018, o 17:35

Przeczytałem.

Fabuła pozostawia wiele do życzenia. Mistrzowska gra aktorska Jego Książęcej Mości, sporo klasycznych dialogów(„Wasza Królewska Mość, Jaśnie Oświecony.”), trochę oczerniania i przekręcania faktów. Wiem, że to fabularyzowane, ale jednak jakieś standardy byłyby wskazane. Kilka błyskotliwych fragmentów. Ciekawa drugoplanowa rola kobieca. I przede wszystkim — mnóstwo starego, dobrego Roberta sprzed zakładania zgrzebnego wora podrasowanego posiadanymi prerogatywami. Ale mimo tego wszystkiego — scenarzyści się nie postarali. Jedyne co trzyma w niepewności i ciągle zastanawia, to tajemnicza wiadomość Jihymeda z 14.03 z godziny 21:25:59, a miejscami mam wrażenie, że te same ścieżki dialogowe trochę przerobiono i wstawiono ponownie. Nie było tam nic, czego bym się nie spodziewał. Linii fabularnej praktycznie brak.

3/10.

__ <- byłem tak blisko, żeby nie czytać do końca.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Yennefer 22 mar 2018, o 18:57

Jak juz wyjelismy rozmowe z PK tutaj, to ja pragne poinformowac, ze nadal czekam za obiecanym odebraniem wsi lennych badz sprawa w TK gdyz swoje slowa nadal podtrzymuje.
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Sorcha 22 mar 2018, o 20:11

A ja już gdzieś pisałam takie słowa
A może tu chodzi o to, by po całej zawierusze napisać "a widzicie, chciałem dobrze, ale oni się zbuntowali, niewdzięczni"...

I teraz z przykrością ciśnie się na usta, a nie mówiłam...
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Almerska zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Królestwo Baridasu

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 23 mar 2018, o 18:42

piwniczak napisał(a):Przeczytałem.

Fabuła pozostawia wiele do życzenia. Mistrzowska gra aktorska Jego Książęcej Mości, sporo klasycznych dialogów(„Wasza Królewska Mość, Jaśnie Oświecony.”), trochę oczerniania i przekręcania faktów. Wiem, że to fabularyzowane, ale jednak jakieś standardy byłyby wskazane. Kilka błyskotliwych fragmentów. Ciekawa drugoplanowa rola kobieca. I przede wszystkim — mnóstwo starego, dobrego Roberta sprzed zakładania zgrzebnego wora podrasowanego posiadanymi prerogatywami. Ale mimo tego wszystkiego — scenarzyści się nie postarali. Jedyne co trzyma w niepewności i ciągle zastanawia, to tajemnicza wiadomość Jihymeda z 14.03 z godziny 21:25:59, a miejscami mam wrażenie, że te same ścieżki dialogowe trochę przerobiono i wstawiono ponownie. Nie było tam nic, czego bym się nie spodziewał. Linii fabularnej praktycznie brak.

3/10.
Dziękujemy za ocenę, dołożymy wszelkich starań, aby następne produkcje "made in Baridas" sprostały oczekiwaniom wymagających recenzentów. :D
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 24 mar 2018, o 15:50

Ja tylko, że żyję. Miałem jak na złość sajgon realowy. Alecsiadam do spraw.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl

Postprzez RCA 26 mar 2018, o 07:28

Dzień dobry.

Tak, jestem gotów zrzec się korony, by przyspieszyć tym samym proces federalizacji Sarmacji.
By to jednak nastąpiło potrzebne są, moim zdaniem, trzy rzeczy.

Pierwsza — zmiany w prawie państwowym, które umożliwią rozdzielenie koron, dziś taka możliwość z prawnego punktu widzenia nie istnieje. Musimy się nad tym pochylić. Wymagać to będzie m.in. negocjacji traktatu między Sarmacją i Baridasem, i tu warto zastanowić się kto miałby negocjować od strony Baridasu. Gdy zdecydujemy kto to będzie wyrażę zgodę na to by w tej sprawie Baridas mógł podejmować inicjatywę dyplomatyczną.

Druga — musimy mieć omówione projekty zmian i dążyć do ich wdrożenia tu, w Baridasie. Póki co wciąż konkretnych projektów nie ma, ale jak sądzę szybko da się to nadrobić.

Trzecia — jeśli w referendum większość opowie się za rozdzieleniem koron takie rozdzielenie nastąpi i w jego wyniku zrzeknę się baridajskiej korony.

Mój urlop kończy się za tydzień. Dajmy sobie ten tydzień na dalsze przemyślenia. Pozdrawiam.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji

Postprzez piwniczak 26 mar 2018, o 08:53

Bardzo ciekawa dźwignia do wprowadzenia federalizacji, której nikt nie chce. Winszuję.

Nie możecie po prostu dać sobie siana (wszyscy) i rozwiązać tego przyjmując model teutoński? To się robi nudne, a dalsze zwlekanie spowoduje gangrenę.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez RCA 26 mar 2018, o 09:06

Jeśli federalizacji nikt nie chce, co nie jest akurat prawdą, to nie róbmy tych zmian pod federalizację. Zróbmy je po prostu wedle woli mieszkańców.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domena Królewska