Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Okrągły Stół Baridasu

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Okrągły Stół Baridasu

Postprzez rybczak 22 mar 2018, o 14:05

piwniczak napisał(a):Uch, dobra czytanka wklejona. Kupię piwko w drodze do domu i chipsy. Proszę nie spoilerować przed wieczorem!

W siódmym odcinku Juan i Angelica...
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany, Kuriozalny Bezczelny Cham

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Korona Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 22 mar 2018, o 15:13

piwniczak napisał(a):Uch, dobra czytanka wklejona. Kupię piwko w drodze do domu i chipsy. Proszę nie spoilerować przed wieczorem!

Baridas Corporation filmy i kryzysy polityczne w najlepszej jakości. Tylko na fc.sarmacja.org
Następny odcinek za tydzień na FC.SARMACJA.ORG lub już teraz na PK BARIDAS

#shitshitorm #zamordyzm

Jak skończycie pranie to zawołajcie, wszelkim obcym interwencjom mówię stanowcze veto, chyba że mają pakiet premium.
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu

Postprzez piwniczak 22 mar 2018, o 17:35

Przeczytałem.

Fabuła pozostawia wiele do życzenia. Mistrzowska gra aktorska Jego Książęcej Mości, sporo klasycznych dialogów(„Wasza Królewska Mość, Jaśnie Oświecony.”), trochę oczerniania i przekręcania faktów. Wiem, że to fabularyzowane, ale jednak jakieś standardy byłyby wskazane. Kilka błyskotliwych fragmentów. Ciekawa drugoplanowa rola kobieca. I przede wszystkim — mnóstwo starego, dobrego Roberta sprzed zakładania zgrzebnego wora podrasowanego posiadanymi prerogatywami. Ale mimo tego wszystkiego — scenarzyści się nie postarali. Jedyne co trzyma w niepewności i ciągle zastanawia, to tajemnicza wiadomość Jihymeda z 14.03 z godziny 21:25:59, a miejscami mam wrażenie, że te same ścieżki dialogowe trochę przerobiono i wstawiono ponownie. Nie było tam nic, czego bym się nie spodziewał. Linii fabularnej praktycznie brak.

3/10.

__ <- byłem tak blisko, żeby nie czytać do końca.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Korona Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Yennefer 22 mar 2018, o 18:57

Jak juz wyjelismy rozmowe z PK tutaj, to ja pragne poinformowac, ze nadal czekam za obiecanym odebraniem wsi lennych badz sprawa w TK gdyz swoje slowa nadal podtrzymuje.
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Sorcha 22 mar 2018, o 20:11

A ja już gdzieś pisałam takie słowa
A może tu chodzi o to, by po całej zawierusze napisać "a widzicie, chciałem dobrze, ale oni się zbuntowali, niewdzięczni"...

I teraz z przykrością ciśnie się na usta, a nie mówiłam...
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Almerska zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Królestwo Baridasu

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 23 mar 2018, o 18:42

piwniczak napisał(a):Przeczytałem.

Fabuła pozostawia wiele do życzenia. Mistrzowska gra aktorska Jego Książęcej Mości, sporo klasycznych dialogów(„Wasza Królewska Mość, Jaśnie Oświecony.”), trochę oczerniania i przekręcania faktów. Wiem, że to fabularyzowane, ale jednak jakieś standardy byłyby wskazane. Kilka błyskotliwych fragmentów. Ciekawa drugoplanowa rola kobieca. I przede wszystkim — mnóstwo starego, dobrego Roberta sprzed zakładania zgrzebnego wora podrasowanego posiadanymi prerogatywami. Ale mimo tego wszystkiego — scenarzyści się nie postarali. Jedyne co trzyma w niepewności i ciągle zastanawia, to tajemnicza wiadomość Jihymeda z 14.03 z godziny 21:25:59, a miejscami mam wrażenie, że te same ścieżki dialogowe trochę przerobiono i wstawiono ponownie. Nie było tam nic, czego bym się nie spodziewał. Linii fabularnej praktycznie brak.

3/10.
Dziękujemy za ocenę, dołożymy wszelkich starań, aby następne produkcje "made in Baridas" sprostały oczekiwaniom wymagających recenzentów. :D
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Królestwo Baridasu

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 24 mar 2018, o 15:50

Ja tylko, że żyję. Miałem jak na złość sajgon realowy. Alecsiadam do spraw.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl
Królestwo Baridasu

Postprzez RCA 26 mar 2018, o 07:28

Dzień dobry.

Tak, jestem gotów zrzec się korony, by przyspieszyć tym samym proces federalizacji Sarmacji.
By to jednak nastąpiło potrzebne są, moim zdaniem, trzy rzeczy.

Pierwsza — zmiany w prawie państwowym, które umożliwią rozdzielenie koron, dziś taka możliwość z prawnego punktu widzenia nie istnieje. Musimy się nad tym pochylić. Wymagać to będzie m.in. negocjacji traktatu między Sarmacją i Baridasem, i tu warto zastanowić się kto miałby negocjować od strony Baridasu. Gdy zdecydujemy kto to będzie wyrażę zgodę na to by w tej sprawie Baridas mógł podejmować inicjatywę dyplomatyczną.

Druga — musimy mieć omówione projekty zmian i dążyć do ich wdrożenia tu, w Baridasie. Póki co wciąż konkretnych projektów nie ma, ale jak sądzę szybko da się to nadrobić.

Trzecia — jeśli w referendum większość opowie się za rozdzieleniem koron takie rozdzielenie nastąpi i w jego wyniku zrzeknę się baridajskiej korony.

Mój urlop kończy się za tydzień. Dajmy sobie ten tydzień na dalsze przemyślenia. Pozdrawiam.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Sclavinii i Hasselandu, suweren Teutonii, etc. etc.

Skontaktuj się z Księciem Sarmacji
Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez piwniczak 26 mar 2018, o 08:53

Bardzo ciekawa dźwignia do wprowadzenia federalizacji, której nikt nie chce. Winszuję.

Nie możecie po prostu dać sobie siana (wszyscy) i rozwiązać tego przyjmując model teutoński? To się robi nudne, a dalsze zwlekanie spowoduje gangrenę.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 26 mar 2018, o 09:06

Jeśli federalizacji nikt nie chce, co nie jest akurat prawdą, to nie róbmy tych zmian pod federalizację. Zróbmy je po prostu wedle woli mieszkańców.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Sclavinii i Hasselandu, suweren Teutonii, etc. etc.

Skontaktuj się z Księciem Sarmacji
Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona