Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Budowa pomnika Roberta Fryderyka

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Budowa pomnika Roberta Fryderyka

Postprzez Kristian Arped 8 mar 2018, o 21:43

Drodzy,

w imieniu Fundacji Budowy Pomnika Roberta Fryderyka mam zaszczyt zaprosić Was do wspólnej zabawy, jak i do szlachetnego czynu. Zbudujmy razem pomnik naszego, mniej lub bardziej, umiłowanego monarchy w malowniczym mieście Eslimar!

Obrazek
wizualizacja potężnego pomnika Roberta Fryderyka

Zasady są proste: każdy mieszkaniec Sarmacji może raz na dobę przez następny tydzień (reset następuje o północy) dołożyć szpilkę do budowy pomnika. Im więcej szpilek, tym większa nagroda dla uczestnika, tj. stosunek dołożonych szpilek do wszystkich szpilek będzie równy ilorazowi nagrody oraz zawartości konta Fundacji w dniu zakończenia zabawy.

Zapraszam również do wspierania Fundacji środkami z własnej kieszeni — przysłużcie się dobrej sprawie!
Obrazek

K+N+B 2017
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Re: Budowa pomnika Roberta Fryderyka

Postprzez Konrad Jakub 8 mar 2018, o 22:02

Jako właściciel miasta w którym buduje się pomnik, deklaruję współfinansowanie nagród dla uczestników tej szlachetnej inicjatywy.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny

Postprzez Konrad Jakub 8 mar 2018, o 22:11

Może też okolicznościowy wiersz:

budujemy nasz pomnik na piasku
cena nie gra roli dziś
kupiliśmy prawie wszystko
ale wciąż nie mamy nic

cieszmy się
z naszego Księcia bo
wzór na szczęście w nim
zapisany je-est
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny

Postprzez kaxiu 8 mar 2018, o 22:13

A mi się tak w tym temacie kojarzy klasyczne dzieło literatury cipro, mianowicie Nowy Most.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez Michał 8 mar 2018, o 22:41

Część pierwsza:

To był marcowy dzień.

Marzec, jak wiadomo, należy do ludzi dość ponurych. Właśnie bawił się nożem, strzępiąc postarzałą powierzchnię drewnianego stołu. Nóż gładko zagłębiał się w materiał i tak samo lekko z niego wychodził, tworząc głębokie bruzdy. Gospodyni patrzyła na tę dantejską scenę z przerażeniem, wychylając się tylko co jakiś czas zza szynku i wyglądając pomocy.

Marzec nie należał jednak do ludzi, z którymi się zadziera. Choć więc w przybytku siedziało parę osób, wszystkie pilnowały własnego nosa i zdawały się ignorować dwumetrowego, łysego typa w ciemnym płaszczu demolującego stół i łypiącego na każdego morderczymi oczyma.

- Babo, dawaj mi coś do żarcia.

Kobieta zaniemówiła. Wymamrotała coś niezrozumiale.

- Powiedziałem, że chcę coś do żarcia. Co? Co chcę? A co ja jestem, na Przepad, koncert życzeń? Pospiesz się, bo bardzo nie lubię czekać.

Przerażona dziewka pospieszyła więc do kuchni. Zanim jednak zdążyła wrócić, do speluny wszedł nowy gość. Wysoki, dość potężnej budowy, w przeciwieństwie do Marca bardzo zlany, ale też łysy. Łypnął wzrokiem po obecnych i zauważywszy Marca, podszedł wprost do niego.

- Marzec?

Mięśniak odwrócił się przez ramię, mając już chyba rzucać jakiś niemiły komentarz, ale zobaczywszy przybysza wstał z radosnym okrzykiem i poklepał go po ramieniu.

- Lutek, kope lat! Dobrze Cię widzieć, słyszałem, że ostatnio trochę chorowałeś. Powiedz, widziałeś może ostatnio Stycznia? Bo Gruden dawał znać, że przyjdzie, ale od tamtego farfocla nic nie słyszałem.

- Słuchaj, Marzec, nie jest dobrze. Słyszałem, że Gruden z Nuwembrem zostali rano wsypani.

Mięśnie wielkoluda napięły się, a w tym czasie brzuchaty Lutek poprawił pękający pod naporem brzuszyska pasek. Napięcie po chwili ustąpiło, kiedy obaj już siedzieli przy zdezelowanym stole i wymieniali myśli...

Wbijam szpileczkę. Z każdą kolejną przyjdzie nowy fragment układanki. Kim jest Marzec? Czy kobieta powróci z jedzeniem? Ilu mieszkańców Księstwa Sarmacji płaci alimenty? Tego dowiemy się niedługo...
/—/ Michał Pséftis, daw. Bryennios.
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez piwniczak 8 mar 2018, o 22:54

* * *
Rozkwita Sarmacja wspaniale
Opresji nie znając, ni zwady,
Bzyczenie tu czasem jest słychać
E tam, to są tylko owady.

C.D.N.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Konrad Jakub 8 mar 2018, o 22:56

@Ekaton

Ale te szpileczki to czysto symbolicznie, nie chodzi o szkalowanie monarchy. Dlatego na przyszłość polecam spuszczenie z tonu i oszczędzanie tego kpiącego stylu wypowiedzi i brzydkich określeń.

Przed wyborami kanclerskimi zapowiadałem, że czasami uderzę pięścią w stół. Proszę uznać, że w tym momencie właśnie to zrobiłem.
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny

Postprzez Michał 8 mar 2018, o 23:00

Chwila, jakie kpienie z monarchy? Czy to jakieś pomówienie?

Postprzez Konrad Jakub 8 mar 2018, o 23:01

Na razie ostrzegam, bo widzę do czego zmierza ten wątek!
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny

Postprzez Michał 8 mar 2018, o 23:08

Ja nawet sfinansowałem akcję! Granda, ależ się mnie tu szkaluje. Jeszcze jota i spotkamy się w sondzie!

Następna strona

Powrót do Domena Królewska