Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Orędzie Króla Baridasu

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Orędzie Króla Baridasu

Postprzez RCA 1 mar 2018, o 19:15

Wasze Królewskie i Książęce Wysokości,
Jaśnie Oświecone Diuczessy i Jaśnie Oświeceni Diukowie,
Jaśnie Wielmożne Markizy i Jaśnie Wielmożni Markizowie,
Prześwietne Hrabiny i Prześwietni Hrabiowie,
Wielmożne Wicehrabiny i Wielmożni Wicehrabiowie,
Czcigodne Baronetessy i Czcigodni Baronowie,
Sławetne Baronessy i Sławetni Baroneci,
Szlachetne Damy i Poważani Kawalerowie,
Panie i Panowie.


Cztery tysiące sto dwadzieścia sześć! Kto z Państwa umie od ręki powiedzieć co stoi za tą liczbą? Cztery tysiące sto dwadzieścia sześć! Mało czy dużo? Cztery tysiące sto dwadzieścia sześć! Tyle dni i nocy upłynęło od dnia 13 listopada 2006 roku. Dnia, w którym JKW Mikołaj Torped i JKW Helwetyk Romański zawarli traktat Unii między Księstwem Sarmacji a Królestwem Baridasu, ustanawiając jedno z najdłużej i najsprawniej funkcjonujących partnerstw dwóch wspaniałych Narodów wirtualnego świata.

Nasze Kraje i Nasze Narody wiąże silna i nierozerwalna więź. Nasze Serca i Umysły wiąże wspólnota interesów i świadomość oczu całego mikroświata zwróconych na nas stale i w każdej chwili. Nie ma w naszej rzeczywistości innych Krajów i innych społeczeństw, które dałyby temu światu tyle ile daliśmy my wszyscy razem. To nasza spuścizna i nasza odpowiedzialność. To nasza Tradycja i nasza Duma.

Każdy wirtualny kraj i każde wirtualne społeczeństwo przechodzi czasy gorsze i czasy lepsze. Dziś ten gorszy czas dotknął Baridas, ale Baridas nie raz pokazywał, że trudne czasy nie są mu straszne, że potrafi czerpać z nich siłę i wolę walki o lepsze jutro. Wierzę, że Baridas uczyni to ponownie i ponownie stanie na swych silnych nogach. Ale czymże jest Baridas? Baridas to Wy. Baridas to Wasze historie. Baridas to Wasze serca i duma z tego kim jesteście i ile osiągnęliście. Baridas to odwaga głoszenia poglądów i gorąca krew południa. Baridas to wspaniała historia i piękno naszych wspomnień. Baridas to Wy. Każde z Was.

Stanęliśmy przed wyzwaniem. My wszyscy, Wy i My. Kraj nasz ma bogatą tradycję republikańską i równie bogatą tradycję monarchistyczną. Wspaniałe doświadczenia związane z oboma tymi tradycjami. Z pozoru się one wykluczają, ale gdy przyjrzymy się naszej Historii dostrzeżemy, że w Baridasie ta pozorna sprzeczność przemieniła się w koegzystencję i wzajemne czerpanie tego co najlepsze w obu tradycjach. Wciąż jest na to miejsce. Baridas i gorąca baridajska krew nie pozwolą i na dłuższą metę nie zniosą dominacji jednego systemu. To na tej ziemi możliwe jest tworzenie pięknych idei, i wdrażanie tego co obie tradycje łączy. My chcemy w tym pomagać, my chcemy w tym uczestniczyć.

Dzisiejszym wyzwaniem, jakie przed nami wszystkimi stanęło, jest pogodzenie dążeń demokratyzacyjnych z tradycjami monarchofaszystowskimi. To wymaga od nas otwartości serc, dusz i umysłów na to co druga strona ma do zaproponowania. Także z Naszej strony. Jesteśmy Przyjacielem Baridasu i Was wszystkich i z tego miejsca zapewniamy, że otwartości na wyważone propozycje w Nas nie zabraknie.

Proces dochodzenia do zadowalającego rozwiązania nie jest łatwy. Toczyć się będzie dyskusja, zapewne niekiedy górę wezmą emocje. Nie zrobimy tego w pojedynkę. Dlatego podjęliśmy decyzję o powołaniu Wicekróla Królestwa Baridasu, który w Naszym, ale nade wszystko Waszym, imieniu będzie czuwał nad tym procesem i zapewniał posłuch każdemu, kto zechce być wysłuchany.

Wicekról Królestwa Baridasu, którego mamy ogromną przyjemność Wam ogłosić to osoba, która Nasz Kraj zna od blisko 7 lat. W tym czasie aktywnie działała na różnych polach, i zdobywała niezbędne doświadczenie. Oczywiście, jak każdemu, zdarzały się jej zniknięcia, i napady realiozy, jednak zawsze wracała i dawała zawsze z siebie jak najwięcej. Jest to osoba, która umie wyważyć swoje stanowisko, umie aktywnie poszukiwać konsensusu. Gdy trzeba uderzy ręką w stół, gdy jest okazja wypowie się ciepło i pozytywnie. To osoba, która daje swą postawą przykład bycia oddanym Krajowi patriotą. Nowy Wicekról Baridasu zna Baridas od dawna, uczestniczył w niezliczonych dyskusjach i różne dzieje kraju przeżywał osobiście.

Szanowni Państwo, zdecydowaliśmy, iż Wicekrólem Królestwa Baridasu zostanie Wielmożny Yupeng wicehrabia Bejing-Zhao. Odbyliśmy już dłuższą rozmowę, zarysowaliśmy pewne punkty zbieżne i plan działań na najbliższy czas. Zgadzamy się, iż należy podjąć dyskusję i deklarujemy na nią otwartość. Zaufajcie jednemu z Was i okażcie mu wszelką możliwą pomoc. Jesteśmy przekonani, że sprawi się dobrze.

As naylfar sáh sairus,
Robert Fryderyk, r.
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Król Sclavinii, suweren Teutonii, etc. etc.
Avatar użytkownika
Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Orędzie Króla Baridasu

Postprzez Guedes de Lima 1 mar 2018, o 19:44

Gratuluję i życzę wszelkiej pomyślności wszystkich mieszkańcom Królestwa.

Niech trwa wieczna przyjaźń baridajsko-sclavińska.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Dziekan Wydziału Historii i Nauk Humanistycznych
Właściciel Unicorn Media Corporation
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk


"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
 

Re: Orędzie Króla Baridasu

Postprzez зхао 1 mar 2018, o 20:29

Wasza Królewska Mość,
Drodzy Baridajczycy,

Przychodzi mi objąć urząd Wicekróla w czasach trudnych, kiedy Baridas zmaga się ze znacznym spadkiem aktywności i zacieraniem się jedności Narodu. Pojawia się potrzeba zmian trwałych, zmian na lepsze, o sile i charakterze, z którymi nie mieliśmy kontaktu przez wiele lat, które pozwolą zażegnać obecne problemy. Przed nami wiele debat i dyskusji, które mogą wycisnąć z nas siódme poty, ale pozwolą nam określić wspólną wizję przyszłości, dzięki czemu będziemy mogli wyjść z kryzysowej sytuacji.


Swoje rządy mógłbym zacząć sprawować samodzielnie, przedstawiając subiektywną wizję Królestwa, jednak wiem, że będzie to w tej chwili niepożądane. Pragnę zrobić tutaj ukłon w kierunku Natiear Comitã Baridasa jak i wszystkich Obywateli, którzy sygnalizowali o konieczności demokratyzacji Baridasu, dlatego też w pierwszej kolejności zamierzam zająć się postulatami przedstawionymi w manifeście tego komitetu. Plan swoich rządów określę zatem krótkim sformułowaniem. Będzie to pośrednictwo pomiędzy interesami Króla i Narodu, w celu odnalezienia konsensusu i wykreowania nowych rozwiązań, dzięki którym każdy Obywatel znajdzie w Królestwie możliwość samorealizacji i spokój ducha dzięki nowym przywilejom.


Zanim jednak będę mógł przejść do konkretnych działań, muszę poprosić Was, Drodzy Baridajczycy o obdarzenie mnie odrobiną zaufania, abyśmy mogli razem dokonać teraz rzeczy wielkich, które pozwolą na nowo rozkwitnąć Królestwu Baridasu.


Z góry za nie dziękuję.

Nor faré Arya sáh natia
(—) Yupeng v-hr Beijin-Zhao
Wicekról Baridasu
зхао
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
 

Re: Orędzie Króla Baridasu

Postprzez Markus 2 mar 2018, o 01:18

Cieszę się, że drugi z moich potomków, co prawda syn marnotrawny, zrodzony najpewniej przez jakąś gellońską dziewkę, objął urząd Wicekróla. Życzę niezależności, na jaką było stać i jaką otrzymali od Króla poprzednicy.

Znamy się od 2011 r., przeszliśmy razem długą drogę; wierzę, że i teraz nasza współpraca będzie owocna dla Baridasu. Wasza Królewska Wysokość, proszę przyjąć osobiste zaproszenie do Natiear Comitã Baridasa. Jestem przekonany, że nie może WKW zabraknąć w tak ważnej dla Narodu debacie.
(—) Marc Miquaiasu’un Arped,
diuk-wicehrabia, asesor Trybunału Koronnego, były wicekról Baridasu
Avatar użytkownika
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
 

Re: Orędzie Króla Baridasu

Postprzez Ekaton 12 mar 2018, o 19:44

Baridas chyba potrzebuje nowego Wicekróla... ?
/—/ Emil Potocki
Ojciec Założyciel Sclavinii, Jej Senator,
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Re: Orędzie Króla Baridasu

Postprzez зхао 13 mar 2018, o 20:40

Będzie na dniach.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
зхао
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
 

Re: Orędzie Króla Baridasu

Postprzez Ekaton 13 mar 2018, o 21:37

Szkoda, że rezygnujesz, ale jak uważasz. Do zobaczenia!
/—/ Emil Potocki
Ojciec Założyciel Sclavinii, Jej Senator,
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 


Powrót do Domena Królewska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Yennefer i 1 gość