Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Baridajski Czyn Społeczny

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Baridajski Czyn Społeczny

Postprzez Hohenzollern 18 lut 2018, o 15:23

Wasza Królewska Mość!
Wasza Królewska Wysokość!
Drodzy Baridajczycy!

Wiadomym jest nie od dziś że demografia Baridasu nie napawa optymizmem, że władze mają natłok biurokratycznych obowiązków, brakuje rąk do pracy, że obywatelom się nie kiedy nie chce, bądź po prostu nie mają czasu. W końcu nie kiedy po prostu nie ma się pomysłu na własną aktywność i czeka się na jakąś interesującą inicjatywę. Tak na chwilę obecną przedstawia się sytuacja Królestwa Baridasu. Dlatego chciałbym wam zaproponować pewną oddolną inicjatywę, dosyć luźną, a raczej w zasadzie zabawę która w mym mniemaniu pomoże nam nie co się wzajemnie zmobilizować do działania, do minimum aktywności. Inicjatywa o które mówię w pewnym sensie pomoże nam zagłębić się w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Baridasu. Mianowicie chodzi o rozkręcenie nas samych w ramach naszego samorządu, oraz kontynuacje jego budowy.

Inicjatywa zabawa polega na różnych rzeczach od przygotowywania opisów dla Baridasu, po pisanie artykułów, narracji, wyszukiwaniu linków do baridajskiej lektury, archiwów, tak aby urzędnicy, władze Królestwa mogły liczyć na swoich obywateli, obywatele na te władze. Więc przykładowo jakiś obywatel rzuca zadanie, inny obywatel czy też osoba Dworu Królewskiego może patronować, czy też finansować owe zadanie, a inni po prostu zgłaszają się do wykonania tego zadania w ustalonym terminie, bądź proponując jego przedłużenie bądź skrócenie, następnie rezultat jaki osiągnęli bądź link wrzucają w tym temacie. Podam przykład;

Ja, Jaśnie Wielmożny Markiz Frideric et Hohensollern, wzywam Naród Baridajski do przygotowania opisu metropolii Republiki Południowego Baridasu - Ciuad de Bravo. W terminie od 18 lutego 25 lutego 2018 roku.

I tu czas na właściwą akcje, powinni się zgłaszać do wykonania zadania chętni obywatele, oraz osoby które chciałby się stać fundatorami tego zadania. I czekam na pierwsze zgłoszenia i rezultaty.

Rzecz jasna całą zabawę można odpowiednio zmodyfikować, tak aby uwzględnić najlepsze warianty inicjatywy. Myślę jednak że zamiast dyskutować o różnych opcjach - po prostu powinniśmy zacząć działać.

Z wyrazami szacunku;
(-)Frideric et Hohensollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

(—) Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl mar. von Hohenzollern
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Re: Baridajski Czyn Społeczny

Postprzez RCA 18 lut 2018, o 16:09

Jaśnie Wielmożny Markizie!

Bardzo fajna inicjatywa, bardzo fajny pomysł. Z przyjemnością wsparłbym go jakąś kwotą na nagrody dla najaktywniejszych i najbardziej pomysłowych uczestników Czynu. Co Markiz na to?

Pozdrawiam.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Sclavinii i Hasselandu, suweren Teutonii, etc. etc.

Skontaktuj się z Księciem Sarmacji
Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Korona Księstwa Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 18 lut 2018, o 16:22

Wasza Królewska Mość!
Jaśnie Wielmożny Markizie!

Liczę, że inicjatywa spotka się z szerokim odzewem społecznym oraz również deklaruję chęć jej wsparcia. Oprócz libertów jestem w stanie zaoferować kilka znaczków lub monet na ten cel społeczny.

Mam również nadzieję, że znajdzie się chętny na wykonanie herbu dla dawnej Stolicy Baridasu - Cracoffi, bo oferta jest cały czas aktualna.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Hohenzollern 18 lut 2018, o 16:34

Wasza Królewska Mość!
Wasza Książęca Mość!

Bardzo fajna inicjatywa, bardzo fajny pomysł. Z przyjemnością wsparłbym go jakąś kwotą na nagrody dla najaktywniejszych i najbardziej pomysłowych uczestników Czynu. Co Markiz na to?

Wasza Książęca Mość, cieszy mnie to, czas jednak pokaże czy ktoś będzie chętny do tej zabawy, każda donacja, sponsoring jest mile widziany.

Z wyrazami szacunku;
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez зхао 18 lut 2018, o 18:24

Jeśli mamy coś razem tworzyć, to trzeba zapewnić ku temu warunki techniczne. Najlepiej jakby każdy z Baridajczyków zrobił sobie konto gmail i moglibyśmy wszyscy zdalnie pracować, korzystając z systemu komentarzy, sprawdzania edycji itd.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
зхао
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Julian FER 18 lut 2018, o 18:48

Zhao napisał(a):Jeśli mamy coś razem tworzyć, to trzeba zapewnić ku temu warunki techniczne. Najlepiej jakby każdy z Baridajczyków zrobił sobie konto gmail i moglibyśmy wszyscy zdalnie pracować, korzystając z systemu komentarzy, sprawdzania edycji itd.

Warunki techniczne do szybkiej wymiany informacji są na #baridasa są też inne miejsca, ale myślę, że najlepiej dyskutować tutaj, a każdy Baridajczyk może dostać swój wątek :)
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 18 lut 2018, o 19:05

Wasza Królewska Mość!
Drodzy Baridajczycy!

Jeśli mamy coś razem tworzyć, to trzeba zapewnić ku temu warunki techniczne. Najlepiej jakby każdy z Baridajczyków zrobił sobie konto gmail i moglibyśmy wszyscy zdalnie pracować, korzystając z systemu komentarzy, sprawdzania edycji itd.

Wielmożny Wicehrabio Zhao, proponuje przeczytać jeszcze raz mój pierwszy post. Zamysł związany z Baridajskim Czynem Społecznym jest taki aby zaktywizować Baridajczyków do działania. Natomiast nie widzę problemy aby np dwóch czy trzech obywateli podejmowało się tego samego zadania. W kwestii zaś jaka się końcowa wersja np opisu miasta czy też samorządu leży już w gestii organów do tego kompetentnych, w przypadku powiedzmy już artykułów bądź narracji to już nie. W chwili obecnej czekam aż ktoś podejmie się przykładowego zadania które zacytuje jeszcze raz;

Ja, Jaśnie Wielmożny Markiz Frideric et Hohensollern, wzywam Naród Baridajski do przygotowania opisu metropolii Republiki Południowego Baridasu - Ciuad de Bravo. W terminie od 18 lutego 25 lutego 2018 roku.

PS; W mym mniemaniu im bardziej będziemy kombinować skupiać się na skomplikowanych regułach to przekombinujemy. Ta jak powiedziałem na początku dalej jestem otwarty na rozsądne modyfikacje zabawy. Uważam jednak że ta prosta droga jest najlepsza, i pozwoli sprawdzić czy faktycznie potrafimy działać, mamy chęci, czy tylko potrafimy debatować nad pomysłami ale już trudniej je wprowadzamy w życie. Zresztą również zachęcam do typowania przez obywateli swych zadań, zadań które w waszej opinii ożywią bądź są ważne dla funkcjonowania Baridasu.

Z wyrazami szacunku;
(-))Frideric et Hohensollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez зхао 23 lut 2018, o 23:16

Coś mi się zdaje, że dopóki nie zrobimy porządku z ustrojem, to takie akcje nie będą się sprawdzać. Najlepiej chyba będzie jak na razie wszystkie siły skupimy na przerobieniu Uniwersału o porządku obrad Rady Królestwa.
зхао
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez AFvTD 23 lut 2018, o 23:37

Zhao napisał(a):Coś mi się zdaje, że dopóki nie zrobimy porządku z ustrojem, to takie akcje nie będą się sprawdzać. Najlepiej chyba będzie jak na razie wszystkie siły skupimy na przerobieniu Uniwersału o porządku obrad Rady Królestwa.

Ten uniwersał, powinien już być, ale, że Baridajczycy, jak widzę nie mogą dojść do porozumienia to ja niestety cudów nie zrobię... A że własnej opinii na ten temat (w sensie uniwersału) nie mam, to czekam po prostu, aż się go uchwali.

Czasami nie rozumiem, jak moglismy zrobić taki syf w Baridasie... Tutaj się teraz ledwo żyje. Z sielskiej krainy stoczyliśmy się do Rowu Mariackiego :/

Poza tym, Ciuad de Bravo zbyt bliskie mi nie jest, jednak chętnie dołożę wszelkich starań, aby Wedla stała się ośrodkiem z CdB współpracującym. W końcu, Wedla tak naprawdę jest czystą tablicą, która zamierzam zapisac...

I chętnie przyjmę pomoc!
magister net Alfred Fabian baron von Tehen-Dżek
Asesor Trybunału Koronnego
Minister Propagandy Starosarmacji,
Burmistrz Książęcego Miasta Grodzisk
Pisarz Dworu Królestwa Baridasu,
Minister Informacji Konsulatu Sclavinii
Dziekan Wydziału Nauk Przyrodniczych w Akademii Sclavińskiej,
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Hohenzollern 24 lut 2018, o 04:25

Wasza Królewska Mość!
Wasza Książęca Mość!
Drodzy Baridajczycy!

Coś mi się zdaje, że dopóki nie zrobimy porządku z ustrojem, to takie akcje nie będą się sprawdzać. Najlepiej chyba będzie jak na razie wszystkie siły skupimy na przerobieniu Uniwersału o porządku obrad Rady Królestwa.

Z całym szacunkiem Wielmożny Wicehrabio, ale co ma piernik do wiatraka że się tak wyrażę? Czy była by to republika czy też monarchia, w oby dwóch tych ustrojach BCS mógłby funkcjonować, nie ma znaczenia kto sprawuje władzę. Z jednym mogę się zgodzić, mianowicie faktycznie teraz aktywność większości Baridajczyków jest skupiona na obradach Wysokiej Rady, jednak to w niczym nie przeszkadza - mym zdaniem.

Z wyrazami szacunku;
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Domena Królewska