Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Świeta w Baridasie

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Świeta w Baridasie

Postprzez Sorcha 21 gru 2017, o 08:54

Kochani!
Dziękuję za życzenia i spodziewam się, iż Bartidajki oraz Baridajczycy odpoczną, nabiorą sił i wigoru na nowe działania.
Bywa, że po obfitych świątecznych i częstych posiłkach czujemy się ociężali, często nam towarzyszą bóle żołądka, zgaga, wzdęcia oraz wszelkiego rodzaju niedogodności jelitowo-żołądkowe. Na te wszystkie dolegliwości z pomocą przychodzi natura, czyli zioła.

Oto zestaw, w jaki polecam się zaopatrzyć:
Mięta
Usprawnia trawienie poprzez pobudzenie wytwarzania soków żołądkowych, a także rozluźnia mięśnie gładkie. Ponadto działa wiatropędnie, dzięki czemu pomaga szczególnie przy wzdęciach. Możemy ją dodawać do ciast i deserów, a także pić napoje z jej dodatkiem. W nagłych wypadkach stosować naparty.

Rumianek pospolity
Wykazuje on działanie przeciwzapalne, pomaga przy zaburzeniach trawienia, a także nadkwaśności, czy skurczach żołądka. Wskazane jest spożywanie go w postaci naparu.

Dziurawiec
Ma wiele zastosowań, ale w tym momencie najważniejsze dla nas jest to, że działa żółciopędnie, rozkurczowo i dba o system trawienny. Możemy sięgnąć po herbatki z dziurawca, albo inne preparaty z jego zawartością.

Na kaca (czasem nas dopada)
Tu proponuję mieszankę ziołową, w której skład wchodzą: Liść mięty (wspomaga pracę układu pokarmowego, niweluje ból brzucha, wzdęcia, poprawia apetyt, wpływa również korzystnie na pracę wątroby), kwiat krwawnika ( wspomaga pracę układu pokarmowego, poprawia apetyt, poprawia trawienie), liść czystka (ma właściwości wzmacniające, dodaje energii i doskonale oczyszcza organizm z toksyn), liść pokrzywy (działa moczopędnie, oczyszcza więc organizm z toksyn) i liść brzozy (uzupełnia niedobory witamin i soli mineralnych, pobudza działanie żołądka, wątroby, trzustki, jelit, wpływa także pozytywnie na perystaltykę jelit).
Mieszanka ta pozwoli na szybką regenerację organizmu.
Zdrowego, wesołego i spokojnego świętowania oraz szczodrego Mikołają!

Obrazek
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Almerska zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 21 gru 2017, o 11:42

Wasza Królewska Wysokość!
Szanowne baridajki i Baridajczycy

W imieniu Dworu Królewskiego i swoim własnym z okazji Świąt oraz dla zachowania dobrej passy w wyborze właściwego tj. najlepszego dla Królestwa Baridasu następcy JKW Tomasza Ivo Hugona na tronie królewskim życzę Wam wszystkim przede wszystkim zdrówka, bo realioza to choroba zdradziecka przed którą trzeba się bronić na wszelkie możliwe sposoby. Tak wiec spożywajcie dużo markusówki, bananów, baridajskiego różnorakiego zioła wraz naszym krajowym rumem, głaszczcie baridajskie kozy na szczęście, a będzie Wam się wiodło.
Obrazek

Poza tym życzę Wam szczęścia, pomyślności, zadowolenia i prezentów bez liku, a także żeby Was wena twórcza nie opuściła.

Fare Aryon!

(—) Julian hrabia Fer at Atera,
Marszałek Baridasu
(-) Julian hr. Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Jihymed 23 gru 2017, o 12:53

Szanowni Baridajczycy

W szale przygotowań do elekcji, opisywaniu tradycji i potraw, składaniu życzeń i wysyłaniu prezentow, zapomnieliśmy, że miałaby jeszcze zabawa na IRCu, w Zamku Krolewskim w Almerze. Pora więc ustalić szczegóły. Kiedy, kto i jak.

Czy mamy jakiś pomysł? Czy w ogóle chcemy się bawić w ten sposób? Czy jednak odpuszczamy i walczymy o aktywność, jakże nam potrzebną?
Jihymed Niezyd

Przewodniczący Rady Królestwa Baridasu
Poseł na sejm LIV kadencji
Zoolog
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 24 gru 2017, o 11:28

Jihymed napisał(a):Czy mamy jakiś pomysł? Czy w ogóle chcemy się bawić w ten sposób? Czy jednak odpuszczamy i walczymy o aktywność, jakże nam potrzebną?

Szanowne Baridajki i Baridajczycy!

Myślę, że w toku prowadzonej kampanii wyborczej dzieje się tyle rzeczy, a jak się doda to, że mamy za mało czasu na organizację to jak bym zrezygnował z pomysłu z organizacją spotkania na IRC-u. Skupmy się na aktywności i ślijmy prezenty . Co myślicie?
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Jihymed 27 gru 2017, o 12:39

:D Zatem, święta realnie się skończyły. Prezenty nadal można wysyłać (chyba nie będziemy tego blokować do końca grudnia).

Zabawa na IRCu jednak została wykluczona z programu toteż nie pozostaje mi nic innego jak podziękować wszystkim zaangażowanym w zabawę - bez was nie udałoby się to. Cieszę się, że się udało - nie mi, ale wam. Wam wszystkim. Nie będę wymieniał z imienia i nazwiska, ale dziękuję. Wszystkim, którzy napisali posta, wysłali prezent napisali artykuł. Dziękuję Mikołajom że podjęli się służby. Gdyby nie wy, te święta to byłby po prostu niewypał.

Na koniec dziękuję również za wspaniałe znaczki ;)
Jihymed Niezyd

Zoolog
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 27 gru 2017, o 16:12

Mam nadzieję, że dostarczone przeze mnie prezenty się podobały. Jak wcześniej wspomniał organizator całej akcji Jihymed kaw. Niezyd mogę nadal jeśli ktoś ma takie życzenie pośredniczyć w przekazywaniu prezentów do końca roku i jeden dzień dłużej ;)
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 27 gru 2017, o 21:32

Julian FER napisał(a):
Mam nadzieję, że dostarczone przeze mnie prezenty się podobały. Jak wcześniej wspomniał organizator całej akcji Jihymed kaw. Niezyd mogę nadal jeśli ktoś ma takie życzenie pośredniczyć w przekazywaniu prezentów do końca roku i jeden dzień dłużej ;)

Święta, Święta i po Świętach. Przed nami Nowy Rok. Odpoczywajcie, bo z Nowym Rokiem nowe wyzwania przed nami :)
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Jihymed 28 gru 2017, o 14:37

Jakie odpoczywanie WKW. Powinniśmy iść za ciosem :) kto chętny żeby teraz zbudować trochę aktywności? Ja teraz odpadam bo zacznę pracę nad większym projektem na skalę całej Sarmacji. Nie zdradzę żadnego szczegółu do czasu, aż będzie to miało jakiś sensowny wygląd. ;)
Jihymed Niezyd

Zoolog
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej