Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Baridajczycy, a ich powinności obywatelskie

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Baridajczycy, a ich powinności obywatelskie

Postprzez зхао 15 sty 2018, o 00:06

Mimo wszystko uważam, że trzeba pochylić się nad kwestią prawa głosu mniej aktywnych obywateli. Myślę, że prawo powinno przewidywać ewentualny zryw aktywności.

EDIT:

Proponuję np. wnioskowanie zainteresowanego o dołączenie do obrad/uznaniowe dołączenie do obrad.
зхао
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Laurencjusz 15 sty 2018, o 00:11

Zhao napisał(a):Mimo wszystko uważam, że trzeba pochylić się nad kwestią prawa głosu mniej aktywnych obywateli. Myślę, że prawo powinno przewidywać ewentualny zryw aktywności.

Oczywiście.
Tu trzeba zrobić porządek, bo ani famili nie ma, ani klubów:

1.Każdego Członka Rady obowiązuje obecność i czynny udział w posiedzeniach Rady Królestwa.
2.Członkowie Rady mogą tworzyć w Radzie Królestwa kluby oparte na zasadzie politycznej.
3.Członkowie Rady mogą tworzyć w Radzie Królestwa koła rodowe zwane dalej familliami oparte na zasadzie związków rodowy, koligacji rodzinnych.
4. Klub tworzy co najmniej 2 Członków Rady.
5. Familie tworzy co najmniej 1 Członek Rady.
6. Członek Rady może należeć tylko do 1 klubu lub familii.
7. Władze klubów , kół rodowych, zespołów oraz porozumień podają do wiadomości Marszałka Baridasu lub Przewodniczącego Rady Królestwa ich składy osobowe.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez зхао 15 sty 2018, o 00:17

Widocznie nikt nie ma takiej potrzeby, żeby je tworzyć. Żeby to miało większy sens, musiałyby wpłynąć korzyści z rejestracji klubów.
зхао

Postprzez Laurencjusz 15 sty 2018, o 00:19

Zhao napisał(a):Widocznie nikt nie ma takiej potrzeby, żeby je tworzyć. Żeby to miało większy sens, musiałyby wpłynąć korzyści z rejestracji klubów.

Mi się wydaje, że po prostu nie ma osób, które o to walczyły, a i społeczeństwo nam się skurczyło.
Obrazek

Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez зхао 15 sty 2018, o 00:23

Zobaczymy co potencjalny rozwój debaty przyniesie. Ja się nie zachwycam przedstawionymi przepisami ani też nie jestem im przeciwny.
зхао

Postprzez Laurencjusz 15 sty 2018, o 00:27

Zhao napisał(a): Ja się nie zachwycam przedstawionymi przepisami ani też nie jestem im przeciwny.

Gdyby był sprzeciw to przepisy by nie weszły w życie. Mimo to, że weszły to są martwe, bo nikt z nich nie korzysta, a nawet o tym nie wspomina, więc trzeba szukać innych rozwiązań.
Obrazek

Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 15 sty 2018, o 17:03

Wasza Królewska Wysokość!

Proponuję "zmierzyć się z tematem", bo przecież po tak długim wałkowaniu tematu wszyscy "chętni", którzy nie realizują swoich baridajskich powinności chyba już się zdecydowali.

(-) Julian Fer at Atera
Marszałek Baridasu
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 15 sty 2018, o 19:36

Szanowni Baridajczycy

Myślę że to jest odpowiednie miejsce i czas. Uważam, że moja rola jako Przewodniczącego Rady Królestwa jest zbędna. W go niniejszym w tym miejscu i czasie, na ręce JKW Laurencjuszu oraz wszystkich obywateli składam rezygnację z funkcji Przewodniczącego Rady Królestwa. Nawet gdybym chciał to nie mam co robić. Od kiedy podjąłem się tej funkcji jakieś 2 miesiące temu przeprowadziłem jedną debatę i głosowanie. Wiecej nie było. Dlatego, poza dymisją proszę również, aby w przyszłości obowiązki Przewodniczącego Rady Królestwa przejął Marszałek Baridasu. Nie uważam tego za zbytnie obciążenie tego urzędu, lecz jeżeli kiedyś wzrośnie zapotrzebowanie na ustawy i ordonanse przywrócenie funkcji jest jak najbardziej wskazane.

Z wyrazami szacunku
Jihymed Niezyd.
magister net Alfred Fabian baron von Tehen-Dżek
Asesor Trybunału Koronnego
Minister Propagandy Starosarmacji,
Burmistrz Książęcego Miasta Grodzisk
Pisarz Dworu Królestwa Baridasu,
Minister Informacji Konsulatu Sclavinii
Dziekan Wydziału Nauk Przyrodniczych w Akademii Sclavińskiej,
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 15 sty 2018, o 19:45

Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Szanowne Baridajki i Baridajczycy,

Każda Baridajka i Baridajczyk przed wpisaniem do rejestru obywateli składa przysięgę:

„Ja, NN, przysięgam, że jako obywatel Królestwa Baridasu, wykonując swe prawa i obowiązki, zawsze na uwadze mieć będę dobro całej rzeczypospolitej sarmackiej; Że będę wspierał Królestwo i Jego prawa oraz bronił ich przed wszystkimi wrogami, zewnętrznymi i wewnętrznymi; Oraz że będę wspierał rzeczpospolitą sarmacką ze wszystkich swoich sił, kiedy prawo lub dobro wspólne będą tego wymagać”.

Jeśli ta przysięga ma być zobowiązaniem, a zarazem motywacją do dalszej pracy nielicznych z nas to jasno trzeba rozdzielić aktywnych obywateli od pozostałych mieszkańców. Wiem, że nie każdy z Was może mieć czas na bycie aktywnym, więc zacznę od tego by z Rejestru Obywateli Baridasu wykreślić tych, którzy od dawna z aktywnością nie mają już nic wspólnego i mam nadzieję, że nie będą tym faktem zaskoczeni.

Marszałkowi Baridasu polecam wykreślić niżej wymienione osoby, które posiadają obywatelstwo sarmackie, a nie wspierają Królestwa Baridasu:

1. AG308, Baszar Svensson at Atera - ostatnia wypowiedź na forum w Baridasie - 11.XII.2016 r.
2. AG003, Daniel January von Tauer-Krak - ostatnia wypowiedź w Baridasie - 20.VIII.2017 r.

PS: Rezygnację Przewodniczącego Rady Królestwa przyjmuję, bo do chwili gdy sprawy Rady nie zostaną po nowemu unormowane to rzeczywiście będzie nie będzie zbyt wiele pracy.

Fare Aryon!
Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 16 sty 2018, o 17:27

Wasza Królewska Wysokość,

wykreśliłem z rejestru.