Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Budowa portu morskiego w Cracoffi

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Budowa portu morskiego w Cracoffi

Postprzez Daniel Szekeres 28 gru 2017, o 10:34

Dzień dobry!
Ja bym zrezygnował z latarni szkoda miejsca latarnie są fajne jak są stare i zabytkowe. I tak trzeba wstawić lampy przeciw mgłowe sygnalizujące miejsce wejścia do portu. Można by było wstawić nowoczesny zintegrowany system radarowy i radiowy pozwalający automatycznie wpływać do portu większym jednostką, które częściej będą wpływały do naszego portu. Pozwoli to poprawić przepustowość w porcie rezygnując z tzw. pilotów. Którzy znają port jak własna kieszeń i wiedzą jak poprawnie wpłynąć do niego omijając przeszkody. A czas w którym czekają duże jednostki towarowe na redzie przed wejściem do portu czekając na pilota to spory czas. A tak wszystko było by płynne i bez kolizyjne.
(-) Szeregowy Daniel Szekeres
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Julian FER 28 gru 2017, o 11:34

Radiolatarnie oraz system ostrzegania oparty na czujnikach infrastruktury portowej to niezbędne elementy służące sprawnemu poruszaniu się jednostek pływających we właściwych torach wodnych, a latarnia to piękny punkt widokowy i element sentymentalny większości portów, które mają jakąś historię.

Ze względu na dobre warunki pogodowe prace przy nabrzeżach portowych oraz przy nowych basenach trwają bez przeszkód, a ponadto dodam, że nasza portowa latarnia również została odświeżona. Poza tym wstawiona została nowoczesna lampa, której zasięg waha się między 25, a 30 mil morskich. Dodatkowo latarnia została wyposażona w nowoczesny sprzęt radionawigacyjny, który nasi technicy świetnie wkomponowali w kubaturę budowli.
Obrazek

Prace budowlane przy istniejących oraz modernizowanych basenach portowych prowadzone są jednocześnie. Modernizacja kanałów portowych obejmować będzie ich pogłębienie średnio o 15 metrów oraz zakłada poszerzenie głównego toru wodnego, a w tym przesunięcie nabrzeża o 25 metrów.

Obecnie pogłębienie torów wodnych to konieczność, gdyż statki i okręty KMW o dużym zanurzeniu kadłuba powodują, podczas ruchu w kanałach portowych przemieszczanie się osadów, zwłaszcza mulistych. Dotyczy to głównie osi kanału i powoduje niewielkie spłycenie w centralnej jego części oraz po obu stronach toru wodnego.
Obrazek

Na zakończenie dzisiejszej relacji dotyczącej postępu w pracach dodam, że po ukończeniu prac budowlanych zostaną wydane szczegółowe informacje nawigacyjne, które obejmować będą:

- maksymalne dopuszczalne zanurzenie statku (okrętu),
- maksymalną długość statku (okrętu),
- obrotnice,
i tym podobne ważne dla ruchu wodnego informacje żeglugowe.
(-) Julian hr. Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel Szekeres 28 gru 2017, o 12:51

W sumie może i ta latarnia to nie głupi pomysł myślałem, że będzie całkiem innego typu. Ale ta mi się podoba i skoro w projekcie się pojawiła wiec pewnie doskonale spełni swoją role.
(-) Szeregowy Daniel Szekeres
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 28 gru 2017, o 17:43

Cieszy mnie fakt, że prace nabierają tempa :)
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 30 gru 2017, o 12:39

Dzisiaj krótko, bo dzień jest nie zwyczajny, a i pracownikom od czasu do czasu należy się dłuższy odpoczynek. Podsumowując ostatni tydzień mogę stwierdzić, że prace postępują w dobrym kierunku. Już wkrótce zakończą się prace przy nabrzeżach, a dzięki dość dużym postępom przy pogłębianiu kanałów portowych zdecydowałem się na wprowadzenie sprzęty pływającego, który usprawni prace od strony wody i dlatego zdecydowałem sie wprowadzić do prac kilka dźwigów pływających.'

Obrazek

Na zakończenie pracy w dniu dzisiejszym wręczyłem pracownikom małe co nieco oraz życzyłem Szczęśliwego Nowego Roku.
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 30 gru 2017, o 14:01

Dziękuję za informację PP Marszałku. Przy okazji zastanawiam się nad herbem Cracofii. Nigdzie go nie mogę znaleźć i myślę, że w Nowym Roku trzeba będzie ogłosić konkurs na jego wykonanie.

Szczęśliwego Nowego Roku :)
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 10 sty 2018, o 17:30

[quote="Julian FER"]
Niestety dzisiaj również krótko. Pracownicy co prawda wypoczęci po zakończeniu sezony świąteczno-noworocznego, ale niestety panujące warunki pogodowe dały się nam we znaki. Na początku deszcz' i błoto, a teraz przymroziło i mamy znaczne oblodzenie.

Wyjdzie na to, że pracownikom, którzy nie znajdą innych prac trzeba będzie zapłacić postojowe, a prace przenieść do pomieszczeń. Przede wszystkim zajęcie będą mieli pracownicy biura projektowego, którzy nanoszą bieżące poprawki i udogodnienia.

Obrazek
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Domena Królewska