Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Baridajczycy na jakie zmiany czekacie?

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Baridajczycy na jakie zmiany czekacie?

Postprzez Laurencjusz 26 lip 2017, o 17:36

Wasza Królewska Mość!
Szanowni Baridajczycy!

W związku z tym, że wątek JWP Fryderyka von Hohenzollern zszedł nieco z kursu zapytam Was Baridajczycy co chcielibyście zmienić w naszym kraju, co usprawnić i jakie macie pomysły.

W związku z tym, że Złota Wolność 2.0 niestety nie została w pełni wdrożona to zmiany, które nas czekają są nieuniknione, tak samo jak nieuniknione są zmiany personalne na Dworze Królewskim. Cieszy mnie ilość chętnych, którzy w różnych miejscach, aż garną się do pracy. Ten entuzjazm to duże wsparcie dla mnie.

Jeśli macie pomysły piszcie tutaj lub poprzez Pocztę Konną.

Zastrzegam też, że wpisy osób z zewnątrz, które będą miały znamiona trolingu zostaną wysłane tam gdzie jest ich miejsce tj. do innych troli.

Fare Aryon!

(—) Laurencjusz diuk MaHi at Atera
Wicekról Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Re: Baridajczycy na jakie zmiany czekacie?

Postprzez Sławomir Wikidajło 26 lip 2017, o 17:59

Nie za bardzo rozumiem co to takiego ta złota wolność.
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło. Starszy Szeregowy żandarmerii wojskowej w KWS, Redaktor "Krzywego Kowadła", Poseł w Wielkim Sejmie. Właściciel Niezależnej agencji mediów.
Wicemarszałek Sejmu 6003560 Mój nr. GG Masz temat? Pisz.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Wespucci 26 lip 2017, o 18:48

Złota Wolność- system gospodarczy w Księstwie Sarmacji funkcjonujący za panowania Piotra II Grzegorza. To właśnie ta osoba była autorem tego systemu gospodarczego. Złota Wolność była następcą słynnego na cały mikroświat Systemu Gospodarczego Sergiusz. Gdy P2G abdykował, rozebrał całkowicie system gospodarczy. Następcą ZW jest aktualnie nam działający DSG, spod kuźni NIA.

Złota Wolność 2.0- system gospodarczy dedykowany dla Królestwa Baridasu. Nawiązywać miał do słynnej złotej wolności. Twórcą tego projektu, był twórca złotej wolności. Szczytowy okres prac nad projektem przypadł na czas urzędowania P2G na stanowisku wicekróla. Strona projektu - zlotawolnosc.pl

Powered by Wespucci 2017
/-/ bosman Henryk Wespucci
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Konrad Jakub 27 lip 2017, o 18:19

Nawet nie to jest ważne tylko fakt, że pod Z.W. 2.0 było pisane prawo w Baridasie i zmieniany ustrój. Bodaj po to było zamieszanie w finansach KB, żeby liberty zgromadzone na rachunku instytucji mogły obsłużyć system.

Skoro ZW nie będzie (przynajmniej nie teraz), to zostaje masa prawa i regulacji które nie pasują do naszej specyfiki. Stąd pytanie co z tym robimy.

Nie można po prostu uchylić poczynionych zmian i wrócić tych praw, które były przed ZW?
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Sejm Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Yennefer 28 lip 2017, o 07:31

Ja proponuję na chwilę obecną zmianę przede wszystkim w finansach, dalszym krokiem możemy też zrobić coś w ramach przyjaźni Baridajsko-Sclavińskiej, to znaczy no dokładnie nie pamiętam jak to jest, w każdym razie ja na mocy ustawy o obywatelstwie sclavinskim mam dwa obywatelstwa w tym momencie, gdyż bycie baridajka i obywatelstwo baridajskie mnie do tego uprawniają, nie pamiętam czy obecnie działa to i w drugą stronę, dalej, możemy na chwilę obecną a w sumie nawet powinniśmy zawiesić ustawę o srebrze, tak by jak tylko JKW PIIG wróci znów mógł pracować nad ZW2.0, może też jakaś drobna ustawa podatkowa? Pomyślimy to i pomysłów się znajdzie sporo :)
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 28 lip 2017, o 17:09

WKM!
WKW!
Baridajczycy!

Z mojego punktu widzenia to po wyborze Przewodniczącego Rady zaczął bym zmieniać prawo, które odwołuje się do ZW 2.0. Poza tym trzeba by było zrobić porządek na mapie Baridasu, by była aktualna i zawierała wszystkie obszary. Wiem, że tych spraw jest wiele i dlatego na tym zakończę.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 28 lip 2017, o 19:51

Wasza Królewska Mość,
Wasza Książęca Mość,
Szanowni Baridajczycy!

Z całym szacunkiem WKW, tu nie chodzi o to na jakie zmiany my czekamy, ale też chodzi o to jaką WKW ma koncepcję. I wydaje mi się że mój temat jakoś nie poszedł w dal, tylko ja przedstawiłem jak to widzę, z tego wynikły tematy poboczne. Natomiast prawda jest taka, mówię w imieniu swoim, pytam się jak WKW widzi Baridas, co chce w nim zmienić>?
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 28 lip 2017, o 20:38

Wasza Królewska Mość,
Jaśnie Wielmożny Panie,
Szanowni Baridajczycy!

Z całym szacunkiem dla JWP, ale ja swoje wstępne plany już przedstawiłem, a wątek założyłem w celu poznania oczekiwań wszystkich Baridajczyków. Powód jest prosty. Nie chcę narzucać tylko swojej woli, ale chciał bym poznać i Wasze pomysły i pragnienia.

Ze swojej strony potencjał widzę w lennach i dlatego w "Krótkiej mowie Wicekróla" napisałem:
...gdy znajdą się chętni to zgodnie z jakąś przyjętą przez Radę Królestwa procedurą sprawa ruszy z miejsca i pojawi się spójne z baridajskim i sarmackim prawo lokalne...

I nawet nie myślałem, że po niefortunnej sprawie z Eislar tak szybko znajdzie się kolejny chętny. Niestety do czasu zajęcia stanowiska w sprawie poruszanej przez Wnioskodawcę do mnie i JKM nie będę podawał szczegółów korespondencji z Poczty Konnej. Dalej odsyłam do linkowanego wątku i liczę na Wasze propozycje.

Fare Aryon!

Wicekról Baridasu
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 29 lip 2017, o 18:29

Wasza Książęca Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Baridajki, Baridajczycy!

Swoje oczekiwania, a raczej propozycje zmian przedstawiłem w tym wątku To tyle jeżeli o mnie chodzi. Zresztą uważam podobnie jak JKW at Atera że to Baridajczycy powinni określić czego chcą. Pytanie czy dorośli do tego aby wziąć na swoje barki część odpowiedzialności za losy ojczyzny. Choćby poprzez aktywne uczestnictwo w Radzie Królestwa, poprzez aktywną działalność w Królestwie, rozumianą jako udzielanie się w Baridajskich tematach. Czy też wolą obecny stan, i tylko zamieszkiwanie Baridasu?

Z wyrazami szacunku;
(-)Fryderyk mar. von Hohenzollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 2 sie 2017, o 20:35

Wasza Królewska Mość,
Jaśnie Wielmożny Panie,
Szanowni Baridajczycy!

Podbijam temat. Kontynuacja moich planów w przemyśleniach. Co myślą Baridajczycy?

Fare Aryon!

Wicekról Baridasu
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej