Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zakusy Dreamlandu wobec Awary Południowej

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Zakusy Dreamlandu wobec Awary Południowej

Postprzez Julian FER 2 cze 2017, o 11:00

JWP Komendancie!

Od jakiegoś czasu obserwuję działania wroga narodu baridajskiego, a obecnego Premiera Dreamlandu Torkana Ingawaara.
Zbierając materiały chciałbym na podstawie danych dreamlandzkich przedstawić jak wygląda sytuacja:

Fragment Exposé Premiera Rządu Królewskiego z dnia 11 maja 2017 r., godz. 21:20

Torkan napisał(a):Nie stanowi chyba dla nikogo tajemnicy, iż odzyskanie siłą zagarniętej przez Księstwo Sarmacji Awary Południowej to na ten moment najważniejsze, a jednocześnie i najtrudniejsze wyzwanie, jakie stoi przez dreamlandzką polityką zagraniczną w najbliższych miesiącach. Znacząco skomplikowana przez niegdysiejsze działania Marcina Mikołaja oraz premiera Svobody oraz całkowicie zignorowana przez polityków wywodzących się z kręgów konserwatywnych sprawa powinna zostać załatwiona raz na zawsze. Przy czym nie satysfakcjonuje nas zgniły kompromis osiągnięty przed dwoma laty. W przeciwieństwie do poprzedników nie uważamy także, iż jest on ostateczny. Będziemy dążyć do renegocjacji traktatu z Księstwem Sarmacji. W przypadku braku powodzenia użyjemy bardziej stanowczych środków. W tym aspekcie liczymy na współpracę z monarchą.

Kolejny fragment to Analiza exposé Premiera Torkana Ingawaara z dnia 12 maja 2017 r.

Daniel von Witt napisał(a):Właściwą treść exposé kończy polityka zagraniczna, na której celowniku wymienione są z nazwy trzy państwa: Sarmacja, Elderland i Wandystan. Reszta jest potraktowana ogólnikowo, więc trudno cokolwiek na ten temat powiedzieć. O owej trójce można już więcej. Po pierwsze Dreamland będzie dążył do odzyskania Awary Południowej dowolną metodą. Premier odkrywa w przemówieniu wszystkie karty: będziemy negocjować, a jeśli to się nie uda – użyjemy innych środków. Czy to ma Sarmację przestraszyć, czy może usztywnić jej stanowisko? Czy Dreamland będzie dążył do wojny i ośmieszenia się? Wszystko na to wskazuje. Po drugie Królestwo będzie zacieśniać stosunki z Elderlandem i Wandystanem. W tym pierwszym państwie trwa już wizyta MSZ Dreamlandu, w trakcie której ustalono m.in. zawiązanie sojuszu wojskowego, prowadzenie ściślejszej koordynacji w polityce zagranicznej, rozwiązywanie kwestii integracji technicznej.

Ponadto uważam, że sprawę trzeba bieżąco obserwować i dokumentować działania, które godzą w narodowy interes Królestwa Baridasu.

Dodam, że nasz Król Tomasz Ivo Hugo w przypływie dobrej woli z okazji 15 rocznicy powstania Księstwa Sarmacji jako Książe wydał postanowienie, w którym uchylił swą wcześniejszą decyzję o wydaleniu Torkana.

Być może gdy sytuacja ulegnie dalszemu pogorszeniu, a działania rewizjonistyczne przybiorą na sile to Książe zachowa się jak nasz Król i wydali ten aspołeczny element z wspólnych terenów Księstwa Sarmacji.

PS: Na zakończenie pod rozwagę proponuję zastosować takie rozwiązanie, które jest propozycją złożoną w dniu 28 maja 2017, o 11:22 przez obywatela Królestwa Teutonii Vladimira ik Lihtenštán ond ik Thorn i uważam, że jest to pomysł pod rozwagę Rady Królestwa Baridasu.
Vladimir Iwanowicz napisał(a):[justify]Może niech Król Baridasu nada jakiś status persona non grata Torkanowi na terenie Baridasu, a w Sarmacji niech sobie żyje. Wy nie będzie go oglądać w swoim królestwie, on nie będzie was tam odwiedzał. Skończą się bóle dup.

(-) sierż. KGB Julian Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Re: Zakusy Dreamlandu wobec Awary Południowej

Postprzez MAP 2 cze 2017, o 11:12

Prześwietny Hrabio,

Awara jest moim lennem, strzegą jej Senat i wszyscy diukowie, niczego nie musimy się obawiać. W przypadku faktycznych ruchów po stronie Dreamlandu odpowiem całym zgromadzonym arsenałem.
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 2 cze 2017, o 11:29

WKW!

Takie stanowisko to ważny argument i ogromne wsparcie. Cieszę się, że nasz były Król trzyma rękę na pulsie, czuwa nad baridajczykami i w każdej chwili gotowy jest pomóc w potrzebie!
(-) Julian hr. Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Patryk Vindsor 3 cze 2017, o 12:06

MAP napisał(a):Awara jest moim lennem, strzegą jej Senat i wszyscy diukowie, niczego nie musimy się obawiać. W przypadku faktycznych ruchów po stronie Dreamlandu odpowiem całym zgromadzonym arsenałem.

Szanowny Diuku!

Stanowczo jestem za i popieram takie podejście. Razem nikt Nas nie zwycięży. Arsenału broni nigdy nie zabraknie.
Patryk Vindsor

Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Hohenzollern 3 cze 2017, o 14:32

Wasza Książęca Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Czcigodni członkowie Dworu Królewskiego,
Wysoka Rado,
Jaśnie Wielmożny Komendancie,
Prześwietny Hrabio,
Baridajki, Baridajczycy!

Bardzo się cieszę że Prześwietny Hrabia at Atera poruszył powyższy temat. Choć nie od dziś wiadomo że Królestwo Dreamlandu, a tym bardziej spadkobiercy Królestwa Scholandi, jak i osoby niechętne Baridasowi, oraz ludzie o nastawieniu antysarmackim - ciągle prowokują konflikt. Wydaje mi się że w sposób cywilizowany, na drodze pokoju nie da się rozwiązać tego sporu. Dlatego też Królestwo Baridasu musi być cały czas czujne, zaś Baridajczycy powinni być w ciągłej gotowości do walki. Zdaję sobie sprawę że sarmacka dyplomacja z JKM Tomaszem robi co może aby łagodzić ten konflikt. Jednak powiedzmy sobie szczerzę, Baridasowi za dano nie jeden, nie dwa, ale o wiele więcej ciosów. Baridas nie może ciągle występować w roli chłopca do bicia, powinien się bronić, bądź nauczyć odpierać ataki. I wydaje mi się to doskonałą okazją do sprawdzenia gotowości bojowej Królewskiej Gwardii Baridasu. Możliwościami mobilizacyjnymi gwardzistów, jak szybko są w stanie zareagować na zbliżające się niebezpieczeństwo. Proponuje zatem aby w związku z deklaracjami Premiera Dreamlandu, oraz kłamliwą propagandą uprawianą w Scholandii prze tamtejsze lokalne władze - podnieś stopień gotowości bojowej, oraz przesunąć bliżej granicy scholandzkie mobilne garnizony KGB, przy czy włączyć do tej operacji jednostki specjalne, i na bieżąco utrzymywać kontakt z Książęcymi Siłami Zbrojnymi. Ponadto zaraz przy granicy z Scholandią urządzić manewry wojskowe, warto by tu było zaprosić do współpracy Waffen OK. Myślę że na początek takie działania, mogą skutecznie odstraszyć dreamlandzkich imperialistów, bądź sprowokować ich do bardziej odważnego ruchu.

Uważam również że jest to doskonały moment aby rozpocząć dyskusję o możliwości wprowadzenia powszechnej służby ojczyźnianej, w zwłaszcza w chwilach zagrożeniach takich jak ta. Raz mogło by to nie co pobudzić Baridajczyków, dwa być może dzięki temu ożywiło by się KGB, trzy mogło by z tego wyjść coś ciekawego. Nie mniej jest to taki luźny pomysł, w najbliższym czasie postaram przedstawić bardziej skonkretyzowane myśli odnośnie tego pomysłu. Nie mniej uważam że jest to warte rozważenia, a przynajmniej dyskusji.

Z wyrazami szacunku,
(-)Fryderyk von Hohehenzoller.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

(—) Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl mar. von Hohenzollern
Królestwo Baridasu

Postprzez Laurencjusz 3 cze 2017, o 19:58

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Rado,
Jaśnie Wielmożny Markizie,
Prześwietny Hrabio,
Baridajki, Baridajczycy!

Na początku pozwolę sobie zaznaczyć dwa cytaty, do których chciał bym się odnieść.
Hohenzollern napisał(a):Jednak powiedzmy sobie szczerzę, Baridasowi za dano nie jeden, nie dwa, ale o wiele więcej ciosów. Baridas nie może ciągle występować w roli chłopca do bicia, powinien się bronić, bądź nauczyć odpierać ataki. I wydaje mi się to doskonałą okazją do sprawdzenia gotowości bojowej Królewskiej Gwardii Baridasu.

Hohenzollern napisał(a):Uważam również że jest to doskonały moment aby rozpocząć dyskusję o możliwości wprowadzenia powszechnej służby ojczyźnianej, w zwłaszcza w chwilach zagrożeniach takich jak ta. Raz mogło by to nie co pobudzić Baridajczyków, dwa być może dzięki temu ożywiło by się KGB, trzy mogło by z tego wyjść coś ciekawego.

W mojej ocenie antybaridajska narracja, która wypływa przede wszystkim z ust Torkana moze nie była by tak istotna gdyby to nie były słowa osoby, która sprawuje władzę w Dreamlandzie, a skoro przykłady antybaridajskich zakusów pochodzą również z expose to sprawa staje się poważna. Tak dalej być nie może!

Jeśli chodzi o powszechny obowiązek obrony naszej Ojczyzny to uważam, że każdy z baridajczyków powinien być gotów do obrony swojej Ojczyzny i odbyć przynajmniej stosowne przeszkolenie w KGB. Jestem otwarty na każdą dyskusję w tej jakże ważnej sprawie.

Z wyrazami szacunku,

(-) Laurencjusz mar. maHi at Atera
Komendant KGB
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 3 cze 2017, o 20:09

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Rado,
Jaśnie Wielmożny Komendancie,
Jaśnie Wielmożny Markizie,
Baridajki, Baridajczycy!

Cieszy mnie, że przynajmniej część ze społeczeństwa baridajskiego wyraża chęci do przeciwstawienia się tym wrogim działaniom. Jeśli chodzi o prze szkolenie obywatelskie w ramach przysposobienia do obrony Królestwa Baridasu to uważam, że może z tego wyjść bardzo pożyteczne i ciekawe działanie. Pomysł bardzo mi się podoba.

Z wyrazami szacunku
(-) Julian hr. Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez TAR 5 cze 2017, o 09:37

Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie.

Jak będę musiał, to wrócę do KB w obronie Awary!
Teodozjusz Diuk Azoramath-Arped Obrazek

Pan i władca Hrabstwa Dahrim

Ara, jé etté av Castavo Baridas. (Starobaridajski)
Hara, as esta et Aryossá Baridasa. (Baridajski)

Postprzez Julian FER 2 sie 2017, o 16:19

Wasza Królewska Wysokość!

W związku z brakiem uprawnień wnoszę o zamknięcie wątku.

Z poważaniem

(-) Julian Fer at Atera
Komendant KGB
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 2 gru 2017, o 00:39

Wasza Książęca i Królewska Mość!
Szanowni Baridajczycy!

Od jakiegoś czasu obserwuję wzrost wrogiej polityki dotyczącej terytorium Królestwa Baridasu tj. Awary Południowej i dlatego postanowiłem przedstawić Wam to co dzieje się w Dreamlandzie.

PTR napisał(a): 25 paź 2017, 12:37 w Dreamlandzie napisał:
Wasza Królewska Mość,

Działając z upoważnienia Zgromadzenia Obywatelskiego Królestwa Scholandii składam na ręce Waszej Królewskiej Mości poniższy apel, uchwalony przez reprezentację wszystkich obywateli dreamlandzkich zamieszkujących Scholandię i wyrażający ich kolektywną wolę.
Zgromadzenie Obywatelskie Królestwa Scholandii,

POWOŁUJĄC SIĘ na niewzruszone prawa Królestwa Scholandii do terytorium południowej Awary i POTWIERDZAJĄC że sprawa przynależności tych ziem pozostaje kluczowa dla mieszkańców Scholandii;

SPRZECIWIAJĄC SIĘ bezprawnej okupacji płd. Awary przez Księstwo Sarmacji;

CHCĄC naprawienia błędu popełnionego przez króla Marcina Mikołaja oraz premiera Pavla Svobodę, których decyzja, podjęta z pominięciem woli obywateli Scholandzkich, stała w sprzeczności z postanowieniami Traktatu o Unii;

WIDZĄC zmiany jakie od tamtego czasu nastąpiły w stosunku sił między krajami, dostrzegając siłę zjednoczonych Scholandii i Dreamlandu tam, gdzie wówczas była słabość - a słabość Sarmacji tam, gdzie była siła;

WNOSI do Królowej Scholandzkiej, Karoliny Aleksandry, aby haniebny traktat z 7 sierpnia 2015 r., zawarty z Księstwem Sarmacji, wypowiedziała.

w imieniu i z upoważnienia Zgromadzenia Obywatelskiego
(-) Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Przewodniczący Zgromadzenia Obywatelskiego

Później w skrócie długo, długo nic, a dalej...
JKM Karolina Aleksandra napisał(a): 26 lis 2017, 22:50 w Dreamlandzie napisała:
Dziękuję za ożywioną dyskusję w tym wątku i przepraszam za opóźnienie mojej wypowiedzi w tym wątku.

Nie będzie pewnie zaskoczeniem to, że sprawa Awary zaprząta mój umysł już od początku rozpoczęcia panowania. Tak, panie de Senancour – „konsultacje”, czy jak Pan woli , „negocjacje” (bo de facto to negocjacje były, i to dosyć wybuchowe— użyłam złego słowa, które faktycznie słabo wybrzmiało), rozpoczęłam już niedługo po objęciu tronu, licząc na to, że będzie możliwe zawarcie pokojowego porozumienia w sprawie Awary, jednakże nie spotkałam się z przychylnością wobec tego pomysłu. Najdalej, jakby można dojść, to próba utworzenia wspólnej inicjatywy na wyznaczonym do tego specjalnie skrawku Awary. Tak, panie de Senancour, nie wstydzę się powiedzieć tego, że próbowałam rozwiązać sprawę Awary w sposób bezkrwawy i pokojowy, który usatysfakcjonowałby obie strony. Dlatego też poruszałam ten temat w rozmowach z JXM Tomaszem Ivonem Hugonem, Mikołajem Torpedem oraz Konradem Arpedem-Friedmanem (poprzednim Kanclerzem Księstwa).

Sprawa obecnie jest jasna: my uznajemy, że Awara jest sarmacka, a Sarmacja w zamian uznaje istnienie Królestwa Scholandii w obrębie Królestwa Dreamlandu. Co się stanie, jeśli wypowiemy ten traktat? Najprawdopodobniej Sarmacja stwierdzi, że Awara wciąż jest sarmacka i zacznie wysyłać tam dalej tony wojska, aby zademonstrować „siłę oraz potęgę”, a Scholandia będzie twierdziła, że Awara jest scholandzka. Wygra ten, kto — jak trafnie ujęto na forum Królestwa — będzie głośniej krzyczał. A słaba reputacja po zerwaniu traktatu na arenie międzynarodowej zostanie — pomijając już destrukcyjną energię w samej WKE.

Już słyszę te uwagi, które przewijały się na moich privach: „Ale przecież Sarmacji nikt nie lubi, więc i tak nikt nie będzie o to dbał, że zerwaliśmy traktat z nimi”. Niezależnie od tego, jakie są stosunki różnych państw w mikroświecie wobec Sarmatów, sami również zdążyliśmy sobie stworzyć sporo wrogów dzięki głośnym indywidualnościom w Królestwie. Nie należy być pewnym, że skoro większość osób poza Sarmacją jest antysarmacka, to nikt nie zwróci uwagi na to, że Królestwo Dreamlandu wypowiedziało traktat podpisany przez swoje władze. Dreamlandczycy nie są na wysokim miejscu w rankingu „lubianych nacji”. Nawet jeśli „traktaty nie obowiązują” i „traktaty można zawsze wypowiadać”, to trzeba robić to z głową.

Zastanawiałam się nad potencjalną wojną i metodami jej przeprowadzania, zwłaszcza podczas mojej wizyty w Królestwie Scholandii. Jedną z moich sugestii było przeprowadzenie wojny na ustalonych wcześniej zasadach i nie uzależnionych od liczby mieszkańców — co oznaczałoby, że wynik byłby jasny i akceptowany przez obie strony, a samo „bicie się” mogłoby poskutkować zwiększeniem aktywności w obu krajach oraz państwach ościennych, jednak po obu stronach spotkała się z wysoce niezrozumiałym dla mnie sceptycyzmem.

Działania wojenne, które polegają na tym, że jedna strona coś pisze o podejmowanych działaniach, a druga ignoruje ją i pisze o swoich – w porządku, mogą być pobudzające. Mogą być zabawne. Ale przede wszystkim — i na dłuższą metę — są zwyczajnie destrukcyjne. Już to przerabiałam. Nie po tej właściwej stronie, ale przerabiałam. I wstydzę się tego dzisiaj – mimo, że cała sprawa o Awarę wygenerowała sporo aktywności, wstydzę się, że rozwiązano to w taki, a nie inny sposób. I wstydzę się, że brałam w tym udział. Ale dzięki temu wiem, jak bardzo tym bardziej nie ma to sensu.

Wracając do tematu: nie dajmy się zwariować. Niewielu ma jakikolwiek pomysł, jak mogłaby wyglądać sama wojna o Awarę. Wielu tylko podchwytuje hasła „podbić Awarę” dla zabawy, dla jakiegokolwiek odprężenia, bez zastanowienia się, jak to przeprowadzić sensownie. Są konstruktywniejsze sposoby na podtrzymanie aktywności państwa, jeśli sama wojna miałaby być „tylko dla aktywności”. Nie dajmy się wciągnąć w dziwną rozgrywkę, której końca nigdy nie będzie widać, a która będzie tylko generowała wzajemną nienawiść po obu stronach i podpali mosty, które nigdy już nie będą do odbudowania.

Uważam, że w obecnej sytuacji Królestwo Dreamlandu nie powinno podnosić roszczeń wobec Awary.

(—) Karolina Aleksandra

Do tego jest jeszcze "małe ale" poniżej.
JKM Karolina Aleksandra napisał(a): 1 gru 2017, , 23:18 w Dreamlandzie napisała:
...Wyspa Awara — Omówiono kwestię Awary i stanowisk obu stron, jednak z uwagi na wagę sprawy, nie można za wiele ujawnić w tym temacie...

Na razie temat pozostawiam Waszej ocenie bez komentarza.

Fare Aryon!
Obrazek
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Domena Królewska