Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zebranie Rady Królestwa Baridasu

Zarchiwizowane wątki urzędowe
Obrazek

A V I X  A R Y O S S Á
R A D A   K R Ó L E S T W A

Zebranie Rady Królestwa Baridasu

Postprzez Laurencjusz 28 kwi 2017, o 20:50

Wasza Królewska Mość!
Wasza Królewska Wysokość!
Szanowni Baridajczycy!

Proszę o wybaczenie, że na podstawie art. 3 ust. 3 pkt 3 Ordonansu z dnia 6 kwietnia 2017 roku o ustroju politycznym niniejsze obrady Wysokiej Rady Królestwa zwołam trochę nieszablonowo.

Chciałbym zacząć od wyjaśnienia sprawy, której bieg nadał jeszcze zdetronizowany i obecny więzień Arsacjusz Agnomen-Kolineuszm, a że sprawę uważam za dość istotną to mam nadzieję, że konserwatywni baridajczycy wybaczą mi to powiązanie.

Jak napisał (tu pozwolę sobie przytoczyć słowa z dnia 22 czerwca 2016 r., bo według mnie sprawa jest wciąż aktualna):
Arsacjusz napisał(a):uważam, że należy wynagradzać Baridajczyków, którzy pracują na rzecz swojej ojczyzny. Order Białego Orła jest nadawany tylko raz w roku. Jakie odznaczenia Waszym zdaniem należałoby wprowadzić? Jak często powinny być nadawane?

Niniejsze obrady chciałbym poprowadzić zgodnie z z Tymczasowymi zasadami procedowania Rady w kierunku sfinalizowania sprawy i ustalenia:

Czy jeden jedyny Order wręczany wyłącznie dla najbardziej zasłużonych baridajczyków w dniu rocznicy Królestwa Baridasu tj. 25 czerwca jest wystarczającym dla nas nadaniem?

1. Według mnie to trochę za mało i dlatego chciałbym najpierw zakończyć proces związany z nadaniem orderu, krzyża i medalu związanego przede wszystkim z działalnością na rzecz Stolicy, ale również z działalnością na rzecz rozwoju lenna i działalnością kulturalną (proszę o wypowiedź w sprawie tej koncepcji),

2. Przydało by się też odznaczenie za wyróżniającą się aktywność w Radzie Królestwa i w kreowaniu baridajkiego prawa poprzez składanie nowelizacji i propozycji nowych aktów prawnych,

3. Idąc dalej to proponował bym też odznaczenie za szczególne zasługi związanie z dbałością o zachowanie tradycji (stałe stosowanie baridajskiej tytulatury, zwrotów w naszym ojczystym języku, monarchofaszystowski postępowanie, pamięć o baridajczykach oraz dbałość o zachowanie danych z historii Baridasu,

4 Odznaczenie za szczególną aktywność we wszystkich miejscach publicznych Baridasu (forum Baridasu, komentarze pod baridajskimi artykułami, Złota Wolność itp.),

5. Na końcu odznaczenie za sumienne wypełnianie obowiązków wynikających z pełnionej z funkcji publicznej w królestwie,

Wdzięczny będę za wszelkie Wasze uwagi i spostrzeżenia Obywateli Baridasu, którzy są uprawnieni do zasiadania w Wysokiej Radzie.

Obrady Rady Królestwa trwać będą do 5 maja br., a obecność obywateli baridajskich będzie odnotowana jako udział w aktywnym życiu Królestwa Baridasu i zostanie odnotowana w rejestrach. Wdzięczny był bym bardzo za wypowiedzi, które zawierać będą odniesienia do każdego z pięciu wymienionych powyżej punktów.

(—) Laurencjusz mar. MaHi at Atera
Marszałek Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Re: Zebranie Rady Królestwa Baridasu

Postprzez Hohenzollern 29 kwi 2017, o 13:17

Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Szanowni Baridajczycy,

na wstępie pragnę powiedzieć iż dobrze się dzieje że Marszałek Baridasu zdecydował się zwołać posiedzenie Rady Królestwa, i poruszyć dosyć ważny temat, który od jakiegoś czasu leży odłogiem, a raczej Rada nie zdobyła się na jakiekolwiek wiążące ustalenia w tej materii. Żywię nadzieje, że tym razem będzie inaczej.

1. Według mnie to trochę za mało i dlatego chciałbym najpierw zakończyć proces związany z nadaniem orderu, krzyża i medalu związanego przede wszystkim z działalnością na rzecz Stolicy, ale również z działalnością na rzecz rozwoju lenna i działalnością kulturalną (proszę o wypowiedź w sprawie tej koncepcji),

Uważam że order wraz z rangami, czyli powiedzmy beretakami, stopniowaniem zasług, jest jak najbardziej wskazany i w zupełności wystarczy. Przecież wiadomo że to co kochają najbardziej Baridajczycy to tytuły. Mnogość odznaczeń, choćby na poziomie takim jak występuje w centrali w mej opinii nie sprawdzi się w Baridasie, z powodu który napisałem powyżej. Dwa myślę że sama służba dla Królestwa Baridasu jest wystarczającym przywilejem (jak również obowiązkiem) i zasługą dla naszej ojczyzny. Nie potrzebujemy mundurów które są przyozdobione tablicą mendelejewa. Natomiast potrzebujemy większej integracji wspólnoty, więcej szacunku względem nas samych, wobec innych, jak i potrzebujemy pielęgnować tradycje, konwenanse zwłaszcza te monarchofaszystowskie.

2. Przydało by się też odznaczenie za wyróżniającą się aktywność w Radzie Królestwa i w kreowaniu baridajkiego prawa poprzez składanie nowelizacji i propozycji nowych aktów prawnych,

W mojej ocenie nie potrzeba wprowadzać tego mechanizmu w samorządzie. Ponieważ jeżeli tworzymy prawo, to w jakimś celu, w imię jakiś interesów, wpływamy tak na kierunki rozwoju wspólnoty, samorządu. Przecież nie tworzymy przepisów po to aby zostać docenionym, lecz dlatego aby żyło się lepiej w Baridasie, aby wspólnota baridajska zaciskała więzi społeczne etc.. Natomiast uważam że powinno mieć się na uwadze takie dokonania przy wręczaniu np Orderu Orła Białego, czy też przy nobilitacjach. Jednak o tym, a zwłaszcza o nobilitacjach decyduje Książę i jest to jego prerogratywą.

3. Idąc dalej to proponował bym też odznaczenie za szczególne zasługi związanie z dbałością o zachowanie tradycji (stałe stosowanie baridajskiej tytulatury, zwrotów w naszym ojczystym języku, monarchofaszystowski postępowanie, pamięć o baridajczykach oraz dbałość o zachowanie danych z historii Baridasu,

Ta jak wyżej napisałem, uważam że nie występuje taka konieczność. Dwa dbałość o historię, obyczaje, tradycje jest naszym psim obowiązkiem, a nie targetem do osiągnięcia. Powinniśmy być raczej dumni z naszej historii i obyczajów, i ją bezinteresownie propagować, a nie nastawiać się na jakieś zyski z tego płynące. Takie jest moje zdanie na ten temat.

4 Odznaczenie za szczególną aktywność we wszystkich miejscach publicznych Baridasu (forum Baridasu, komentarze pod baridajskimi artykułami, Złota Wolność itp.),

Myślę że również jest to niepotrzebnie, a przynajmniej w formie odznaczeń. Natomiast można się nad tym pochylić w trakcie konstruowanie przepisów uniwersału o finansach publicznych.

5. Na końcu odznaczenie za sumienne wypełnianie obowiązków wynikających z pełnionej z funkcji publicznej w królestwie,

Takie samo stanowisko jak w mej pierwszej wypowiedzi.

Chce jednak żeby mnie dobrze zrozumiano, nie jestem przeciw jako tako orderom i odznaczeniom. Jestem po prostu przeciw ich namnożeniu, ich przesytu, i przerostu. Warto jest doceniać, w szczególności zaś tych młodych stażem którzy dopiero zaczynają zabawę z Baridasem, jednak nie na zasadzie próżności, że robimy coś tylko dlatego że wiemy że będziemy za to nagrodzeni. Wolałbym żeby te podejście było nie co inne, mianowicie takie bezinteresowne, a jak już to nastawione na pozostawieniu po sobie jakieś historii, czy też swoistego dziedzictwa.

(—) Frideric et Hohensollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 29 kwi 2017, o 18:56

Podzielam opinie JW Fryderyka.
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Daniel J. Tauer-Krak

Postprzez Julian FER 30 kwi 2017, o 07:59

Wasza Królewska Mość!
Wysoka Rado!

Krótko i rzeczowo. Popieram wszystkie pięć postulatów i dodam jeszcze szósty. Osobiście uważam, że wymienione formy uznania są trochę zbyt rozbudowane, a poza tym brakuje mi uznania baridajskiego sportu.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Wespucci 3 maja 2017, o 12:54

Wasza Królewska Mość!
Kochana Rado!

Pomysł z odznaczeniami jest całkiem dobry, wyborny bym powiedział. Wielmożny Markiz się tutaj naprawdę postarał. Nie lubię pomysłów, do których nie mogę się przyczepić, ponieważ krytyka przychodzi z łatwością, zaś chwalenie już tak łatwo nie przychodzi.

Popieram wszystkie postulaty przedstawione przez Wielmożnego. Mam nadzieję, że zostaną wymyślone dla tych odznaczeń jakieś ciekawe, oraz oryginalne nazwy. Nie mogę się niestety do niczego przyczepić, zatem popieram w całości.

Nie mam nic więcej do dodania. Z Siemianowic, wasz kochany Henryk.
/-/ bosman Henryk Wespucci
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 3 maja 2017, o 20:07

Wasza Królewska Mość!
Wysoka Rado!

W chwili obecnej wypowiedziało się czterech baridajczyków, a ja chciał bym zachęcić też pozostałych. Słowa te kieruję przede wszystkim do nowych Obywateli Baridasu, od których wyrazy wahania otrzymałem w korespondencji z Poczty Konnej.

Baridajczycy,

każdy głos w sprawie, każdy nawet odmienny pogląd jest ważny. Każdy z nas jest inny i mamy różne spojrzenie na sprawy widziane ze swojej perspektywy, ale gdy razem zastanawiamy się nad rozwiązaniem to z większej liczby głosów będzie można lepiej ocenić sytuację. Po co coś tworzyć co jest np. niepotrzebne. Każdy Wasz głos nie musi wynikać z tego, że długo tu mieszkacie i znacie tutejsze realia.

Bądźcie aktywnymi Obywatelami, którzy uczestniczą w życiu Królestwa Baridasu i wypowiadajcie się, a Wy również między innymi dzięki temu zostaniecie lepiej poznani.

PS: Pozostałych baridajczyków również zachęcam ponieważ obecne obrady powinny zakończyć się z końcem 5 maja br.

Z wyrazami szacunku,

(-) Laurencjusz MaHi at Atera
Regent
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Jul 4 maja 2017, o 15:29

Fare aryon!

Nie jest problemem namnożyć odznaczeń i się poobwieszać. Ale czy to jest coś warte? Kiedy dostaję odznakę/medal to chcę nosić go między cyckami i chwalić się na prawo i lewo, jaka to jestem fajna. Ba! Samej sobie to uświadomić! Wiedzieć, za co coś zdobyłam. I mieć w głowie, że faktycznie zasłużyłam, bo się przyłożyłam, coś pokonałam a nie dla samego faktu, że komuś przyznać należało. Medal ma być nagrodą za faktyczne dokonanie. W fali ostatnich odznaczeń centralnych - owszem, dużo ich dostałam. Ale wiecie, nic to nie zmieniło. Nie czuję żadnej satysfakcji, żadnej motywacji.

Nie jest też problemem przekalkować kategorie odznaczeń z tych centralnych, nadawanych przez JKM. Dla urzędników, za kulturę, za tworzenie prawa, za coś tam. Bądźmy oryginalni. Po co dublować? Takie coś już istnieje.
Jakie mam propozycje? Nagroda:
*przywódcy - dla Baridajczyka, który umie rozkręcić resztę, porusza tłumy, mobilizuje
*Dobrego ducha – dla serdecznej osoby, ”balsamu dla Baridajczyka”. Dla kogoś pozytywnego.
*Zgrywusa – dla osoby, która zawsze chce mieć rację.
*Mędrca – osoby z autorytetem, której cenne rady pomocne są.
*Bojownika – osoby mężnej i odważnej, walczącej o Baridas.
*Malkontenta – osoby wiecznie niezadowolonej, kapryszącej.
*Artysty
*Marzyciela
*Reportera – osoba, której teksty skradały serca

Mam świadomość tego nieszablonowego podejścia. Ale tamte schematy są już wyświechtane, stare, nudne.
Owszem, moje podejście jest zdecydowanie mniej patetyczne i wyniosłe. Jest dużo mniej formalne. Ale daje więcej pola popisu.
Juliette Alatriste

Postprzez Hohenzollern 7 maja 2017, o 08:07

Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Jaśnie Wielmożny Marszałku,
Szanowni Baridajczycy,

co prawda już po terminie, jednak pozwolę sobie jeszcze zabrać głos, aby ustosunkować się do propozycji szlachetnej damy Alatriste. Koncepcja przedstawiona przez szlachetną damę, a przynajmniej kreatywność jaką się wykazała przy obmyślenia kategorii jest ciekawa, i muszę powiedzieć że do mnie przemawia. Daleki jednak jestem od poparcia prób ustanowienia medali, czy orderów przywódcy itd. Tutaj widziałbym to jako element nagrodowy spojony z projektem Złotej Wolności w formie osiągnięć. Gdyby jeszcze pokusić się o książeczkę pracowniczą, a raczej paszporty baridajskiej, luźno nawiązujące do niegdysiejszych pomysłów Towarzysza Lepkiego, czy też koncepcji JKW Piotra Mikołaja, myślę żeby był by to szczał w dziesiątkę. Nie mniej jednak w tej materii ważne jak nie przesądzająca jest opinia JKW Piotra II Grzegorza, czy jest zbieżna z jego wizją rozwoju systemu. W każdym razie chciałem jedynie to powiedzieć.

PS; Jaśnie Wielmożny Marszałku, przypominam o zachowaniu porządku obrad - ordnung muss sein.

(—) Frideric et Hohensollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 7 maja 2017, o 10:32

Wasza Królewska Mość!
Szanowni Baridajczycy!

Zamykając obrady Wysokiej Rady trochę martwi mnie brak głosu nowych obywateli Królestwa Baridasu, a szkoda bo to jak mniemam dać mogło by nowe światło na tą sprawę. Cieszą pozostałe opinie, zawarte w nich przemyślenia i kreatywność. Przedstawię sprawę JKW Piotrowi II Grzegorzowi, a po uzyskaniu jego opinii prawdopodobnie poddam propozycję wyłącznie dotyczącą samej Almery, jak to w pierwotnym zamyśle było.

Z poważaniem

(—) Laurencjusz mar. MaHi at Atera
Marszałek Baridasu
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Jul 8 maja 2017, o 19:44

"prawdopodobnie poddam propozycję wyłącznie dotyczącą samej Almery, jak to w pierwotnym zamyśle było." - co?
A co z podsumowaniem reszty pomysłów? Czym zakończyło się zebranie? Wypływa z niego jakiś wniosek, jakiś plan czy zebralismy się i wymienili parę myśli po próżnicy, bo nic z tego nie wynika?
Juliette Alatriste

Następna strona

Powrót do Archiwum Rady